کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟ ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟
,[categoriy]

آکاایران: کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟

آکاایران: کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟

کمپرس ‏کردن وسیله مناسبی برای جداکردن اتصالات سست لایه شاخی و مرده پوست می‏شود.

کمپرس یک حالت آرامش و ریلکسی برای پوست است و این آرامش همراه  با ملایمت و گرمی است.

 

حوله را در آب گرم فرو می بریم و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به آرامی روی صورت قرار میدهیم و این کار را ۳ الی ۴ بار امتحان می کنیم که این کار برای صورت های جوش دار و پوست های چرب مناسب است زیرا به جریان افتادن خون کمک بسزایی میکند.

 

کمپرس بابونه :

باعث شفافیت و درخشش پوست = آب گرم + چند قطره جوشانده یا افشرده بابونه

 

کمپرس شیر :

مختص پوست های چرب و روغنی = شیر را می جوشانیم و بعد چند قطره آب لیمو به آن اضافه میکنیم  و به صورت میزنیم این کمپرس را هفته ای ۱ یا ۲ بار استفاده کنید.

 

این روش برای پوست‏های خشک و حساس بهتر از بخوردادن است، ابتدا آب را بجوشانید سپس پودر بخور را اضافه کنید و ۵دقیقه در ظرف را ببندید و سپس محتوی ظرف را از صافی عبور داده و در ظرف دیگر بریزید و سپس با یک حوله نرم و تمیز یا یک پارچه نخی کاملا تمیز که در آن ۲سوراخ برای چشمها باز کرده‏اند که آن را به محلول آغشته کنید و کمی آن را فشار دهید حوله را روی صورت بگذارید و به پشت دراز بکشید. تمرکز و تنفس آرام و عمیق به پوست شما آرامش بیشتر می‏دهد.

 

۵-۱۰دقیقه کمپرس داغ کافیست، این عمل در درمان کمکی جوش‏های صورت و نواحی ملتهب پوست مفید است و به منظور برطرف نمودن چربی و کدروت از پوست‏های چرب می‏توانید بلافاصله پس از کمپرس داغ، از کمپرس سرد استفاده کنید.

.

منبع : faranaz.com

کمپرس کردن پوست صورت چیست و چگونه است؟ گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات