آکاایران: مجموعه: سلامت پوست

خوابیدن با آرایش

آکاایران: مشکلاتی که خوابیدن با آرایش ایجاد میکند

خانم ها باید حتما قبل از خواب صورت و پوست خود را مواد آرایشی و دیگر آلودگی ها پاک کنند

 

متخصص پوست اظهار داشت: مواد آرایشی هنگام خواب کل سطح پوست را می پوشانند و اجازه تبادل حرارتی و تعریق در هنگام خواب را به پوست نمی دهند و آن را دچار اختلال خواهند کرد.

 

قمری متخصص پوست و مو در خصوص آسیب خوابیدن با مواد آرایشی روی پوست، گفت: معمولا این مواد هنگام خواب کل سطح پوست را می پوشاند و اجازه تبادل حرارتی و تعریق در هنگام خواب را به پوست نمی دهند که در این هنگام پوست دچار اختلال خواهد شد.

 

وی در ادامه افزود: با بروز اختلال انسدادی انواع مشکلات دیگر مانند جوش زدن رخ می دهد که در اکثر مواقع این جوش ها چرکی و وابسته به ریشه مو هستند.

 

قمری گفت: با بروز تعریق هنگام خواب مواد آرایشی بر روی پوست حساسیت نیز ایجاد می کند. به صورتی که حتی ممکن است مالیده شدن این مواد به پتو آلودگی ایجاد کند و ماندگاری آن در طولانی مدت خصوصا در مواد آرایشی فاقد کیفیت و ارزان منبع آلودگی، عفونت و آلرژی باشد.

 

وی اظهار داشت: آلودگی ها و مواد آرایشی باعث آسیب به پوست می شوند و با تکرار آن لایه های پوستی در هم می شکنند؛ هم چنین چین و چروک و در نهایت پیری زود رس پوست صورت ایجاد خواهند کرد.

 

متخصص پوست در پایان اظهار داشت: خانم ها باید حتما قبل از خواب صورت و پوست خود را مواد آرایشی و دیگر آلودگی ها پاک کنند. زیرا پاک کننده ها منافذ پوست را به خوبی باز می کنند و به شادابی آن کمک زیادی خواهند کرد.

  

 


.

منبع : beytoote.com


تبلیغات