موهای زائد بدن

آکاایران: معرفی روش های از بین بردن موهای زائد بدن

آکاایران: بیشتر افراد به دنبال روش های از بین بردن موهای زائد بدن هستند و کمتر کسی دوست دارد در مناطق مختلف بدن به جز سر و ابرو، موهای زائد داشته باشد. به همین دلیل نیز همه به دنبال داشتن پوستی صاف و فاقد مو هستند.

روش های از بین بردن موهای زائد بدن بسیار متنوع و متفاوت هستند؛ ولی تنها برخی از آن ها تأثیر بلند مدت دارند که ما در ادامه، به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

روش های از بین بردن موهای زائد بدن مانند اصلاح روزانه، اغلب ناراحت کننده و وقت گیر هستند و باعث تحریک پوست نیز می شوند. تأثیر کرم های موبر نیز تنها چند روز طول می کشد. پس اگر می خواهی موهای زائد خود را به طور دائم از بین ببری، باید از تکنیک ها و روش های از بین بردن موهای زائد بدن که بلندمدت تر هستند، کمک بگیری.

"از بین بردن موهای زائد بدن با استفاده از شکر و ملاس" را اینجا بخوانید.

میزان موهای زائد روی بدن هر شخص بستگی به ژنتیک و هورمون های او دارد. در واقع، هورمون ها تأثیر قابل توجهی بر مقدار موهای زائد که روی بدن ما رشد می کنند، دارند. سطح بالای تستوسترون باعث رشد سریع تر موها می شود. بنابراین، یکی از روش های از بین بردن موهای زائد بدن این است که با مراجعه به پزشک از تعادل هورمونی در بدن خود مطمئن شوی.

در صورت وجود مشکل در ترشح هورمون ها، باید با مشورت پزشک متخصص غدد برای کنترل هورمون ها از طریق مصرف داروهای خوراکی اقدام کنی.

طیف گسترده ای از تکنیک ها و روش های از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارند که باید بهترین ها را متناسب با نوع پوست خود انتخاب کنی. روش های از بین بردن موهای زائد بدن مانند اصلاح، اپیلاسیون با موم، لایه برداری از پوست و... به شکل موقت عمل می کنند. ولی روش هایی مانند لیزر و الکترولیز تأثیر طولانی مدت تری دارند.

یک تصور غلط و رایج درباره لیزر و الکترولیز این است که این روش ها، موهای زائد را برای همیشه از بین می برند؛ در حالی که این مسئله صحت ندارد و پوست به عنوان ارگانی زنده، پس از این درمان ها دوباره شروع به احیای فولیکول های مو می کند؛ بنابراین، هنگام انجام این درمان ها باید آماده باشی که به طور مرتب جلسات خود را ادامه دهی.

با وجودی که لیزر و الکترولیز بیشتر فولیکول های مو را از بین می برند، ولی بعضی از آنها ممکن است با برخی نوسانات هورمونی دوباره فعال شوند. به همین دلیل است که بسیاری از زنان که تحت درمان لیزر قرار می گیرند، باید این درمان را در جلسات مرتبی دنبال کنند.

برخی روش های از بین بردن موهای زائد بدن نیز وجود دارند که به صورت ماسک و در خانه قابل اجرا هستند. اگر از این روش ها بری رفع موهای زائد خود بهره می گیری، به یاد داشته باش که همیشه باید پوست خود را برای این کارها آماده کنی تا تحریک نشود. سعی کن موها را پس از دوش یا استحمام برداری؛ یعنی زمانی که منافذ پوست باز است و موهای زائد راحت تر کنده می شوند.

پس استفاده از موم، کرم موبر، دستگاه اپیلاسیون یا دیگر درمان های خانگی، بهتر است پوست خود را با آب گرم بشویی و بعد آب سرد روی آن بگیری تا قرمزی، تحریک و درد را تسکین دهی و به بسته شدن منافذ باز پوست کمک کنی. در آخر هم از لوسیون و نرم کننده بدن یا کرم های مرطوب کننده استفاده کن تا پوست به خوبی هیدراته و تغذیه شود.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات