آیا می دانی چگونه به پوست صورت خود دست نزنیم؟

آکاایران: آیا می دانی چگونه به پوست صورت خود دست نزنیم؟

آکاایران: دست های ما یکی از آلوده ترین بخش های کل بدن هستند. تمام دستگیره ها، مدادها، شیرهای توالت، تلفن و دیگر چیزهایی که هر روز به آنها دست می زنیم را تصور کن. دست ها نه تنها آلوده به باکتری ها بوده، بلکه یکی از چرب ترین قسمت های بدن هم هستند. حالا فکر کن این دست ها را به پوست صورتت بمالی که از قضا جوش هم دارد! برای کاهش رشد جوش و باکتری عامل آن، روی پوست خود باید دست زدن به پوست صورت را متوقف کنی. در ادامه "آکا" می گوید چگونه به پوست صورت خود دست نزنیم؟

آیا ترکاندن جوش بد است؟

اکثر انواع جوش اگر دستکاری نشوند، اثری از خود روی پوست به جا نمی گذارند. اما کندن، فشار دادن و دیگر تحریکات روی پوست می تواند خراش ها و جای جوش عمیق تری روی سطح آن ایجاد کند.

چگونه به پوست صورت دست نزنیم؟

اگر به بازی کردن و دستکاری جوش های صورتت عادت داری، وقت آن رسیده که این عادت را ترک کرده تا به پوست صورتت اجازه ترمیم شدن و احیا بدهی. در ادامه چند روش را برای جلوگیری از دست زدن به صورت بخوان.

۱. دست هایت را مشغول نگه دار!

زمانی که بیکار هستی و با دست هایت کاری انجام نمی دهی، احتمال آنکه پوست صورت خود را دستکاری کنی بالاتر است. به همین دلیل بهتر است زمانی که در اتوبوس، تاکسی یا هر جای دیگر هستی و کاری نداری، به گونه ای خود را سرگرم و دست هاینت را مشغول کنی تا به سراغ پوستت نروی.

۲. به خود یادآوری کن!

بسیاری از افراد جلوی آینه با پوست صورت خود بازی کرده و تلاش می کنند جوش ها را فشار بدهند. اگر تو هم این کار را می کنی، بهتر است یک پیام کنار آینه برای خودت بنویسی تا دست نزدن به صورتت را یادآوری کند.

۳. از دیگران کمک بگیر!

دوست، همسر، مادر یا حتی هم اتاقی تو می تواند در این روند تو را به خوبی کمک کند. از آنها بخواه اگر تو را هنگام کندن جوش ها دیدند، به تو یادآوری کنند که نباید این کار را انجام بدهی.

"بهترین انواع ماسک برای رفع جای جوش" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات