بررسی محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد بررسی محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

بررسی محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها
,حالت دهنده مو,ژل مو,انتخاب ژل مو,[categoriy]

آکاایران: بررسی محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها

آکاایران: ژل، فوم و چسب  مو برای حالت دادن به مو، ایجاد درخشندگی ، گره گشایی و افزایش حجم آن استفاده می شود. انواع محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها در این بخش به شما معرفی خواهند شد. بهتر است با ترکیبات شیمیایی موجود در این محصولات آشنا شوید.

به گزارش آکاایران:
شناخت مواد شیمیایی تشکیل دهنده لوازم آرایشی ، مواد پاک کننده ، پوشش ها یا روکش های سطح و امثال آنها، می تواند ارزش قابل ملاحظه ای در انتخاب این فرآورده ها داشته باشد. درک اثر شیمیایی یک محصول ما را یاری می کند خطر احتمالی آن و ارزش رضایت خاطری را که از آن بدست می آوریم، محک بزنیم. واکنش های حساسیت زا و نحوه استفاده از یک فرآورده ممکن است از شخصی به شخص دیگر تفاوت داشته باشد .

محصولات حالت دهنده مو، همگی از نظر شیمیایی پلیمرهای حل شده در حلال مایع هستند. از نظر ترکیب شیمیایی ژل، موس و فوم، پلیمرهایی بر پایه آب بوده اسپری بر پایه الکل و کرم ها بر پایه روغن هستند.

وظیفه پلیمرهای موجود در این ترکیبات آن است که رشته های مو را به هم متصل کند، ضمن آنکه، پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده مو، باعث افزایش حجم کلی آنها نیز می شود.

موها به دو صورت به هم اتصال پیدا می کنند. اتصال جانبی که در آن موها به صورت طولی به هم می چسبند و اتصال نقطه ای که در آن تارهای مو، در یک نقطه، یکدیگر را قطع می کنند.

فرآورده حالت دهنده مو، باید به گونه ای توسط تولید کننده طراحی و بوسیله مصرف کننده به کار برده شود که اتصال تارهای مو، عمدتا از نوع جانبی باشد. زیرا اتصال تارهای مو، به این شیوه، علاوه بر حجم بیشتر، آنها را به شکل ملایمتری در کنار هم نگاه داشته و آسیب کمتری به کوتیکل وارد می کند .

,حالت دهنده مو,ژل مو,انتخاب ژل مو,[categoriy]

با استفاده از فرآورده های ژل می توانید مدل دلخواه خود را برای مدت نسبتا طولانی بر روی مو تثبیت کنید. در حال حاضر ژل های مو به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند:

ژل های روغنی یا میکرو ژل ها به صورت امولسیون های شفاف روغن در آب عرضه می شوند. ( قطرات روغن آنقدر کوچکند که امولسیون شفاف به نظر می رسد.)

این نوع ژل ها بیشترجهت ایجاد درخشندگی و گره گشایی از مو در هنگام برس و یا شانه کردن استفاده می شوند.

ژل های پلیمری یا ژل های حقیقی، مخلوطی از آب، یک عامل حالت دهنده و یک پلیمر تثبیت کننده با وزن ملکولی بالا هستند . وقتی که این مواد روی مو قرار می گیرند، رشته های مو با مخلوط آب و پلیمر پوشانده می شوند.

سپس آب از روی مو تبخیر شده و لایه نازکی از پلیمر روی آن را می پوشاند. این پلیمر باید پوششی سبک، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جای گذارد و درخشندگی خاصی به آن بدهد، ضمن آنکه گره ها و الکتریسته ساکن مو تاحدی کاهش یابد.

یک روش مناسب استفاده از ژل این است که پس از شستشو با شامپوی مناسب، آب اضافی را با استفاده از حوله (با روش گذاشتن و برداشتن) از روی مو بزدائید. سپس مقداری ژل در کف دست خود قرار داده و پس از پخش آن بر روی دست به طور یکنواخت روی مو پخش کنید (به گونه ای که قشر نازکی از آن روی تار موها را بپوشاند) و به آرامی گره موها را باز کنید و آنها را شانه کنید.

هر چه مقدار ماده مصرف شده کمتر باشد، موها شل تر خواهند ایستاد ولی مصرف بیش از حد این مواد نیز موجب کدر شدن موها می شود به طوری که این مواد مانند دانه های برف یا شوره ی سر روی موها جمع می شوند.

ژل ها نسبت به موس ها قوام سفت تر و کم انعطاف تری به موها می بخشند و برای آرایش ها و مدل هایی که نیاز به قوام و انعطاف ناپذیری مو دارند به کار می روند. بیشتر تولید کنندگان فرمول های مختلفی را برای موهای معمولی و موهایی که به سختی حالت می گیرند، ارائه می کنند.

طرز استفاده از ژل بر اساس مدلی که برای موهایتان در نظر گرفته اید، متفاوت است؛ مثلاً در صورتی که مدل فر، مورد نظرتان است باید با استفاده از نوک انگشتان فر دلخواه خود را به مو بدهیدو برای صاف کردن باید رشته های مو را بین دو دست قرار داده و دست ها را در حالی که فشار کمی اعمال می کنید، به سمت پائین حرکت دهید ..

پزشکان فاقد مرز

.

منبع : hidoctor.ir

بررسی محصولات حالت دهنده مو و عوارض جانبی آن ها گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات