جوا نسازی پوست و موی سر با آر اف - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد جوا نسازی پوست و موی سر با آر اف ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

جوا نسازی پوست و موی سر با آر اف
,ریزش مو,جوانسازی پوست,دستگاه rf,[categoriy]

آکاایران: جوانسازی پوستت و موی سر با آر اف

آکاایران:  

روش های نوین و نوینی برای جوانسازی پوست صورت و بدن ابداع شده است که یکی از آن ها روش جوانسازی پوستت با آر. اف. فرکشنال می باشد که در مراکز زیبایی و لیزر معتبر جهان در حال استفاده می باشد.

به گزارش آکاایران: زمینه ی ژنتیکی آدم ها نقش مهمی در میزان پاسخ دهی آن ها به درمان دارد، همان طور که مثلا یک داروی کنترل کننده ی فشار خون درمورد تمام بیماران مبتلا به فشار خون بالا اثر یکسانی ندارد

کم پشت شدن و ریزش مو، ترس از کچلی وتاسی،کابوس زشت شدن چهره و بسیاری از موارد این چنینی شاید یکی از مهم ترین دغدغه های کسانی باشد که با این معضل روبه روهستند.

بسیاری از آدم ها برای درمان سراغ راهکارهایی می روند که بیشتر آن ها تاثیری در رویش مجدد موها ندارد.

یکی از این روش ها درمان قطعی ریزش مو و رویش جدیدآن هاست از طریق «RF». درباره این شیوه با دکتر ماندانا خسروآرا متخصص پوست و مو و زیبایی گفتگو کرده ایم که در ادامه خواهید خواند.

دکتر ماندانا خسروآرا به عنوان یک متخصص فعال در حوزه ی پوست ومو و زیبایی در پاسخ به این سئوال که آیا RF در درمان ریزش مو وکچلی تاثیرگذار است می گوید: این روش هیچ تاثیری در درمان ریزش مو ندارد و فاقد شک نمی تواند به عنوان راهی برای جلوگیری از تاسی در نظرگرفته شود.

اما روشی هست به نام «مزوتراپی مالشی» که در این روش داروها ومواد درمانی به داخل پوست مالیده می شود اما هیچ تزریقی انجام نمی گیرد.

برای این کار، RF را انجام داده و درسطح پوست سر او با سوزن هایی مخصوص، سوراخ های ریز میکروسکوپی ایجاد شده و مقادیری مواد درمانی و دارو را ـ که می تواند در رویش مو موثر باشد ـ در آن موضع می مالند.

البته گفته می شودکه میدلینگ پوست (وارد شدن سوزن به پوست) که به صورت میدلینگ مکانیکال یا به صورت میکرومیدلینگ یا به صورت RF (همراه با انرژی حرکتی) انجام می شود با ایجاد جریان خون موضعی و خونریزی هایی که در پوست رخ می دهد و آزاد شدن فاکتورهای رشد می تواند به رشد موها کمک کند اما باید توجه داشت که همه ی این موارد که ذکر شد در حد تئوری است و نمی توان به آن ها امید داشت.

به عنوان یک متخصص، مزوتراپی مالشی را بعد از RF انجام نداده ام. به نظر من و بسیاری از همکارانم این روش فقط برای درآمدزایی صورت می گیرد و متاسفانه بین افراد سودجو باب شده.

فاقد شک می توان گفت که برای این موضوع هیچ مبنای علمی نمی توان درنظر گرفت.

اگر به خاطر داشته باشید چند سال گذشته برای درمان قطعی ریزش مو و جلوگیری از تاسی، پی. آر. پی را روشی موثر می دانستند اما بعدها مشخص شد که این روش در جلوگیری از ریزش مو هیچ تاثیری ندارد و صرفا تمهیدی بوده برای درآمد زایی.

