استفاده از واکس مو در زیبایی و مراقبت از مو

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد استفاده از واکس مو در زیبایی و مراقبت از مو ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: استفاده از محصولاتی مثل واکس مو مخصوصاً بین آقایان بسیار رایج است. سوالی که این جا مطرح می شود این است که مزایا و مضرات واکس مو چیست؟
,واکس مو,فواید استفاده از واکس مو,نحوه ی استفاده از واکس مو,[categoriy]

آکاایران: استفاده از واکس مو در زیبایی و مراقبت از مو

مردان زیادی هستند که این روزها گاهی اوقات حتی بیشتر از خانم ها به ظاهر موهای خود اهمیت می دهند. وجود محصولات متنوعی مثل واکس یا ژل مو در بازار خود گواه این ادعا است. هیچ مردی نمی خواهد با موهایی ژولیده و به هم ریخته از خانه بیرون برود و این روزها محصولات متنوعی برای رسیدن به این مقصود در بازار موجود است.

به گزارش آکاایران: اگر سری به فروشگاه های محصولات زیبایی بزنید با انواع محصولات مثل ژل، کرم ژل و واکس مو روبرو خواهید شد و احتمالاً از خود می پرسید که کدامیک مناسب حال شماست؟ در این مطلب قصد داریم تا بیشتر به بررسی واکس مو بپردازیم اما قبل از آن بهتر است به تفاوت های آشکار و پنهان واکس مو با محصولاتی مثل ژل مو و کرم مو بپردازیم.

 

کرم یا پماد مو

پماد یا کرم ها محصولاتی هستند که برای درخشان کردن مو کاربرد دارند. عموماً پایه ی این مواد آب یا حتی واکس است. کرم سبب چرب شدن موها می شود و از این رو برای افرادی که موهای خشک دارند گزینه ی بسیار مناسبی است. نکته ی مهم در استفاده از کرم خیس یا خشک بودن موها است به طوری که اگر موها خشک باشند استفاده از کرم سبب پایداری بیشتر و اگر موها خیس باشند سبب درخشندگی بیشتر موها خواهد شد. شما می توانید بعد از استفاده از کرم مو در طول روز موهای خود را چند بار شانه کنید و تغییر حالت بدهید. کرم را نمی توانید با آب خالی از روی موها بشویید. البته محصولاتی با فرمول های نوین در بازار موجودند که ادعایی برخلاف این دارند.

 

ژل مو

,واکس مو,فواید استفاده از واکس مو,نحوه ی استفاده از واکس مو,[categoriy]

محصولات معدودی در بازار وجود دارند تا بتوانند موهای شما را مثل ژل ثابت نگه دارند هر چند گاهی اوقات سبب پوسته پوسته شدن مو می شوند. اگر به دنبال ثابت کردن مدل موهای خود هستید ژل بهترین انتخاب برای شما خواهد بود از طرفی فقط با آب شسته می شود. شما در بازار ژل ها را با درجات مختلف سختی پیدا می کنید که می توانید با توجه به مدل موی مد نظر خود آن را خریداری کنید. یک فرق دیگر ژل با واکس مو این است که ژل به صورت های مختلف در بازار موجود است. به عنوان مثال به صورت اسپری اما واکس مو به صورت واکس است و فقط به صورت جامد به فروش می رسد. از طرف دیگر ژل مو در انواع درجات سختی به بازار می آید اما واکس مو اینگونه نیست. 

 

واکس مو

,واکس مو,فواید استفاده از واکس مو,نحوه ی استفاده از واکس مو,[categoriy]

در جایی که کرم سبب درخشان شدن مو و ژل سبب ثابت شدن آن می شود واکس مو قرار دارد که خوبی های هر دو محصول را در خود گنجانده است. از طرفی واکس مو برای افرادی که در حالت عادی موهای چرب دارند نسبت به کرم گزینه ی بهتری است. واکس برخلاف کرم چند ساعت بعد خشک می شود اما این اجازه را به شما می دهد که دوباره موهای خود را مدل دهید. واکس مو در ایجاد استایل های پر از جزئیات برای مو کاربرد دارد. این را به یاد داشته باشید که واکس مو را بیشتر برای موهای کوتاه مورد استفاده قرار می دهند تا بتوانند بافت بهتری را از خود به نمایش بگذارند.

یک خصوصیت جذاب واکس مو این است که می توانید آن را همراه با سایر محصولات زیبایی مو مثل: اسپری های درخشان کننده نیز مورد استفاده قرار بدهید و مشکلی پیش نیاید.

 

,واکس مو,فواید استفاده از واکس مو,نحوه ی استفاده از واکس مو,[categoriy]

برای استفاده از واکس بهتر است مقدار کمی از آن (به اندازه ی یک نخود) را روی کف دست خود بمالید. همچنین اجازه بدهید که واکس مدتی بین انگشتان دست شما قرار بگیرد تا با گرمای بدن کمی نرم تر شود در غیر این صورت بین موهای شما گیر می کند.

دقت کنید که موها کاملاً خشک باشند. این را به یاد داشته باشید که واکس بعد از چند ساعت خشک می شود تنها کاری که نیاز است انجام بدهید این است که کمی انگشتان خود را خیس کنید و دستی به موهای خود بکشید.

نکته ی مهم دیگر این است وقتی می خواهید به موهای خود با واکس حالت بدهید بهتر است لباس (مخصوصاً تی شرت) به تن داشته باشید چرا که زمانی که بخواهید لباس بپوشید ریسک خراب کردن موهای خود را بالا می برید و همین طور تی شرت تان هم چرب می شود.

 

خرید واکس مو

,واکس مو,فواید استفاده از واکس مو,نحوه ی استفاده از واکس مو,[categoriy]

بهتر است قبل از خرید به نظرات سایر خریداران محصول توجه کنید. بعضی از انواع واکس قابل حل در آب هستند ولی اغلب آن ها از مشتقات نفتی به دست می آیند. البته انواع خاصی هم وجود دارند که از محصولات طبیعی و گیاهی به دست می آیند. به دنبال محصولی باشید که هم به راحتی شسته شود و هم اینکه بتواند به راحتی موهای شما را مدل بدهد.

واکس گیاهی (ژاپنی) را از عصاره ی بوته ی گیاه سماق به دست می آورند در مقابل، واکس هایی که از مشتقات نفتی به دست می آید را واکس های معدنی یا سرسین می نامند که عموماً بی بو و بی رنگ هستند.

.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله استفاده از واکس مو در زیبایی و مراقبت از مو شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

استفاده از واکس مو در زیبایی و مراقبت از مو گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات