عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

آکاایران: عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

آکاایران: یکی از سخت ترین خریدها، خرید عینک است برای همین کسی به تنهایی برای خرید یک عینک آفتابی به فروشگاه نمی رود . تقریبا همه خانمها و آقایان یک همراه برای نظرسنجی با خودشان میبرند.

یکی از دلایل آن هم پتنوع زیاد عینک های آفتابی برمیگردد و اینکه به نوعی برای فرد جذابیت ایجاد میکند. اما یکی از موارد مهم در هنگام خرید عینک آن است که به سلامت چشمتان آسیبی وارد نشود.

در حال حاضر عینک های زیادی در بازار وجود دارد که به هیچ عنوان استاندارد نیست و با همه زیبایی که دارد میتواند برای سلامت چشم شما خطرناک باشد.

سایت ناز وب در این بخش به مشخصه های اصولی و مهم یک عینک آفتابی اشاره می کند .

هم چنین نگاهی داشته باشید به بهترین عینک های آفتابی سال

چه رنگی بهترین است؟

اگر بخواهید استاندارد عینک آفتابی را بدانید باید گفت از چهار رنگ در تولید این محصولات استفاده میشود. رنگ خاکستری، سبز، قهوه ای، کهربایی، زرد و صورتی تهیه می شوند. حالا اگر هوس کنید که عینک آبی یا قرمز به چشم بکنید باید بدانید که دارید با ریسک بزرگی انجام می دهید چون این رنگها به هیچ عنوان استاندارد نیستند.

اغلب پزشکان متخصص چشم  از میان همین 4 رنگ استاندارد عینک هم، رنگ خاکستری را نسبت به رنگ های دیگر بیشتر توصیه می کنند و می گویند رنگ خاکستری، بهترین رنگ برای عینک آفتابی است؛

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

زیرا رنگ اشیا و محیط اطراف را تغییر نمی دهد. بعد از این رنگ، قهوه ای یکی از رنگهای مناسب برای عینک آفتابی به حساب می آید. این رنگ عینک برای رانندگی های طولانی مناسب هستند؛ ولی در عوض عینک های سبز رنگ، باعث کاهش درک نورهای قرمز و زرد در چراغ راهنمایی می شوند و به همین دلیل برای رانندگی توصیه نمی شوند.چقدر تیرگی استاندارد استدر مورد میزان تیرگی شیشه عینک هم باید دقت لازم را انجام دهید.

این تیرگی باید به اندازه ای باشد که در مقابل نور آفتاب احساس راحتی کنید. یک روش ساده برای اندازه گیری میزان تیرگی مناسب عینک این است که وقتی در یک اتاق با نور معمولی با عینک به آینه نگاه میکنید نتوانید چشمهایتان را ببینید.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

میزان پوشش فریم را بررسی کنید :

حالا که رنگ مناسب و میزان تیرگی استاندارد عینک را متوجه شدید باید به یک نکته دیگر هم توجه کنید و آن هم میزان نزدیکی عینک به چشمتان است. در این مورد هر چه عینک به چشم نزدیک تر باشد، مؤثرتر است. یک عینک آفتابی خوب، باید به طور کلی چشم ها را بپوشاند؛ به طوری که نور از اطراف عینک وارد چشم نشود، به همین دلیل است که فریم های دارای حفاظ جانبی مؤثرتر هستند.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

عینک پیری چشم را کند می کند :

چروکیدگی و پیری زودرس در پوست نازک پلک ها، از عوارض اشعه ماوراءبنفش نور خورشید است که استفاده از عینک آفتابی می تواند مانع این عوارض شود. امواج فرابنفش به 3 دسته امواج فرابنفش A,B,C تقسیم می شوند. در این میان اشعه فرابنفش B حدود 10 درصد امواج فرابنفشی را که به زمین می رسد، تشکیل داده و بیشترین ضرر را برای چشم دارد.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

به همین دلیل ساده برای محافظت از چشم ها، استفاده از عینک آفتابی واجب و ضروری است. افرادی که از عینک طبی استفاده میکنند هم باید عینکشان فتوکروم باشد و در عین حال از کلاه های لبه دار برای مراقبت بیشتر از چشمهایشان استفاده کنند.اگر دنبال عینک آفتابی استاندارد هستید باید بدانید که این عینک 95 درصد امواج فرابنفش B و60 درصد امواج فرابنفش A را  به خود جذب می کند. بیشتر عینک های آفتابی توانایی جذب این میزان را دارند.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

قبل از خرید به شغل تان توجه کنید:

به گفته بسیاری از متخصصان افراد براساس مدت زمانی که در برابر آفتاب قرار میگیرند باید وسواس بیشتری برای خرید عینک دارا باشند. برهمین اساس افرادی مانند جوشکارها یا بچه هایی که همیشه در حیاط و در معرض آفتاب بازی میکنند یا اسکی بازها باید با دقت زیادی عینک بخرند.در کنار این افراد که تقریبا همیشه باید عینک آفتابی به چشم دارا باشند، افرادی که در مناطق گرمسیری و کنار دریا زندگی میکنند هم باید همیشه عینک به چشم دارا باشند.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد

استفاده از عینک آفتابی روز آفتابی و ابری نمیشناسد چون ابرها نمیتوانند امواج  فرابنفش را جذب کنند بنابراین در چنین روزهایی هم نباید عینک را از خودتان دور کنید.علاوه بر این افراد، آنهایی که جراحی آب مروارید انجام داده اند، آب مروارید دارند یا افرادی که برخی داروهای حساس کننده به نور مثل تتراسایکلین استفاده می کنند و حتی آنهایی که ناخنک دارند باید همیشه در استفاده از عینک دقت و وسواس دارا باشند.

عینک آفتابی خوب چه ویژگی هایی دارد


.

منبع : nazweb.ir


تبلیغات