معرفی روش استفاده از گلاب برای پوست خشک!

آکاایران: معرفی روش استفاده از گلاب برای پوست خشک!

آکاایران: گلاب عصاره خوشبوی گل زیبای محمدی در خانه تمام ایرانی ها وجود دارد و از آن استفاده های زیادی در آشپزی می شود. اما آیا می دانستی گلاب برای پوست خشک معجزه می کند؟ در ادامه این مطلب با "آکا" همراه باش تا با روش استفاده از گلاب برای پوست خشک آشنا شوی.

چرا گلاب برای پوست خشک مفید است؟

گلاب به تنهایی برای پوست تو معجزه می کند، اما اگر آن را با دیگر مواد مرطوب کننده ترکیب کنی، پوستت را برای مدت طولانی تری مرطوب نگه می دارد و باعث تقویت و ترمیم آن می شود. از آنجایی که این مایع خوشبو تمام منافذ پوستت را فاقد خشک کردن آن تصفیه می کند، برای پوست های خشک معجزه آسا است. می توانی از گلاب به عنوان تونر یا در ترکیب با دیگر مواد به عنوان ماسک استفاده کنی. در ادامه روش استفاده از گلاب به عنوان تونر را به تو معرفی می کنیم.

روش استفاده از گلاب برای پوست خشک:

تمیز کردن، استفاده از تونر و مرطوب کننده برای صورت از مهم ترین بخش های هر برنامه مراقبت از پوستی است. گلاب، برعکس دیگر محصولات، در تمام فروشگاه ها موجود بوده و برای پوست تو بسیار ملایم و لطیف است.

برای این روش به وسایل زیر احتیاج داری:

  • کمی گلاب طبیعی
  • پد پنبه ای
  • شوینده ملایم
  • کرم مرطوب کننده
  • حوله

پوست خود را با استفاده از شوینده ملایم بشور و با ضربات ملایم حوله خشک کن. سپس یک پد پنبه ای را به گلاب آغشته کرده و آن را روی پوست خود بمال. بهتر است پنبه را با ضربه های ملایم به پوست خود بزنی و آن را روی پوست نکشی. اجازه بده پوست تو خشک شود، سپس از کرم مرطوب کننده استفاده کن.

از این روش برای هر بار شستن صورت خود استفاده کن.

"چگونه از روغن زیتون برای درخشش پوست استفاده کنیم؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com


تبلیغات