چطور میتوان چشمانی زیبا داشت

آکاایران: چطور میتوان چشمانی دلپذیر داشت

آکاایران:  

عقیده بعضی از افراد بر این این است که چشمان هر فردی ، دریچه‌ای به سوی دورن او می باشد  ، اما برای آن که به این نتیجه منحصر به فرد دست پیدا کنیم، بهتر است که از این دو گوی بلورین بینایی نهایت مراقبت را به جا بیاوریم. 

برای دستیابی به بهداشت و زیبایی چشمان در سنین مختلف باید چند راهکار را مدنظر قرار دهیم.

دکتر «دیوید ای. بانک» متخصص زیبایی چشم و صورت در آمریکا در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، گفت: هنگامی که با گودی، سیاهی و چین و چروک دور چشم مواجه هستید، تنها دلیل آن می‌تواند کم خوابی باشد. برای آن که این نواقص را از چشمان خود دور کنید، بهتر است که مدت زمان استراحت و خواب خود را بیشتر نمایید و یا متعادل تر کنید . از استعمال دخانیات جدا خودداری کرده و مواد غذایی سالم مصرف کنید .

به گفته این متخصص زیبایی چشم و صورت دومین روش و راهکار این است که حین خروج از منزل و محل کار و با دانستن این موضوع که بیشتر وقت خود را تحت اشعه خورشید و یا لامپ‌های مهتابی سپری کنید، از کرم‌ها و پوشش‌های ضد اشعه ماورای بنفش و مضر خورشید استفاده کنید. روش‌های ذکر شده برای افراد در سنین 20 سالگی است. پس از آن یعنی در سن 30 سالگی باید از راهکارهایی متفاوت بهره جست.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته این موضوع مشخص شد که افزایش و  بالا رفتن سن در افراد ، اولین اثر خود را بر چشم‌ها می‌گذارد. به همین روی، بهترین راه این است که از پیرشدن آن‌ها جلوگیری نماییم . بینایی انسان‌ها به چشمانشان وابسته است. باید از راهکارهایی برای حفاظت از این گوی‌های بلورین استفاده کرد.

دکتر «دیوید ای. بانک»‌ معتقد است که تزریق ژل‌های طبیعی و کرم‌های چشمی حاوی کلرید سدیم بهترین راهکار است. این مواد طبیعی از خشک شدن پوست اطراف چشم‌ها و از بین رفتن سلول‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند. در این سن باید از خط چشم‌های سیاه رنگ خودداری کنید؛ چرا که مواد داخل این خط چشم‌ها می‌توانند بخش‌های نرم و سلول‌های زنده دور چشم را از بین ببرند، اما می‌توانید این خط چشم‌ها و سرمه‌ها را در خارج از چشم و برای زیبایی به کار ببرید.

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دکتر «بانک» در ادامه افزود که برای افراد در سنین حدود 40 سالگی بهترین روش هیدراته کردن یا آب رسانی به پوست اطراف چشم می باشد . در این سنین سلول‌های پوست به ویژه در اطراف چشم رو به خشک شدن گذاشته و پیر شدن چشم را سرعت می‌بخشند. خشک شدن پوست باعث ایجاد پف و ورم در اطراف چشمان می‌شود؛ چرا که توکسین پوست از بین می‌رود.

در سنین 50 سالگی به بالا هم که چین و چروک‌های صورت به ویژه در اطراف چشم بیش از پیش نمایان می‌شود، بهترین راه استفاده از ویتامین A میباشد . این ویتامین سلول‌های مرده پوست را بار دیگر به تحرک وادار کرده و کالوژن نوین می‌سازد که برای درخشندگی و بینایی فرد مفید می باشد .

همچنین بر اساس تحقیقات دکتر «بانک» و گروهی از پژوهشگران دانشکده حفاظت از پوست آمریکا، مرطوب کردن پوست و استفاده از کرم‌های مخصوص شب و عدم استفاده از لوازم آرایشی در مدت زمانی طولانی تاثیر بسیار زیادی در حفظ زیبایی چشم در این سن دارند.

منبع : بیتوته

.

منبع : banookade.ir


تبلیغات