درمان پوست

آکاایران: درمان پوست خشک در زمستان با چند توصیه مفید و ساده

آکاایران: در فصل زمستان و با سرد شدن هوا، پوست ما در معرض خشک شدن بسیاری قرار دارد و برای درمان پوست خشک و این که پوستی سالم و شفاف داشته باشیم، می بایست نکاتی را رعایت کنیم که "آکا" اینجا به تو معرفی می کند.

خشکی پوست، نه تنها باعث ناراحتی، خارش و یا سوزش می شود، بلکه می تواند موجب ظاهر شدن چین و چروک روی پوست نیز شده و زیبایی آن را به شدت مورد تهدید قرار دهد. برای درمان پوست خشک این روش ها را به کار بگیر تا پوستی شاداب و شفاف داشته باشی:

۱- مراقب باش تا حمام یا دوش گرفتن باعث خشکی پوستت نشود:

  • زمان دوش گرفتن خود را به ۵ تا ۱۰ دقیقه محدود کن.
  • به جای آب داغ، از آب گرم استفاده کن.
  • پوست خود را با یک پاک کننده ملایم و فاقد عطر پاک کن.
  • از پاک کننده برای تمیز کردن آلودگی و چربی پوست استفاده کن، ولی در مصرف آن زیاده روی نکن.
  • پوست خود را به نرمی و با کمک یک حوله لطیف خشک کن.

۲- بلافاصله پس از خشک کردن پوست، از مرطوب کننده مناسب استفاده کن:

برای این کار می توانی بلافاصله پس از خشک کردن پوست و یا شستن دست و صورت از کرم، لوسیون، پماد و ... مرطوب کننده مناسب استفاده کنی. مرطوب کننده ها با حبس کردن رطوبت در پوست، طراوت آن را حفظ نموده و باعث سلامت و شادابی آن می شوند. سعی کن از مرطوب کننده های طبیعی چون روغن زیتون، روغن جوجوبا و یا کره شیا استفاده کنی. مواد دیگری که می توانند برای پوست تو مناسب باشند، عبارتند از: اسید لاکتیک، اوره، هیالورونیک اسید، دیمتیکون، گلیسرین، لانولین، پارافین و ژله پترولیوم. همیشه یک تیوب کرم مرطوب کننده و کم چربی همراه خود داشته باش تا در صورتی که دست و صورتت را جایی شستی، بتوانی بلافاصله پوست خود را دوباره مرطوب نمایی.

۳- برای داشتن لب هایی سالم و شاداب، از چرب کننده لب مناسب استفاده کن:

بعضی از چرب کننده های لب، می توانند باعث تحریک پوست شده و به آن آسیب برسانند. پس سعی کن برای رفع مشکل خشکی لب، در انتخاب چرب کننده مناسب وسواس بیشتری نشان بدهی.

۴- از محصولات زیبایی ملایم و فاقد عطر استفاده کن:

بسیاری از محصولات می توانند پوست های حساس را تحریک کرده و به آنها آسیب وارد کنند: صابون های ضد عرق و معطر، و محصولات حاوی الکل، عطر و اسانس، رتینوید و اسید آلفا هیدروکسی. با خودداری از مصرف این مواد، چربی های طبیعی و سودمند پوست حفظ شده و بدین ترتیب، پوست سلامت و شادابی خود را از دست نمی دهد.

۵- از دستکش استفاده کن:

معمولاً دست ها اولین نقاطی از بدن هستند که خشک شدن پوست را نمایان می کنند. بنابرین برای مراقبت از پوست آنها در سرما، همیشه از دستکش استفاده کن. در ضمن هنگام انجام کارهایی که دست را خیس می کنند، و همین طور زمان استفاده از مواد شیمیایی قوی نیز حتماً با پوشیدن دستکش، از پوست خود مراقبت کن.

۶- از لباس ها و همینطور مواد شوینده ای استفاده کن که پوست را تحریک نمی کنند:

برای این کار زیر لباس هایی که جنس خشن و زبری دارند، لباس های نخی یا ابریشمی بپوش. برای شستن لباس ها نیز از مواد شوینده ای که هایپوآلرژنیک و ضد آلرژی هستند استفاده کن.

۷- در فصل سرما، سعی کن فاقد چسبیدن به بخاری یا شومینه، خودت را گرم کنی:

در معرض حرارت زیاد یا شعله آتش قرار گرفتن، باعث خشکی شدید پوست می گردد.

۸- هوای داخل خانه یا اتاق را مرطوب نگه دار:

برای این کار می توانی از یک دستگاه بخور یا هر وسیله دیگری که به هوای داخل خانه رطوبت بدهد، استفاده نمایی.

با به کار گرفتن این چند روش پیشنهادی یاسمن برای درمان پوست خشک به خصوص در فصل زمستان، پوستی دلپذیر و سالم داشته باش و به این زیبایی افتخار کن!

"فواید ماسک صورت با ماست برای داشتن پوستی سالم و دلپذیر" را اینجا بخوانید.

.

منبع : yasaman.com

تبلیغات