با تأثیرات متدوال کمبود مواد معدنی بر ناخن ها آشنا شو!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد با تأثیرات متدوال کمبود مواد معدنی بر ناخن ها آشنا شو! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

با تأثیرات متدوال کمبود مواد معدنی بر ناخن ها آشنا شو!
,[categoriy]

آکاایران: با تأثیرات متدوال کمبود مواد معدنی بر ناخن ها آشنا شو!

آکاایران: ناخن های سالم و دلپذیر نشان دهنده سلامت بدن هستند. کمبود مواد معدنی ضروری مورد نیاز برای انجام فعالیت های متابولیک درونی، از اصلی ترین دلایل خشکی و شکنندگی ناخن ها هستند. در ادامه با "آکا" تأثیرات کمبود مواد معدنی بر ناخن ها را بشناس!

۱. تأثیر کمبود ویتامین بر ناخن

کمبود ویتامین B و D می تواند منجر به ایجاد لکه ها و برآمدگی هایی روی ناخن بشود. خط های کبودرنگ عمودی روی ناخن ها، نشانه های هشداردهنده کمبود این ویتامین ها در بدن هستند.

کمبود ویتامین C موجب ایجاد لکه های قرمز کبودی می شود.

کمبود ویتامین A و D منجر به نرمی ناخن ها می شود.

کمبود ویتامین E موجب از دست رفتن رنگ طبیعی ناخن ها و زرد شدن آنها می شود.

۲. تأثیر کمبود زینک روی ناخن

خیلی از افراد تصور می کنند لکه های سفیدی که روی ناخن ها ایجاد می شوند، به دلیل کمبود ویتامین و کلسیم هستند. اما باید بدانی این لکه ها به دلیل کمبود زینک در بدن به وجود می آیند. برای از بین بردن این حالت روی ناخن ها، بهتر است از گوشت، شکلات تلخ و بادام زمینی در ٰرژیم غذایی خود استفاده کنی.

۳. تأثیر کمبود آهن روی ناخن

اگر ناخن های تو به صورت غیرعادی نازک هستند که روی سطح آنها صاف شده، باید آهن بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانی. برای جلوگیری از این حالت، باید غذاهای سرشار از آهن، مانند غلات کامل، جگر و سبزیجات برگ دار مانند اسفناج را به رژیم غذایی خود اضافه کنی.

۴. تأثیر کمبود کلسیم روی ناخن

اگر روی ناخن های خود خط های سفیدرنگی داری نشانه کمبود کلسیم در بدن است که خود را روی ناخن ها نشان می دهد.

ناخن های نازک و شکننده از دیگر نشانه های کمبود کلسیم در بدن هستند. برای داشتن ناخن های قوی و سالم باید محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست را به رژیم غذایی خود اضافه کنی.

۵. تأثیر کمبود پروتئین روی ناخن

اگر ناخن های تو ترک خورده و می شکنند، نشانه ای از کمبود پروتئین در بدن است. اگر این نشانه ها را روی ناخن های خود مشاهده می کنی، باید دریافت پروتئین بدن خود را بالا ببری. محصولات حیوانی مانند گوشت و پنیر، همچنین حبوبات و بقولات از منابع مهم پروتئین هستند.

"چگونه باعث افزایش رشد ناخن شویم؟" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

با تأثیرات متدوال کمبود مواد معدنی بر ناخن ها آشنا شو! گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات