ماسک صورت

آکاایران: معرفی چند ماسک صورت با استفاده از سیب برای هر نوع پوست!

آکاایران: پوست تو درست مانند بدنت، برای رشد و زیبایی خود نیازمند دریافت مواد مغذی است. علاوه بر مصرف این خوراکی ها و رساندن آنها به پوست از داخل، روش های موضعی هم برای بهره بردن از خواص مواد طبیعی برای پوست وجود دارند. امروز "آکا" قصد دارد تا چند ماسک صورت با استفاده از سیب برای هر نوع پوست را به تو معرفی کند.

چرا سیب؟

سیب سرشار از ویتامین C، ویتامین A و مس بوده که همه از مواد مفید برای پوست هستند. ویتامین C موجود در سیب به بازسازی کلاژن موجود در پوست کمک می کند. کلاژن باعث ایجاد حالت کشسانی پوست شده که در نتیجه از ایجاد چروک مانع می شود. مس موجود در سیب هم به تولید ملانین پوست کمک می کند که از پوست در مقابل اشعه های مضر فرابنفش خورشید محافظت می نماید. ویتامین A موجود در سیب هم باعث ترمیم پوست آسیب دیده و همین طور تسریع رشد سلول های نوین می شود.

ماسک سیب برای پوست چرب:

در یک کاسه کوچک یک قاشق چایخوری سیب له شده بریز. روی آن یک قاشق چایخوری کشک مایع و یک قاشق چایخوری آبلیموی تازه اضافه کن. اسید لاکتیک موجود در کشک به عنوان براق کننده و آبرسان پوست عمل کرده و به جذب چربی اضافی پوست کمک می کند. مواد را خوب با هم ترکیب کن تا یکدست شوند. سپس مخلوط را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست خود بگذار و سپس آبکشی کن!

ماسک سیب برای پوست خشک:

یک قاشق چایخوری سیب له شده را در یک کاسه کوچک بریز. سپس چند قطره گلیسرین روی آن بریز و خوب هم بزن تا ترکیبی یکدست ایجاد شود. ماسک را روی پوست خود پخش کن و ۲۰ دقیقه صبر کن تا پوست آن را جذب کند. سپس پوست را با آب گرم آبکشی کن.

ماسک سیب برای پوست حساس:

یک عدد سیب متوسط را به مدت چند دقیقه بجوشان تا نرم شود. پوست آن را بکن و گوشت سیب را به خوبی له کن. یک قاشق چایخوری خامه و یک قاشق چایخوری موز رسیده له شده را به سیب اضافه کن. ترکیب را به خوبی هم بزن تا یکدست شود. ماسک را روی پوست صورت خود بگذار و پس از ۲۰ دقیقه آن را با آب گرم آبکشی کن.

ماسک سیب برای پوست خشک و معمولی:

در یک کاسه کوچک، یک قاشق چایخوری سیب له شده را با نصف قاشق چایخوری عسل طبیعی ترکیب کن تا خمیری یکدست ایجاد شود. سپس ماسک را روی پوست صورتت پخش کن و اجازه بده ۲۰ دقیقه بماند. پس از این مدت، پوست خود را با آب گرم شستشو بده.

"با فواید شگفت انگیز ماست برای پوست آشنا شو!" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


Notice: Undefined index: creat_by in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/khanevadeh/modulesx/mod_c6.php on line 2
تبلیغات