این روزها پی آر پی ممنوع است و اگر دیده شود که در مرکزی هنوز از این روش استفاده می کنند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

RF چیست؟

دکتر خسروآرا این روش را این گونه معرفی می کند:
جوانسازی پوستت با آر. اف. فرکشنال یا میکرونیدلینگ آر. اف (RF Fractional) حدودا شش سال پیش وارد ایران شد. در این شیوه، از امواج رادیویی پر فرکانس یا رادیو فرکوئنسی به عنوان درمان چروک و سفت کردن پوست های شل و افتاده استفاده شده وهمچنان در بسیاری از مراکز لیزر و زیبایی پوست معتبر در دنیا و ایران استفاده می شود.

ابتدا روغن و یک ژل رقیق روی پوست مالیده می شود و سپس پزشک با دستگاه رادیو فرکانس امواج رادیویی پرفرکانس را روی سطح پوست می تاباند.

این امواج رادیویی به تدریج گرما را از سطح پوست به عمق پوست ( درم و زیر پوست ) وارد می کنند. تابش این امواج، بی عارضه است و بر پوست دو تاثیر دارد:
الف: اثر سریع ولی کوتاه مدت که به آن اثر لیفت یا کشیدگی پوست گفته می شود. این اثر در جلسه ی اول یا دوم ظاهر می شود.

این تاثیر ناشی از انقباض وکشیدگی رشته های کلاژن زیر پوست است که نهایتا باعث لیفت موقت پوست می شود اما در صورت توقف جلسات درمانی، اثر آن از خیلی زود از بین می رود.

ب: با تکرار جلسات درمانی، تاثیر دیررس اما دراز مدت (تاثیر ضد چروک) شروع می شود. به تدریج و با تکرار جلسات درمانی، داخل پوست، کلاژن های نوین تشکیل می شود که علاوه برادامه ی تاثیر لیفت (کشیده شدن پوست) باعث سفتی پوست های شل و افتاده می شود (خصوصا در قسمت پائینی و طرفین پوست صورت) چروک های ظریف پوست (به ویژه دور دهان و اطراف چشم) به تدریج کم وکمتر می شود.

البته باید به دونکته ی مهم توجه داشت: اول این که امواج رادیو فرکوئنسی هیچ ضرری برای پوست ندارد؛ یک متد غیرتهاجمی است برای پیشگیری و درمان چروک و شلی و افتادگی صورت و تاثیر درمانی آن به مراتب از کرم های ضد چروک بسیار گران قیمت موجود در بازار بیشتر است.

نکته ی دوم این که بعد از جلسات درمان به هیچ وجه پوست دچار سوختگی و زخم نمی شود. به همین خاطر می توان گفت عوارضی مثل لک های تیره یا روشن در این روش ایجاد نمی شود.

تنها عارضه ای که بعد از جلسات درمانی ایجاد می شود قرمزی مختصر و خشکی پوست است که به سرعت و طی چند ساعت تا حداکثر یکی دو روز با استفاده از کرم های ترمیم کننده (ضد التهاب) و آب رسان پوست (کرم های مرطوب کننده) از بین می رود.

 

,ریزش مو,جوانسازی پوست,دستگاه rf,[categoriy]

 

 

RF چه مشکلاتی دارد؟

دکتر خسروآرا در این باره می گوید: اگر بخواهم به صورت خلاصه مزیت های این روش را بشمارم باید بگویم که کار با این دستگاه ها بسیار راحت، فاقد درد و فاقد عوارض است.

مشکل اساسی این دستگاه ها این است که در مقایسه با لیزرهای تهاجمی (مثل لیزرفراکشنال) و حتی لیزرهای غیر تهاجمی (مثل افیرم) تاثیر کمتری دارد و پزشک مجبور است برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب درمانی، هم تعداد جلسات درمانی را زیاد کند (حدود شش تا ۱۰جلسه) و هم هر جلسه وقت زیادی برای انجام درمان بگذارد.

راه حل چیست؟

این پزشک متخصص می گوید: محققین با توجه به مسائل و مشکلات فوق در صدد برآمدند که تکنولوژی یا متد انجام رادیو فرکوئنسی را تغییر دهند طوری که با تعداد جلسات درمانی کم (سه تا چهار جلسه) مثل لیزرهای تهاجمی و غیر تهاجمی تاثیر کند.

به همین منظور با تولید نسل جدیدی از دستگاه های رادیو فرکوئنسی به نام رادیو فرکانس سوزنی ( فرکشنال ) تمام معایب دستگاه های قبلی رفع شد.

در این دستگاه ها ۲۵ یا ۴۹سوزن همزمان بسیار آرام و فاقد درد وارد پوست می شود و مدت بسیار کوتاهی (یک دهم ثانیه) بعد از ورود سوزن ها به زیر پوست و در کسری از ثانیه، امواج رادیوفرکوئنسی مستقیم وارد زیر پوست می شود.

در این روش اولا میزان ورود سوزن به زیر پوست قابل تنظیم است (از نیم میلی متر تا سه و نیم میلی متر) به همین خاطر بر حسب نوع پوست (نازک یا کلفت) و منطقه ی پوست (دورچشم یا طرفین صورت).

مثلا برای دور چشم ـ که پوست نازکی دارد ـ عمق نفوذ باید 7 /0 تا یک میلی متر باشد یا مثلا برای درمان چروک و افتادگی طرفین قسمت پائینی و طرفین صورت باید سوزن را سه میلی متر در عمق پوست وارد کرد تا اثرات مطلوب در سریع ترین زمان و با کمترین جلسات درمانی ظاهر شود.

ثانیا در این دستگاه نوین (RF سوزنی یا فرکشنال) خیلی سریع و در مدت زمان بسیار کوتاه (در کسری از ثانیه) امواج رادیویی به لایه های میانی و زیرین پوست وارد می شوند و دمای لازم برای تاثیر درمانی مطلوب (چهل درجه) سریعا ایجاد می شود و این بر خلاف دستگاه های قبلی است که پزشک باید مدت زیادی (هر جلسه یک ساعت) کار می کرد و امواج خیلی آرام از سد پوست می گذشت و به کندی وارد لایه های میانی و زیر پوست می شد.

ولی در ار اف فراکشنال سوزنی این مشکل موجود نیست و سریعا و مستقیم سوزن ها فاقد درد وارد پوست می شوند و امواج رادیوفرکانس از سوزن به لایه های مختلف پوست نفوذ می کنند، به همین منظور تعداد جلسات درمانی در این دستگاه نوین حداکثر چهار جلسه کافی است و مثل لیزرهای تهاجمی تاثیرات لازم را دارد فاقد آن که عوارضی (سوختگی یا زخم) به پوست وارد کند.

,ریزش مو,جوانسازی پوست,دستگاه rf,[categoriy]

 

نکته ی بعدی این که کار با دستگاه RF سوزنی برای پزشک راحت است و برای مراجع بسیار لذت بخش و دلپذیر.

به علت تکنولوژی به کار رفته در موتور وارد کننده ی سوزن ها و همین طور نوع سوزن های آن ـ که بسیار نازک و ظریف است ـ هنگام کار با این دستگاه ها (البته مدل خاص و نسل های نوین آن) ورود سوزن به داخل پوست نسبتا فاقد درد است طوری که حتی قبل از انجام رادیوفرکوئنسی سوزنی نیاز به استفاده از کرم بی حسی هم نیست.

برخلاف تصور، ورود سوزن ها علاوه بر این که بی درد است، هیچ گونه خون ریزی و خون مردگی در محل ورود و خروج سوزن ها ایجاد نمی کند و چنانچه گفتم، خشکی مختصر یا متوسط پوست ایجاد می شود که با استفاده از کرم های مرطوب کننده، خشکی پوست هم از بین می رو

منبع/همشهری

.

منبع : hidoctor.ir


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله جوا نسازی پوست و موی سر با آر اف شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

لاغر کردن صورت با ار اف

جوا نسازی پوست و موی سر با آر اف گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات