چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

آکاایران: چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

آکاایران: ستفاده از مژه مصنوعی راحت ترین و بی ضررترین راه پرپشت کردن مژه است که در دسترس همه افراد قرار دارد. همان طوری که یادآور می شویم جز در شرایط خاص از این روش استفاده نکنید، پیشنهاد می کنیم برای پر پشت جلوه دادن مژه هایتان این روش را انتخاب کنید. درچاره کار اصول صحیح استفاده از مژه مصنوعی را آموزش می دهیم تا خودتان به تنهایی بتوانید از آن استفاده کنید.

چهار نکته در مورد چسب مژه مصنوعی

۱- بهترین چسب ها برای استفاده از مژه مصنوعی استفاده از چسب های جراحی است که در داروخانه ها موجود است. مثل چسب های مشکی و چسب های سفید که در ابتدا سفید و به تدریج بی رنگ و شفاف می شوند.

۲- سعی کنید چسب را با تیوپ آن به مژه نزنید بلکه با یک خلال دندان و مشابه آن چسب را روی نوار داخلی مژه بزنید.

۳- چسب مژه را می توان روز قبل در پشت گوش فرد تست و تا ۲۴ ساعت صبر کرد اگر واکنشی ایجاد نشد می توان از آن چسب استفاده کرد.

۴-  همیشه چسب را داخل یک ظرف مخصوص بریزید و در آن را محکم ببندید، بعد مژه را به چسب آغشته کنید.

 مژه مصنوعی این خطرات را دارد

۱-  آسیب دیدن مژه های طبیعی

برای نصب مژه مصنوعی، از نوعی چسب مخصوص استفاده می شود که اگر فرد دقت نکند، ممکن است مقداری از این چسب روی مژه اصلی ریخته شود و هنگام برداشتن، تعدادی از مژه های اصلی هم کنده شود، یعنی نصب مکرر و طولانی مدت مژه مصنوعی و سپس برداشتن آن از روی چشم، به مژه های اصلی فرد آسیب می رساند و در صورت تکرار زیاد، فرصت جبران و رشد مجدد را به مژه های اصلی نمی دهد و در نتیجه مژه های فرد به مرور زمان کم می شود.

۲- التهاب و عفونت چشم

مواد شیمیایی موجود در چسب مژه مصنوعی در برخی افراد ایجاد حساسیت می کند، حتی ممکن است در اثر چند بار استفاده مداوم از مژه مصنوعی، مکان مناسبی برای رشد باکتری های مضر روی چشم ایجاد و چشم دچار عفونت شود.
مالیدن ریمل چشم روی مژه هایی که به باکتری آلوده شده است، برای افراد دیگر هم می تواند مضر باشد. البته این کار بیشتر در آرایشگاه های زنانه انجام می گیرد که یک ریمل و خط چشم را برای افراد متعددی استفاده می کنند و باکتری را از یک فرد به فرد دیگر انتقال می دهند.

۳- تاری دید

یکی از خطراتی که در کمین افراد استفاده کننده از مژه مصنوعی است، تاری دید یا حتی کور شدن دائمی در اثر ریختن چسب مژه مصنوعی به داخل چشم فرد است. بنابراین افراد باید هنگام استفاده از چسب مژه مصنوعی خیلی دقت کنند. لزوم این دقت زمانی بیشتر می شود که فرد استفاده کننده از مژه مصنوعی، از لنز هم استفاده کند. در این صورت به محض احساس سوزش در چشم، باید بلافاصله لنز را از چشم درآورد و مژه مصنوعی را نیز برداشت و چشم ها را شست.

مراحل چسباندن مژه مصنوعی

۱- فاقد اینکه فشار خاصی بر مژه ها بیاورید؛ آرام آنها را با موچین یا انگشتان تان از بسته بندی بیرون بیاورید. دو انتهای هر مژه مصنوعی را آرام با نوک انگشتان نگه دارید تا کمی بیشتر به انحنای آنها کمک کنید. سپس مژه انتخاب شده را روی چشم گذاشته و آن را از داخل چشم ها به بیرون اندازه بگیرید.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۲-  مقدار اضافی آن را مطابق تصویر کوتاه کنید.این مقدار اضافی را نگه دارید،نکته ای بسیار دلپذیر در یکی از سایت های خارجی دیده ام که در ادامه برایتان توضیح خواهم داد.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم
۳- حالا روی یک بشقاب تمیز کمی چسب بریزید. اکنون با یک لبه نسبتا تیز مثل انتهای تیوپ خود چسب یا انتهای موچین؛ مقداری از چسب را بردارید. گوشه بیرونی مژه را با موچین گرفته  و چسب را به سراسر خط مژه مصنوعی بمالید البته یک لایه بسیار نازک ؛فقط به ۲ سر انتهایی و ابتدایی کمی بیشتر چسب بزنید.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۴- مژه مصنوعی ها را با موچین بردارید (بهتر است وسط آن را و نزدیک خط مژه را بگیرید) حواس تان باشد که نوک موچین به قسمت چسبناک نخورد. حالا در حالی که در آینه نگاه می کنید کمی سرتان را عقب ببرید تا خط مژه های تان را بهتر ببینید. مژه را که با موچین نگه داشته اید از خارج چشم به داخل گذاشته و فاقد تماس به دیگر مژه ها روی مژه واقعی بگذارید، اگر احتیاج بود با ته موچین و با چشم بسته!

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۵- با موچین گوشه مژه های داخلی و خارجی چشم را کاملا میزان کنید و تا حد ممکن مژه های مصنوعی را به مژه های واقعی خودتان نزدیک کنید البته فاقد تماس با آنها.

۶- تا جایی که می توانید سریع عمل کنید و اگر احتیاج بود مرحله قبل را چندبار تکرار کنید تا مژه ها جای اصلی خود را پیدا کنند. با سر موچین مژه ها را مرتب کنید.

۷- حالا با یک برس که سر نرمی دارد سراسر خط مژه، کمی فشار دهید و چک کنید که همه جای آن به خوبی چسبیده است..

۸-  حدود یک تا ۲ دقیقه صبر کنید تا چسب خشک شود؛ بعد از خشک شدن چسب، آرام چشم ها را باز کنید، اگر اشتباه شد و مجبور شدید آن را بردارید باید مژه را تمیز کرده و بعد از خشک کردن دوباره مراحل بالا را تکرار کنید.

۹-  حال نوبت به مژه های کوتاه شده می رسد، که در مرحله ی ۲ از شما خواسته شد آن ها را دور نیاندازید. این مرحله رو در صورت تمایل می توانید انجام دهید. میخواهیم از تکه های باقیمانده ی مژه های مصنوعی  در مژه های پایینی چشمان استفاده نماییم.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۱۰- ابتدا به مژه های پایینی چشمانتان ریمل بزنید. سپس مانند مراحل قبل روی لبه ی مژه مصنوعی ها چسب زده و سپس به وسیله ی موچین آنها را در قسمت بیرونی چشمانتان قرار دهید و مانند مراحل گفته شده آن ها را بچسبانید.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۱۱- بعد از موفقیت کامل می توانید با خط چشم مایع روی مژه و چسب را بکشید. البته تا این زمان باید چسب خشک شده و رنگ خود را از دست بدهد. برای امتحان می توانید مژه مصنوعی را خیلی آرام بردارید که اگر کار به درستی انجام شده باشد این کار عملی نخواهد بود.

چگونه مژه مصنوعی را به چشمانمان بچسبانیم

۱۲- آخرین مرحله با مالیدن ریمل، مژه مصنوعی و حقیقی را به هم بچسبانید بعد از این مراحل سایه چشم و دیگر رنگ ها را استفاده کنید.

 منبع : برترین ها ، والریه

این پست مشکل شما را حل کرد ؟
بله۰
خیر۰

.

منبع : charekar.com


تبلیغات