چگونه با استفاده از مواد طبیعی موهای خود را رنگ کنید [قسمت دوم]
loading...

آکاایران: خانم ها در طول زندگی، به طور میانگین 150 بار مدل موی خود را عوض می کنند، و در حدود همین تعداد، رنگ موی خود را تغییر می دهند. با نگاهی گذرا در بین مواد آرایشی نوین، قادر به انتخاب مدل و رنگ مناسب مو های خود هستید.

مواد طبیعی

آکاایران: چگونه با استفاده از مواد طبیعی موهای خود را رنگ کنید [قسمت دوم]

 

مواد طبیعی

به گزارش آکاایران: همانطور که در قسمت قبل هم اشاره کردیم اصولا خانم ها در طول زندگی، به طور میانگین 150 بار مدل موی خود را عوض می کنند، و در حدود همین تعداد، رنگ موی خود را تغییر می دهند. با نگاهی گذرا در بین مواد آرایشی نوین، قادر به انتخاب مدل و رنگ مناسب مو های خود هستید، اما رنگ مو های استانداردی که از فروشگاه ها خریداری می کنید، دربردارنده مواد سمی و ساختار شیمیایی مضر هستند، به همین خاطر بسیاری از خانم های باردار در مدت زمان بارداری از رنگ کردن موی خود پرهیز می کنند. با این وجود که نظرات متنوعی در سمی بودن یا غیرسمی بودن مواد شیمیایی تشکیل دهنده رنگ مو ها وجود دارد، می توانید با خیالی راحت، راهکار های طبیعی زیر را در پیش بگیرید. 

مواد طبیعی

- آب لیمو

آب لیمو طبیعی است، خاصیت ملایمی دارد و آسیبی به مو نمی زند و نوعی سفید کننده به حساب می آید، پس می توانید از آن به عنوان روشن کننده یا برای ایجاد هایلایت در موهای خود استفاده کنید. تنها کافی است تا موهای خود را با آب لیموی تازه شانه بزنید و بگذارید چند ساعتی روی موهای شما بماند. اگر قبل از شستن آب لیمو از موهای تان بتوانید مدتی زیر آفتاب بنشینید تا آفتاب به موها بتابد، این کار باعث بازتر شدن رنگ هایلایت می شود. هایلایت با آفتاب و آب لیمو، به موهای روشن ظاهری فوق العاده می دهد، انگار آفتاب به قسمت هایی از موی تان بوسه زده باشد.

- پوست گردو

اگر دنبال داشتن رنگ موی قهوه ای تیره هستید، پوست گردو دقیقاً این رنگ را به شما می دهد. می توانید برای تمام موی تان از این رنگ طبیعی استفاده کنید، یا فقط روی موهایی که سفید شده اند، بگذارید. برای به دست آوردن این رنگ، پوست گردو را خرد کنید و برای حدود نیم ساعت بجوشانید. هر چه مدت زمان جوشاندن طولانی تر باشد، رنگ قوی تری به دست می آید. سپس مایع را از پوست ها جدا کنید و بگذارید سرد شود، بعد از خنک شدن به موهای خود بزنید و بگذارید برای یک ساعت روی موهای تان بماند.

- ایندیگو

ایندیگو که از گیاهی به همین نام به دست می آید، همان رنگی است که برای رنگ کردن شلوار جین استفاده می شود. اگر به دنبال داشتن موهای آبی هستید، این همان رنگ طبیعی است که موی شما را آبی می کند. اگر ایندیگو را با حنا ترکیب کنید، با توجه به نسبت آن ها، می توانید رنگ های مختلفی به دست آورید، از قهوه ای تیره تا مشکی. بهترین راه برای رسیدن به رنگ مورد نظرتان این است که کمی از آن را ابتدا روی یک قسمت از موهای خود امتحان کنید و زمانی که به رنگ دلخواه رسیدید، با خیال راحت تمام مو را رنگ بزنید.

مواد طبیعی
 

- آب هویج 

آب هویج یکی دیگر از رنگ های طبیعی فوق العاده است. آب هویج می تواند به موها رنگ و تناژ قرمز اضافه کند. اگر می خواهید با آب هویج رنگ قرمز مانند پرتقال سرخ داشته باشید، از آب هویج تازه استفاده کنید و بگذارید برای حدود یک ساعت روی موهای تان بماند. اگر قرمزی در نهایت به اندازه کافی نبود، این روند را تا جایی تکرار کنید که به رنگ دلخواه خود برسید.

- آملا 

در حالی آملا (آمله یا املج) یک رنگ محسوب نمی شود ولی ما آن را به خاطر خواص بی نظیری که برای مو دارد، در این مقاله گنجاده ایم؛ در ضمن املا می تواند تناژ هر موی طبیعی رنگ شده را متعادل و زیباتر کند، و هم چنین باعث درخشندگی موهای تان می شود. پودر آملا را با اضافه کردن آب به خمیر تبدیل کنید. به موهای تان بزنید و بگذارید برای نیم ساعت بماند. آملا می تواند برای بعضی ها حساسیت ایجاد کند، پس اگر بعد از استفاده از آن احساس سوزش یا سوزن سوزن شدن در پوست سرتان داشتید، فوراً آن را بشویید.

آیا شما رنگ موی طبیعی دیگری می شناسید؟ رنگ موهایتان را با ما به اشتراک بگذارید

.

منبع :تبلیغات