آکاایران: طرز تهیه ماسک صورت خانگی طبیعی امروز در بی جامه آماده کردیم فوق العاده تهیه اونها ساده است. خیلی از ما فکر میکنیم که محصولاتی که به صورت شیمیایی تهیه شده اند ترکیبات عجیبی دارند، اما واقعیت این است که ما می توانیم با چند دستور ساده به درمان خانگی پوست خود بپردازیم و ماسک صورت با کیفیت تر و طبیعی تر از محصولات شیمیایی موجود در بازار در تهیه کنیم.

طرز تهیه ماسک صورت خانگی طبیعی

ماسک صورت با موز

ماسک صورت خانگی

آکاایران: طرز تهیه ماسک صورت خانگی طبیعی | ماسک صورت

SSOKOLOV/SHUTTERSTOCK

وقتی موز دارید، چه نیاز به بوتاکس دارید؟ شما می توانید از موز به عنوان یک ماسک صورت کاملاً طبیعی و خانگی استفاده کنید که پوست شما را مرطوب می کند و باعث جوان تر شدن پوست شما می شود و همچنین باعث ایجاد احساس آرامش میشود.

شما می توانید موز را با یک رنده، رنده کنید و آنرا به آرامی روی پوست صورت و گردن خود بمالید. اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه روی صورت شما بماند سپس آنرا با آب سرد شسشتو دهید. همچنین می توانید 1/4 فنجان ماست ساده، 2 قاشق غذاخوری عسل ( مناسب برای درمان آکنه ) و یک موز متوسط را باهم مخلوط کنید تا ماسک فوق العاده آماده کنید.

ماسک صورت با سرکه سیب

ماسک صورت خانگی
YULIA VON EISENSTEIN/SHUTTERSTOCK
ماسک صورت خانگی
NADISJA/SHUTTERSTOCK

شیر کمک می کند به اکسیژن رسانی و جوان سازی پوست صورت شما، برای تهیه ماسک صورت با شیر کافیست 1/4 فنجان پودر شیر را با کمی آب مخلوط کنید تا ماسک صورت تهیه شود آنرا به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود، سپس آنرا با آب گرم بشوئید تا ببینید پوستی شاداب تر و جوان تر دارید.

ماسک صورت با جو دوسر

ماسک صورت خانگی
ANNA OK/SHUTTERSTOCK

اگر شما به دنبال یک ماسک صورت هستید که احساس بهتری به شما دهد و پوست شما را بهتر نشان دهد می توانید از بلغور جو دور استفاده کنید. 1/2 فنجان آب گرم (آب جوش استفاده نکنید) و 1/3 فنجان جو دوسر را باهم مخلوط کنید و اجازه دهید دو تا سه دقیقه باهم مخلوط شوند سپس 2 قاشق غذاخوری ماست ساده، دو قاشق غذاخوری عسل و 1 سفید تخم مرغ کوچک را باهم مخلوط کنید. یک لایه نازک ماسک را روی صورت خود به مدت 10 الی 15 دقیقه قرار دهید. سپس با آب گرم به آرامی بشویید. « همچنین می توانید جو دوسر را به عنوان یک صبحانه مناسب میل کنید و کالری کل روز خود را از آن تامین کنید.»

ماسک صورت خانگی
JULIA WAVE/SHUTTERSTOCK

چرا پول کرم های گران قیمت را می دهید وقتی می توانید با یک ماسک ساده خانگی پوست خود را بهبود ببخشید؟ از مایونز استفاده کردید؟ سس مایونز را به آرامی روی صورت خود قرار دهید و اجازه دهید حدود 20 دقیقه روی صورت شما بماند، سپس آنرا به آرامی با آب سرد بشویید. پوست صورت شما تمیز و صاف شده است. اگر مطئن نیستید کدام یک از این ماسک ها مناسب پوست صورت شماست؟ این بهترین ماسک صورت خانگی است که مناسب هر نوع پوست است.

ماسک صورت با ماست

ماسک صورت خانگی
DONOT6_STUDIO/SHUTTERSTOCK

شما لازم نیست برای پاک سازی صورت خود به Spa برید، برای تمیز کردن و پاکسازی صورت خود می توانید از ماست ساده استفاده کنید و آنرا به مدت 20 دقیقه روی صورت خود قرار دهید. همچنین می توانید برای تهیه یک ماسک خانگی برای احیای پوست خود از 1 قاشق غذا خوری ماست ساده با 1/4 آب پرتقال ( می توانید پالپ پرتقال را نیز اضافه کنید ) و 1 قاشق غذا خوری آلوئه ورا را باهم مخلوط کنید. مخلوط را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود قرار دهید و آنرا بشوئید. « آیا می دانستید که ماست می تواند افسردگی را درمان کند؟ »

ماسک صورت با لیمو

ماسک صورت خانگی
EL LOBO/SHUTTERSTOCK

درباره خواص لیمو و طرز تهیه ماسک صورت با لیمو بسیار صحبت کردیم. شما کافیست آب یک لیمو کامل را با 1/4 فنجان روغن زیتون یا روغن بادام باهم مخلوط کرده و روی صورت خود بمالید. « برای درمان پوست صورت خود با لیمو این مقاله را مطالعه کنید. »

ماسک صورت با تخم مرغ

ماسک صورت خانگی
PIMPAN/SHUTTERSTOCK

سری به یخچال بزنید و یک تخم مرغ از یخچال بردارد. اگر پوست خشک دارید و نیاز به مرطول کردن پوست خود دارید از زرده تخم ممرغ استفاده کنید و اگر پوست چرب دارید از سفید تخم مرغ استفاده کنید که روغن اضافه پوست را می گیرد، همچنین می توانید به آن کمی لیمو یا عسل اضافه کنید. برای پوست های معمولی هم می توانید از کل تخم مرغ استفاده کنید. تخم مرغ را شکسته و اجازه دهید حدود 30 دقیقه روی پوسته شما باقی بماند. من مطمئن هستم از پوست نوین خود لذت می برید.

باز هم مقاله دیگر از سری مقالات مراقبت از پوست به پایان رسید، امیدوارم که از این مطلب که در بی جامه قرار دادیم لذت برده باشید، راستی اگر تجربه استفاده از این ماسک صورت را دارید برای ما نتیجه استفاده خودتون را بنویسید.

منبع RD
درمان خانگیروغن زیتونعسل
.

منبع : bijame.com


تبلیغات