آشنایی با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آشنایی با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آشنایی با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک
,آرایش,زیبایی,غذا,[categoriy]

آکاایران: آشنایی با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک

آکاایران: مراقبت از پوست با استفاده از مواد ارگانیک

(میهن تاز) محصولات ارگانیک به دلیل پروسه تولید ویژه ،گران تر از سایر محصولات هستند و این موجب شده تا برخی از تولیدکننده ها فاقد داشتن شرایط لازم از این نام استفاده کنند پس در خرید محصولات ارگانیک دقت کافی داشته باشید .

 

بنا بر گزارش میهن تاز محصولات ارگانیک (Organic) محصولاتی هستند که در تمام مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ بوده و در خاکی که از چند سال قبل هیچ گونه سموم دفع آفات گیاهی نظیر: علف هرزکش ها، قارچ کش ها و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده و فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت می شود، رشد می کنند. فرآورده های آرایشی و بهداشتی ارگانیک باید از این مواد تهیه شوند تا برچسب ارگانیک بگیرند .

 

این محصولات به دلیل پروسه تولید گران تر از سایر محصولات هستند و این موجب شده تا برخی از تولیدکننده ها فاقد داشتن شرایط لازم از این نام استفاده کنند پس در خرید محصولات ارگانیک دقت کافی داشته باشید .

 

کارشناسان شیمیست مواد آرایشی به ما کمک می کنند که اسرار جالبی را درباره محصولات زیبایی ارگانیک یاد بگیریم.

 

گرفتن اطلاعات درست درباره موادی که داخل قوطی های دربسته

لوازم آرایش

به فروش می رسند کار غیر ممکنی است مگر آنکه، بدانید روی برچسب قوطی اسم چه موادی وجود دارد. اما به همین سادگی ها هم که فکر می کنید نیست! در ادامه شما را با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک آشنا می کنیم:

 

1. آب یک ماده ارگانیک نیست مگر در 1 مورد
بیشتر مردم از شنیدن این مساله تعجب می کنند اما حقیقت دارد. برای اینکه ماده ای را در مجموعه مواد ارگانیک بگنجانیم، اساس آن ماده باید توسط موسسه استاندارد USDA تایید شود. اینکه بگوییم آبی که از مکان های مختلفی مثل اقیانوس، رودخانه، نهر و… بدست می آید شرایط ماده ارگانیک را دارد درست نیست.

 

اما یک استثنا داریم! آب معطر می تواند ارگانیک باشد مثل گلاب . فقط گل رز را می توانیم بعنوان یک ماده ارگانیک در نظر بگیریم، گرفتن آب آن لازمه انجام فرآیندهایی است. بنابراین اگر محصولی برچسب ارگانیک داشته باشد باید بدانید که بیشتر محصولات واقعا ارگانیک نیستند.

 

2. 70 یک عدد برای نشان دادن ” ارگانیک ” بودن مواد است ( که شامل آب نمی شود)
با توجه به USDA و دیگر شرکت های مربوط به صدور تاییدیه ، چنانچه مواد آرایشی زیر 70% مواد ارگانیک دارا باشند در آنصورت دیگر نباید برچسب ” ارگانیک ” بگیرند.من مطمئنم که اگر به نزدیکترین داروخانه و مواد آرایشی بهداشتی برویم، به راحتی می توان موادی یافت کرد که مقدار اندکی ماده ارگانیک دارند ولی با افتخار اعلام می کنند که جزو مواد ارگانیک استاندارد هستند.

 

متاسفانه USDA روی تولید و برچسب زدن به همه محصولات آرایشی و بهداشتی شخصی اختیاری ندارد ( این مسئولیت مدیریت دارو و غذا FDA است) ، یعنی فقط شرکت های تولید کننده مسئول رسیدگی به این امور هستند.

 

3. محصولات ارگانیک قیمت بیشتری دارند.
چرا؟ آنها مستقیما از منبع به پردازش نهایی مورد نظر می رسند، همه آنها باید طبق استاندارد USDA به اندازه کافی مواد ارگانیک دارا باشند. در غیر اینصورت آن ماده دارای اثر لازم نمی باشد. بعنوان مثال برای اینکه عصاره رز برچسب ارگانیک بگیرد: زمینی که گل های رز در آن رشد می کنند نیز باید مطابق استاندارد شرکت های وابسته به USDA باشد.

 

افرادی که در آن زمین ها مشغول به کار هستند نیز باید همانند زمین و امکانات دیگر تایید شده USDA باشند. در نهایت ، شرکت طرف قرار داد که مسئول عصاره گیری از گل هاست نیز باید جهت تولید محصول ارگانیک تایید شده باشد. همه این موارد باید اجرا شوند و طبیعتا هزینه هایی در پی دارند تا به عنوان یک ماده ارگانیک به دست مشتریان برسند.

 

 

 

.

منبع : mihantaz.com

آشنایی با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات