پوستی شفاف و زیبا با ماسک ماست ترش روی پوست

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد پوستی شفاف و زیبا با ماسک ماست ترش روی پوست ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

پوستی شفاف و زیبا با ماسک ماست ترش روی پوست
,[categoriy]

آکاایران: پوستی شفاف و دلپذیر با ماسک ماست ترش روی پوست

آکاایران: خیلی از خانم ها و همچنین از آقایان سلامت و زیبایی پوست برایشان بیش از حد مهم است. به همین دلیل در این مطلب فراناز ماسک ماست ترش را به شما معرفی می کند. شما با استفاده از این ماسک معجزه گر پوستی شفاف، دلپذیر و شاداب خواهید داشت.

یکی از مهم ترین علت های خوش رنگی و شفافیت پوست میزان غلظت خون می باشد….

 

 

 شفاف سازی پوست با کمک طب سنتی

 یک متخصص طب سنتی و متخصص پوست و مو گفت: پوست یک عضو ضعیف است و اختلالات اعضای درونی به خصوص دستگاه گوارش آن را دچار مشکل می کند و تاکید می شود قبل از استفاده از دارو های موضعی بر روی پوست عوامل داخلی درمان شود.

 

 

دکتر لیلا شیربیگی با توجه به دیدگاه طب سنتی در درمان و مراقبت های پوستی، اظهارداشت: در زمینه مراقبت های پوستی استفاده از ماسک های تغذیه ای اهمیت بالایی دارد. زرده تخم مرغ در طب سنتی پایه و اساس بیشتر ماسک های پوستی را شامل میشود.

 

 

وی افزود: در برخی از افراد ماست ترش پایه تهیه نمودن ماسک را شامل می شود که گاهی برای افزایش خاصیت کمی به آن آبلیمو و یا سایر میوه های ترش افزوده می شود. در این راستا توصیه م ‎شود ماسک ها به مدت نیم ساعت بر روی پوست قرار بگیرد.

 

 

به گفته دکتر شیربیگی، توت فرنگی به عنوان یک لایه بردار مناسب پوست در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

 زمان آغاز ماساژ و مدت انجام آن

 این متخصص پوست و مو در طب سنتی با تاکید بر نقش ماساژ در جلوگیری از پیری و چروکیدگی پوست، افزود: ماساژ صورت به وسیله روغن کدو و یا سایر مواد نرم کننده به صورت ۱۰ دقیقه در هنگام شب می تواند نقش بسزایی در پیشگیری از چروکی پوست داشته باشد.

 

 

وی اضافه کرد: ماساژ های شبانه باید به مدت سه هفته متوالی انجام شود تا در رفع التهابات پوست و جریان خون در زیر پوست موثر باشد.

 

 

دکتر شیربیگی در خصوص زمان مناسب برای آغاز ماساژ تصریح کرد: ماساژ صورت باید از سن کم و در حدود ۲۵ الی ۲۶ سالگی قبل از آغاز فاز چرکی پوست شروع شود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: عملکرد صحیح اعضای داخلی بدن و سیستم گوارش در زمینه درمان بسیار نقش دارد. پزشک در درجه اول باید تغذیه، معده، کبد و سایر اعضای بدن بیمار را مورد بررسی قرار دهد و سپس در صورت نیاز برای پوست درمان مستقیم صورت گیرد.

 

 

این متخصص پوست و مو طب سنتی افزود: درصورتی که ماساژ صورت بگیرد اما عوامل و اعضای داخلی بدن عملکرد مناسبی نداشته باشد نمی توان از پوستی مناسب بهره مند شد.

 

 

دکتر شیربیگی با توجه به تاثیر غلظت خون در رنگ و شفافیت پوست اظهارداشت: یکی از مهم ترین دلایل خوش رنگی و شفافیت پوست میزان غلظت خون است. هر چه خون غلیظ تر باشد پوست تیره تر خواهد شد. بنابراین پوست این افراد باید از طریق تغذیه درمان شود.

 

 

 آبگوشت پوست را شفاف می کند

 وی با اشاره به غذا های مولد خون و فراموش شده در سبد تغذیه خانوار ها بیان کرد: غذاهایی از قبیل آبگوشت بسیار در شفافیت پوست موثر است. به افراد توصیه می شود گوشت را با نخود در هم آمیخته و به مقدار اندک سه الی چهار بار در هفته مصرف کنند و با افزودن برنج و زیره می توان از بروز نفخ پس از مصرف آبگوشت جلوگیری نمود.

 

 

شیربیگی با تاکید بر عدم استفاده از روغن زیتون برای پوست گفت: روغن زیتون دارای طبع گرم و خشک است به همین دلیل و به علت دارا بودن حرارت بالا منجر به خشکی پوست می شود بنابراین تاکید می شود از روغن های که دارای حرارت کمتری هستند مثل روغن خیار استفاده نمایند.

 

 

این دکترای طب سنتی با توجه به خارش التهاب پوستی در کودکان خاطرنشان کرد: در کودکانی که دچار این عارضه هستند می توان با ماساژ روغن بنفشه در پایه روغن بادام از شدت التهاب آن کاست.

 

مطالب مرتبط :

.

منبع : faranaz.com

پوستی شفاف و زیبا با ماسک ماست ترش روی پوست گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات