لب های زیبا

آکاایران: معرفی روش هایی برای داشتن لب های دلپذیر که باید بدانی

آکاایران: لب های تو هم درست مانند چشم هایت، در زیبایی ظاهرت تأثیرگذار هستند. پوست لب های ما به دلیل عوامل محیطی مانند نور خورشید، آلودگی و محصولات زیبایی تیره شده و در معرض آسیب قرار می گیرد. اگر می خواهی لب های دلپذیر و لطیفی داشته باشی، در این مطلب نکات مفیدی را به تو معرفی می کنیم.

۱. تا می توانی از رژلب استفاده نکن!

رژلب در اصل از ترکیب موم، رنگدانه، عطر، روغن و الکل ساخته می شود. بهتر است پوست خود را برای مدت طولانی در معرض مواد شیمیایی قرار ندهی. به همین دلیل سعی کن استفاده از رژلب را محدود کنی و تنها زمان هایی رژلب بزنی که واقعاً به آن احتیاج داری.

۲. لب هایت را هیدراته کن!

حدود ۵۰ الی ۶۰ درصد از بدن ما را آب تشکیل داده است. به این ترتیب، واضح است که برای حفظ طراوت و زیبایی پوست و بدن در کل باید به آن آبرسانی کرد. برای این کار روزانه میزان زیادی آب بنوش تا بتوانی رطوبت طبیعی پوست لب ها را حفظ کنی. همچنین می توانی خوراکی های حاوی آب میل کنی تا آب بیشتری به بدنت برسد.

۳. از محصولات زیبایی حاوی SPF استفاده کن!

قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید می تواند موجب تیره شدن رنگ پوست شود. اشعه های فرابنفش هم همین تأثیر مخرب را بر لب ها دارند. به همین دلیل ضروری است که همیشه از محصولات لب حاوی SPF استفاده کنی تا بتوانی روزهایی که بیرون از خانه هستی، خیالت از سلامت پوست لب هایت راحت باشد.

۴. هفته ای یکبار لایه برداری کن!

درست مانند پوست بدن، پوست لب ها هم هر روز خود را تازه می کنند. با این کار، میزان زیادی سلول مرده پوست روی لب ها جمع شده که باید هر هفته تمیز شوند. برای این کار درست مانند پوست بدن رفتار کن. پوست لب هایت را با استفاده از یک ترکیب شکر و عسل یا شکر و روغن نارگیل ماساژ بده تا لایه های اضافی پوست از بین بروند. با این کار، لایه تازه تری از پوست را در معرض دید قرار می دهی که رنگ لب ها را روشن تر می کند.

"آموزش ساخت اسکراب لب خانگی با مواد طبیعی" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات