مصرف لوازم آرایشی و تاثیر آن بر پوست

آکاایران: مصرف لوازم آرایشی و تاثیر آن بر پوست

آکاایران: استفاده بیش از حد لوازم آرایشی موجب چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود مصرف بیش از حد معمول لوازم آرایش ضمن ایجاد حساسیت، لک، جوش و آکنه در پوست باعث چروک شدن آن و پیری زودرس در افراد به خصوص خانم ها می شود. دکتر فریبا قلمکارپور متخصص پوست و مو و فلوشیپ درماتوپاتولوژی لیزرتراپی […]

استفاده بیش از حد لوازم آرایشی موجب چین و چروک و پیری زودرس پوست می شود

مصرف بیش از حد معمول لوازم آرایش ضمن ایجاد حساسیت، لک، جوش و آکنه در پوست باعث چروک شدن آن و پیری زودرس در افراد به خصوص خانم ها می شود.
دکتر فریبا قلمکارپور متخصص پوست و مو و فلوشیپ درماتوپاتولوژی لیزرتراپی در خصوص مصرف لوازم آرایشی و تاثیر آن بر پوست صورت ضمن تاکید برلزوم تناسب آرایش با شرایط کاری و فرهنگی همچون متناسب بودن با پوست هر فرد، گفت: لوازم آرایشی متناسب با نوع پوست هر فرد(خشک، معمولی و چرب) باید انتخاب شود؛ همچنین توجه به کیفیت این لوازم جهت پیشگیری از بروز حساسیت های پوستی، آکنه و جوش و لک های صورت ضروریست.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مصرف مواد حاوی رنگدانه همچون رژ لب و رژگونه را باعث ایجاد حساسیت های پوستی عنوان کرد و افزود: کرم های گریم نیز به دلیل مانع شدن از تنفس پوست و میزان بالای مواد شیمیایی داخل آن، کرم های پرضرری هستند که مصرف آنها عوارض بسیاری را به دنبال خواهد داشت.
دکتر قلمکارپور استفاده از فرمول الگوریتم جوانی را برای حفظ و نگهداری پوست صورت برای همه افراد توصیه کرد و گفت: بر اساس این فرمول کرم های ضد آفتاب و کرم های حاوی اسید های میوه که اثر روشن کنندگی و پلینگ (لایه برداری) و ضد چروکی برای پوست دارند از سن ۱۸ سالگی برای کلیه افراد توصیه می شود.
همچنین، استفاده از کرم های مرطوب کننده فاقد چربی برای افراد سنین ۳۰ و ۳۵ سال به بالا توصیه می شود.
وی در پایان استفاده از شیرپاکن را برای پاک کردن آرایش پوست های خشک و استفاده از لوسیون های حاوی محلول پاک کننده و یا یک الکل ضعیف یا محلول خنثی را برای پاک کردن آرایش در پوست های چرب توصیه کرد.

.

منبع : persianv.com


Notice: Undefined index: creat_by in /home/akairan/domains/akairan.com/public_html/khanevadeh/modulesx/mod_c6.php on line 2
تبلیغات