بهبود و درمان جوش های قرمز با انار و گشنیز

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بهبود و درمان جوش های قرمز با انار و گشنیز ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

,[categoriy]

آکاایران: بهبود و درمان جوش های قرمز با انار و گشنیز

آکاایران: با انار، قرمزی جوش را بگیرید

در حال حاضر که فصل انار است، می توان از این میوه پرخاصیت برای رفع جوش های سر قرمز صورت استفاده کرد. انار یا آب انار ترش و شیرین یا حتی استفاده از رب انار می تواند مفید باشد. اگر می خواهید رب انار استفاده کنید بعد از وعده های غذایی یک قاشق چای خوری از آن را مصرف کنید. رب انار هم معده و هم کبد را تقویت می کند و خاصیت قرمزی جوش با خوردن انار خیلی بهتر می شود. برای آنهایی که از جای جوش شکایت دارند پیشنهاد طب سنتی این است که طی روز از آب هویج زیاد استفاده کنند. هویج مدر است و با تنظیم قاعدگی رنگ پوست را شفاف می کند، البته می توان از مربای هویج هم در صبحانه استفاده کرد.

 

 

چاق های پرجوش آش گشنیز بخورند

یک دسته از افرادی که دچار جوش می شوند اغلب جوش های بزرگ، چرب و ملتهب می زنند. وقتی از این افراد شرح حال گرفته می شود، مشخص می شود افراد پرخوری هستند که شیرینی زیاد می خورند. یکی از راه های درمان جوش برای این افراد این است که حجم غذا و شیرینی را کم کنند، اما یکی از مهم ترین راه های درمانی برای آنها این است که یک روز در هفته را به طور کامل آش گشنیز بخورند. یعنی بعد از وعده صبحانه در میان وعده اول، ناهار، میان وعده عصر و شام آش گشنیز ساده بخورند.

 

 

آش گشنیز شامل کمی سبزی آش، برنج و حبوبات است و مرغ و گوشت ندارد. با این کار ورودی غذا به بدن کم می شود تا بدن فرصت داشته باشد مواد غذایی را از خود دفع کند. توصیه می شود این افراد هفته ای یک بار این رژیم غذایی را دنبال کنند.

 

 

سراغ بدن تان بروید

دیدگاه طب سنتی در مورد ایجاد جوش صورت با طب رایج تفاوت می کند. طب سنتی بر این اعتقاد است که وقتی جوش یا بثورات جلدی روی پوست صورت بروز می کند، این مسئله به نوعی با داخل بدن در ارتباط است چون پوست یک پوشاننده برای کل بدن است و اگر قرار باشد اتفاقی در اعضای داخل بدن بیفتد پوست فقط آن را نشان می دهد، یعنی با دیدن هر نوع جوش کوچکی روی صورت اولین کاری که پزشک طب سنتی انجام می دهد بررسی اندام های داخلی بدن است.

 

 

همان طور که می دانید بدن مواد زائد و فضولاتی دارد که باید دفع شود و بدن هوشمندانه برای سالم نگهداشتن معده، روده و. . . این مواد زائد را گاهی روی پوست می ریزد تا اعضای داخلی را سالم نگه دارد، بدن انسان یک سیستم فعال است که مواد غذایی را دریافت کرده، مواد مناسب را جذب و مواد اضافی را دفع می کند. پس از این دیدگاه مسئله دفع مواد زائد انسان بسیار مهم است.

 

 

البته راه های زیادی برای دفع این مواد وجود دارد. یکسری از مواد زائد باید از طریق مدفوع دفع شوند. برای داشتن پوست سالم باید سیستم گوارش سلامت و فاقد درد باشد. خیلی از مواد دفعی بدن هم از طریق ادرار باید دفع شوند پس حتما بررسی وضعیت کلیه و سیستم اداری افراد باید مورد بررسی قرار گیرد. یکسری از مواد هم باید از طریق پوست دفع شوند.

 

 

«به» بخور، غم نخور

بسیاری از افراد به دلیل مشکلات گوارشی یا به خاطر اختلال عادت ماهانه جوش می زنند. اگر مشکل مربوط به مورد اول باشد طب سنتی توصیه می کند این افراد میوه «به» مصرف کنند. برای افرادی که گوارش ضعیف دارند این ماده غذایی گوارش را تقویت می کند. اگر این افراد صبحانه از مربای «به» استفاده کنند یا در وعده ناهار و شام از خورش «به آلو» استفاده کنند دنبال کردن این توصیه باعث می شود دیگر مواد زائد روی پوست ظاهر نشوند.

 

 

ماسک بابونه را فراموش نکنید

یک ماسک ساده وجود دارد که طب سنتی آن را به شدت توصیه می کند تا افراد روی جوش های شان بگذارند و التهاب آن بهبود پیدا کند. بابونه یک گیاه ضدالتهاب و روشن کننده بسیار خوبی است. می توان یک قاشق غذاخوری پودر گل بابونه را در یک لیوان آب جوش مانند چای دم کرد تا حالت لوسیون پیدا کند. هر روز می توان این محلول را با پنبه یا گوش پاک کن روی جوش ها مالید. اگر تعداد جوش ها زیاد باشد بهتر است کل صورت با این لوسیون شسته شود.

 

 

بخور بابونه هم قبول است

بابونه را می توان به صورت بخور هم استفاده کرد. سه قاشق غذاخوری پودر بابونه را در یک لیتر آب در حال جوش بریزید و وقتی بوی آن درآمد به روش معمول دستمال یا حوله ای روی سرتان بیندازید و چند دقیقه آن را بخور دهید. حواس تان باشد بیشتر از هفته ای یک بار این کار را انجام ندهید چون انجام زیاد این کار می تواند باعث شلی پوست صورت شود. این بخور هم رنگ پوست را باز می کند و هم باکتری های پوست را از بین می برد و در اصل راه ایجاد آکنه را می بندد.

 

 

با گلاب اسپری کنید

اگر بعد از استفاده از این ماسک پوست همچنان چرب و مستعد آکنه باشد توصیه می شود از اسپری گلاب استفاده شود. گلاب برای پوست های چربی که منافذ پوست شان باز است و به اصطلاح پوست پرتقالی دارند مناسب است. این افراد بعد از بخور بابونه باید پوست را خشک و گلاب را روی پوست اسپری کنند، سپس اجازه دهند گلاب خودش خشک شود. عصاره گل سرخ، پوست را تقویت می کند و منافذ پوستی را می بندد، درنتیجه کم کم تولید چربی کاهش پیدا می کند.

 

مطالب مرتبط :

  • جوش های زیرپوستی ومحصولات مؤثربرای بهبود آنها
  • خوب کردن جای جوش و آکنه با جوش شیرین
.

منبع : faranaz.com

بهبود و درمان جوش های قرمز با انار و گشنیز گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات