موهای خشک را چگونه سریع درمان کنیم؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد موهای خشک را چگونه سریع درمان کنیم؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

موهای خشک را چگونه سریع درمان کنیم؟
,[categoriy]

آکاایران: موهای خشک را چگونه سریع درمان کنیم؟

آکاایران: در این مطلب راهکارهایی برای رهایی از موهای خشک و درمان همیشگی خشکی موها گردآوری کرده ایم.

 

 

اگر موهایتان را رنگ کنید، صاف کنید، فر کنید یا سشوار بکشید، همه ی این کارها به موهایتان صدمه وارد می کنند. ممکن است الان بگویید: خوب موهای من که خشک نیست و نیازی به راه هایی برای درمان آن ندارم. بسیار خوب، اما بزودی ممکن است آرایش هایی که انجام می دهید، آن روی دیگر خود را نشان دهند!

 

 

حتی گرمی هوا یا مواد شیمیایی ممکن است به موی شما صدمه وارد کنند. آن زمان به این هفت راه درمانی آسان و عالی فراناز برای درمان موهای خشک احتیاج پیدا خواهید کرد پس با فراناز همراه باشید:

 

 

نرم کننده
البته یکی از راه های واضح برای موهای خشک نیز استفاده از نرم کننده است. در کنار استفاده از نرم کننده ای که احتمالا بصورت منظم پس از شست و شوی سرتان استفاده می کنید، اضافه کردن روتینی برای استفاده از نرم کننده در برنامه ی مراقبت از موهایتان نیز اهمیت ویژه ای دارد. می توانید در فروشگاه های محصولات زیبایی محلی خودتان، نرم کننده ای با خاصیت درمانی پیدا کنید. این محصولات کمک می کنند تا چربی هایی که مورد نیاز موهایتان است برایش فراهم شود.

 

 

رژیم غذایی تان را تغییر دهید
موی خشک ممکن است علامت این باشد که چیز مهمی از رژیم غذایی شما کم شده است. سعی کنید مقداری اسید های چرب امگا-۳ به وعده های غذاییتان بیفزایید. مکمل های ویتامینی انتخاب کنید که اکثر مواد مغذی مورد نیاز را برایتان فراهم کند. همچنین با خوردن بیشتر آجیل، ماهی و تخم مرغ به خودتان توجه بیشتری داشته باشید. این چربی های سالم، کمک می کنند موهایتان قوت گرفته تا نرم تر، قوی تر و حالت پذیر تر شود.

 

 

آبی که با آن دوش میگیرید مهم است
یکی از دلایل خشکی موهایتان می تواند آبی باشد که با آن دوش می گیرید. آب لوله کشی برای اینکه قابل آشامیدن شده و باکتری هایش کشته شوند، اغلب به شدت با مواد شیمیایی مختلف ترکیب می شوند. برای جلوگیری از صدمه ای که این مواد شیمیایی به موی شما وارد می کنند، پیشنهاد می کنم که سر دوشی معمولی حمام خود را با سر دوشی های مخصوصی که دارای فیلتر تصفیه آب هستند تعویض کنید.

 

 

چه شامپویی استفاده می کنید؟
ممکن است مقصر موهای خشکتان شامپویی باشد که از آن استفاده می کنید. بسیاری از ترکیبات موجود در شامپوها چربی موها را گرفته و آنرا همان طور خشک رها می کنند. نیاز نیست هزینه کرده و به سالن های زیبایی بروید تا موهایتان را با شامپو های با کیفیت بشویند، کافیست تا شامپویی تهیه کنید که ph ای متعادل دارد و فاقد سولفات است.

 

 

موهایتان را چقدر می شویید؟
احتمالا آرایشگرتان هم بارها به شما گفته باشد که شست و شوی بیش از اندازه ی مو می تواند باعث خشکی آن شود. در واقع یکی از راه های درمانی موهای خشک هم همین است، از شست و شوی بیش از اندازه ی موهایتان دوری کنید. آرایشگران نیز معتقدند که نیاز نیست روزانه موهای خود را بشویید. این کار موهایتان را از چربی های طبیعی که برای سلامت و درخشندگی به آن ها نیاز دارد محروم می سازد. خودتان را وادار کنید تا بجای اینکه هر روز موهایتان را می شویید، یک روز در میان این کار را انجام دهید، خیلی زود عادتان تغییر خواهد کرد.

 

 

حواستان به محیط اطرافتان باشد
عناصری هستند که به موهای شما آسیب می رسانند، مانند گرمی هوا یا مواد شیمیایی. به همین خاطر اولین راه، محافظت از موهایتان در برابر صدماتی است که ناشی از عناصر موجود در محیط اطرافتان است. چیزهایی که نمی توانید در آن ها تغییری ایجاد کنید، مانند آفتاب، باران، باد یا هوای آلوده. وقتی از خانه خارج می شوید، کلاه بگزارید تا پوششی برای موهایتان در برابر نور خورشید و باد باشد و صدمات ناشی از عناصری مثل باران یا هوای آلوده و گرم را کاهش دهید. اگر می بینید که موهایتان با تغییر فصل خشک می شوند، خوب، بسادگی استفاده از نرم کننده را در آن فصل افزایش دهید.

 

 

روش مدل دادن به مویتان را عوض کنید
مدل هایی که روزانه به موهایمان می دهیم، حداکثر صدمات را به موهای ما وارد می کنند. من مطمئنم که همه ی ما بخوبی از این موضوع آگاهیم. با توجه به چیزی که گفته شد، یکی از راه های درمانی موهای خشک، عوض کردن راهی است که که به موهایمان مدل می دهیم. اجازه دهید موهایتان خودش خشک شود، سعی کنید از محصولات زیبایی موی کمتری استفاده کنید و روی مدل موهایی تمرکز کنید که فاقد استفاده از اسپری های مو، حجم دهنده ها و اتوی موهای فردهنده همچنان دلپذیر به نظر بیایند.

 

مطالب مرتبط :

خواص حنا برای مو که تابحال نمی دانستید

 

خوراکی برای ترمیم موهای آسیب دیده

.

منبع : faranaz.com

موهای خشک را چگونه سریع درمان کنیم؟ گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات