کرم ضدآفتاب

آکاایران: می دانی چگونه با آرایش کرم ضدآفتاب بزنیم؟

آکاایران: آیا از خانم هایی هستی که عاشق آرایش کردن هستند ولی نمی دانند در آرایش صورت کرم ضدآفتاب کجای معادله قرار می گیرد؟ امروز "آکا" به کمک تو آمده است. در ادامه این مطلب، می خوانی که چگونه همراه آرایش از کرم ضدآفتاب استفاده کنی.

پیش از آن که کاری را شروع کنی، باید مطمئن باشی پوست صورتت تمیز است. کرم ضدآفتاب، بافت سنگین تری داشته و ترکیب آن با آلودگی پوست و سلول های مرده، چندان دلپذیر و خوش آیند نیست. به همین دلیل پوست صورت خود را با یک شوینده ملایم شسته و یا از دستمال مرطوب برای پاک کردن آلودگی ها استفاده کن.

سپس کمی کرم ضدآفتاب را از تیوب خارج کرده و آن را روی تمام قسمت های صورت و گردن بمال. سعی کن از میزان زیادی کرم ضدآفتاب استفاده نکنی، چرا که قرار است روی آن را آرایش کنی و مطمئناً نمی خواهی آرایش صورتت از روی کرم سر بخورد! کنار دستت دستمال کاغذی داشته باش تا بتوانی اضافی کرم ضدآفتاب را پاک کنی.

پس از آن که صورت خودت را با کرم ضدآفتاب پوشاندی، چند دقیقه صبر کن تا روی پوستت بنشیند. سپس مثل همیشه شروع به انجام آرایش کن. برای آرایش صورتت بهتر است از پودر استفاده کنی تا چهره ات براق نشود.

چه زمانی باید از کرم ضدآفتاب استفاده کرد؟

بهتر است پیش از آرایش، از کرم ضدآفتاب با SPF 30 استفاده کنی. حتماً پیش از استفاده از کرم مرطوب کننده و هر گونه لوازم آرایشی، پوست خود را با کرم ضدآفتاب بپوشان. همانطور که در بالا گفتیم، بهتر است چند دقیقه صبر کنی تا کرم ضدآفتاب روی پوستت بنشیند، سپس از پودر و دیگر لوازم آرایشی استفاده کنی.

"اشتباهات آرایشی که همه انجام می دهند! تو کدام را انجام می دهی؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات