می دانی چگونه از حنا برای درمان شوره سر استفاده کنیم؟

آکاایران: می دانی چگونه از حنا برای درمان شوره سر استفاده کنیم؟

آکاایران: شوره سر یکی از متداول ترین مشکل های مو و پوست سر است که می تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد. دانه های کوچک و سبک سفیدرنگی که روی موها ظاهر شده و مانند برف روی لباس ها می نشینند همان شوره هایی هستند که با کمی مراقبت می توان آنها را نابود کرد. امروز "آکا" می خواهد تو را با روش های استفاده از از حنا برای درمان شوره سر آشنا کند.

حنا، لیمو و ماست برای درمان شوره سر

برای درست کردن این ماسک مو، به ۴ قاشق غذاخوری پودر حنای بی رنگ، آب یک لیموی تازه و ماست به میزان لازم نیاز داری. پودر حنا را با آبلیمو قاطی کن و روی آن کمی کشک یا ماست بریز. مواد را به خوبی هم بزن تا یکدست شود. اگر احساس می کنی ترکیب ماسک بیش از حد غلیظ است، کمی ماسک یا کشک بیشتر روی آن بریز تا به غلظت مورد نظرت برسد.

سپس این خمیر حنا را روی موهایت از ریشه تا ساقه بمال و اجازه بده به مدت ۳۰ دقیقه روی آنها بماند. سپس موهایت را با شامپوی ملایم بشور. اگر موهای خشکی داری، می توانی از نرم کننده مو استفاده کنی.

حنا و تخم مرغ برای درمان شوره سر

برای درست کردن این ماسک موی ضدشوره، به ۳ قاشق غذاخوری پودر حنای بی رنگ، یک قاشق چایخوری روغن زیتون، ۲ قاشق غذاخوری سفیده تخم مرغ زده شده و آب به میزان کافی احتیاج داری.

مواد را با هم ترکیب کن تا خمیری پفی و فاقد هیچ گلوله ای به دست بیاید. سپس ماسک را از ریشه تا نوک موها، روی تمام قسمت های سرت بمال. اجازه بده ماسک به مدت ۳۰ دقیقه جادوی خود را روی موهایت انجام بدهد. سپس موهایت را با شامپوی ملایم شسته و در صورت خشک بودن، از نرم کننده استفاده کن.

"با ۳ روش طبیعی برای صاف کردن موها آشنا شو!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات