ماسک گیاهی درمان موخوره

آکاایران: ماسک گیاهی درمان موخوره

آکاایران: راه های زیادی را برای درمان موخوره امتحان کرده اید در این پست ماسک گیاهی درمان موخوره را بیان می کنیم .

ماسکی محافظ برای مبارزه با موخوره
موخوره، معمولا در موهای خشک یا شکننده وجود دارد. می توان گفت بهترین درمان موخوره این است که گاهی نوک موهای تان را کوتاه کنید تا موخوره ها از بین برود. علاوه بر آن می توان از  اس ماسک های خانگی و طبیعی نیز استفاده کرد تا به بهبود این معضل کمک کند.
مواد مورد نیاز برای ساختن ماسکی محافظ برای مبارزه با موخوره :
روغن زیتون ۳ قاشق غذا خوری
عسل ۳ قاشق غذاخوری
عصاره گیاه رزماری ۲ قطره
سرکه سیب ۲ قاشق غذاخوری
طرز تهیه ماسک: عسل , روغن، سرکه سیب و عصاره رزماری را داخل ظرفی کوچک بریزید و مخلوط کنید.
این ماسک را بر روی موهای خود بمالید و به آرامی آن را ماساژ دهید. پس از مدت کوتاهی دماساژ دادن,  موهای تان را با یک حوله یا دستمال بپوشانید. مدت ۲۰ دقیقه فرصت دهید تا ماسک بر روی موهایتان بماند. سپس موهای خود را آبکشی کنید. این کار را هر هفته یک بار انجام دهید. به مرور, نتیجه آن را در موهایتان حس خواهید کرد.

لوسیون مرطوب کننده
مواد مورد نیاز برای تهیه لوسیون مرطوب کننده: ۳ قاشق غذا خوری از گل گاو زبان
طرز تهیه لوسیون: آب را بجوشانید. بگذارید ۷ دقیقه بگذرد تا دمای آن از ۱۰۰ درجه به حدود ۸۰ درجه برسد. سپس گل گاو زبانها را درون آن بریزید و بگذارید به مدت ۲۰ دقیقه دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و محلول باقیمانده را درون ظرف شیشه ای در دار بریزید و د ریخچال نگه دارید. روزی یک بار از این محلول به پوست صورت و بدن خود بمالید. این محلول را حداکثر یک هفته نگهداری کنید و پس از یک هفته باقیمانده آن را دور بریزید.

لوسیون شاه توت و عسل
استفاده از لوسیون عسل  باعث می شود منافذ پوستی باز شود و پوست شاداب و شفاف می شود.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک عسل:
۱۰۰ گرم شاتوت
یک قاشق غذاخوری عسل فاقد موم
یک عدد زرده تحم مرغ
بادام آسیاب شده به مفدار یک قاشق غذاخوری
طرز تهیه ماسک عسل: شاتوت را کاملا له کنید و حدود یک قاشق غذا خوری عسل و یک عدد زرده تخم مرغ به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید. در پایان بادام آسیاب شده را به این ترکیب بیفزایید. این لوسیون را به مدت ۲۵ دقیقه روی پوست صورت و گردن بگذارید و سپس با آب ولرم شست و شو دهید.
استفاده از این لوسیون مغذی موجب باز شدن منافذ پوستی می شود و پوست را شاداب و جوان تر می کند. استفاده از ان در ناحیه گردن نیز موجب کشیدگی و صافی پوست می شود. این ترکیب برای پوست های خشک و معمولی مناسب است

سایت ابانک : ماسک گیاهی درمان موخوره

.

منبع : ww.abanak.ir


تبلیغات