چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم

آکاایران: چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم

آکاایران:  

چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم
۱- روغن زیتون می تواند بسیار شگفت انگیز باشد. همانگونه که می دانیم روغن زیتون برای پوست و مو مفید است. روغن زیتونواقعا روغن معجزه گری است.
مواد مورد نیاز :
روغن زیتون – سیر – آب پرتقال تازه
روش آماده سازی:
در کاسه آب پرتقال تازه و سیر کوبیده شده رامی ریزیم و ناخنها را در این مخلوط قرار می دهیم، و حدود ۱۰ دقیقه نگه می داریم. پس از آن، انگشتان دست خود را در روغن زیتون بمدت ۱۵ دقیقه قرار می دهیم. این روش را دو بار در هفته انجام بدهید و تغییر فوق العاده آن را ببینید ببینید که چطور ناخن هایتان زود بلند می شود.

۲- پنبه را آغشته به روغن زیتون کرده و بر روی ناخن هایتان بمالید این کار باعث میشود ناخن هایتان سریعتر رشد کرده و مقاومت بیشتری در برابر شکستن و یا آسیب دارا باشند.

چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم
۳- انواع لبنیات و گوشت ها و حبوبات به علت وجود فراوان پروتیین و کلسیم باعث مقاوت بیشتر و رشد سریع تر ناخن ها میشود. پس مصرفشان در این عامل نیز تاثیر فراوان دارد.

۴- ناخن هایتان را زمان زیادی در معرض رطوبت قرار ندهید رطوبت زیاد باعث میشود ناخن ها سست شده و ترک بخورند.

۵- از برخورد مواد شیمیایی با ناخن هایتان تاحد امکان بپرهیزید این نوع مواد هم بررشد و هم بر استحکام ناخن ها تاثیر منفی بسیاری دارند.

۶

چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم
– ناخن هایتان را به شکل چهارگوش سوهان کشیده و مرتب کنید سپس گوشه هایش را کمی گرد کنید این نوع کوتاهی و مرتب کردن ناخن ها باعث رشد منظم ناخن میشود. و ناخن های زیباتری خواهد داشت.

۷- از کندن پوست اطراف ناخن خودداری کنید این عمل باعث میشود ناخن هایی سست داشته باشید و امکان شکستنشان نیز افزایش می یابد زیرا پوست اطراف ناخن نقش بستر را برای ناخن ایفا میکند.

۸- از ناخن گیر ها و سوهان های تیز و مقاوم استفاده کنید تا به ناخن هایتان فشار وارد نکنند.

چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم
۹- دستانتان را با استفاده از کرم های مرطوب کننده مرطوب کرده و ماساژ دهید و ناخن هایتان هم نیز هنگام مرطوب کردن دستانتان چرب و مرطوب کنید این روش باعث میشود ناخن هایی دلپذیر و خوش فرم و مقاوم داشته باشید.

۱۰- از پد های ناخن استفاده کنید زیرا استون باعث خشک شدن بیش از اندازه در برخی از ناخن ها میشود و این عامل هم مصوب شکستن ناخن میشود.

۱۱- زدن لایه ای نازک از لاک های براق کننده ناخن هم سبب ایجاد قشری مقاوتی بر روی ناخن میشود و هم سبب زیبایی و درخشندگی ناخن ها.

۱۲- فعالیت هایی مانند نواختن پیانو یا تایپ کردن ،یا هر کاری که جریان خون را در انگشتان شما افزایش دهد،در تسریع رشد ناخن های شما راهی موثر خواهد بود.

۱۳- اگر به سوهان کشیدن ناخن هایتان علاقه دارید، باید مدتی اینکار را کنار بگذارید. زیاد سوهان کشیدن ناخن ها، ممکن است از رشد سریع آنها جلوگیری کند.

۱۴- نکته ی دیگر برای سرعت دادن به رشد ناخن ها این است که آنها را به مدت ۱۰ دقیقه در آب پرتقال فرو ببرید، سپس آنها را آب بکشید! از آنجایی که آب پرتقال حاوی اسید فولیک و ویتامین C است، به رشد ناخن هایتان کمک خواهد کرد. این راه جزو یکی از برترین راه ها برای تسریع رشد ناخن ها به حساب می آید.

چگونه رشد ناخن هایمان را سریعتر کنیم
۱۵- همچنین می توانید از لیمو ترش بهره بگیرید.
مواد لازم :
لیمو ترش متوسط ۱ عدد
نصف قاشق غذاخوری شکر
نحوه ی تهیه و استفاده ی مواد :
آب لیمو ترش را بگیرید و با شکر مخلوط کنید بهتر است در مخلوط کن بریزید تا به خوبی مخلوط شوند. مواد را با پنبه یا گوش پاک کن هر شب قبل از خواب به روی ناخن های دست و پایتان بمالید و صبح با اب گرم بشویید . اگر روزها این کار را انجام می دهید حداقل باید مواد تا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه روی ناخن هایتان بماند و سپس بشویید. این کار باعث افزایش سرعت رشد ناخن ها می شود.

این پست مشکل شما را حل کرد ؟
بله۲
خیر۳

.

منبع : charekar.com


تبلیغات