نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته آموزش آرایش از سایت خانواده آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: خانم های بسیاری ترجیح می دهند به دلیل هزینه یا کمبود وقت، موهای شان را در منزل رنگ کنند. اگر شما هم جزو این دسته اخیر هستید، احتمالا دانستن نکاتی برای رنگ کردن بهتر موها می تواند برای تان جالب باشد. رعایت این نکات باعث می شود، رنگ روی موها به آنچه می خواهید نزدیک شود و دوام بیشتری داشته باشد.
یک نکته درباره رنگ کردن ریشه
وقتی موها سفید می شوند، کمترین رویش ریشه ها می تواند زیبایی موهای شما را خراب کند، به همین دلیل اگر از کسانی هستید که ترجیح می دهید خیلی زود به زود فقط ریشه ها را رنگ کنید، اول از همه فقط به ریشه رنگ بزنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد رنگ مو را تا انتهای نوک ساقه بکشید و بعد از چند دقیقه آبکشی کنید. اگر بیشتر موهای تان سفید است اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن کنید و بعد قسمت های دیگر. اگر شقیقه ها سفید بودند، اول شقیقه ها را رنگ کنید و بعد از پشت سر شروع کنید. در کل هرجا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ کنید و بعد قسمت های دیگر را.

به گزارش آکاایران: هر آنچه باید درباره رنگ کردن ریشه های سفید بدانید

قدرت اکسیدان ها را بشناسید
قدرت اکسیدان که به عنوان تسریع کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به کار می رود با نتایج مورد نیاز و دلخواه شما و همچنین با تمایلات سازندگان رنگ ها تعیین می شود. اکسیدان ۱۰ Vol رنگ را فقط به طور جزئی باز می کند، اکسیدان ۲۰ Vol قدرت بازکنندگی و روشن کنندگی بالاتری دارد. اکسیدان ۳۰ Vol قدرت روشن کنندگی بسیار بالا را با کمترین میزان رنگ دارد. از آنجایی که اکسیدان های با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاک می کند، معمولا توصیه می شود از اکسیدان های با درجه کمتر از ۳۰ استفاده کنید. آمونیاک هم همین خطر را دارد.

,نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه , رنگ کردن مو , رنگ کردن موهای سفید ,[categoriy]

آکاایران: نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه

وقتی موها سفید می شوند، کمترین رویش ریشه ها می تواند زیبایی موهای شما را خراب کند

 

راه های رنگ گرفتن موهای سفید
اکثر افرادی که موهای شان را رنگ می کنند با رنگ نگرفتن موهای سفید مواجه هستند اما راه هایی وجود دارد که می توانید موهای تان را از سندرم تفلون که مانع رنگ گرفتن موها می شود، محافظت کنید.

۱٫ اول از همه مطمئن باشید که رنگ دائم استفاده می کنید، نه موقت یا نیمه دائم چون رنگ های دائم موادی چون آمونیاک و پروکساید دارند بنابراین به خوبی در ساقه موها نفوذ کرده و در آن نیز باقی می مانند.

۲٫ دقت کنید روی بسته بندی رنگ شما عبارت neutral یاnatural نوشته شده باشد، این رنگ ها نسبت به رنگ های دودی (ash) و طلایی (gold) غلیظ تر هستند و بهتر رنگ سفید موهای شما را می پوشانند.

۳٫ بهتر است رنگ تان را درون یک کاسه بلور درست کنید و بعد با برس رنگ که موهایی زبر دارد رنگ را به موهای تان بزنید، از درست کردن رنگ درون محفظه های پلاستیکی که درون خود بسته بندی رنگ وجود دارد اجتناب کنید. هرقدر موهای برس رنگ شما زبرتر باشد، بهتر می تواند روی موهای سفید را بخراشد تا رنگ درون آن نفوذ کند.

۴٫ رنگ را به همان اندازه که روی بسته بندی نوشته شده است روی موهای تان بگذارید حتی کمی بیشتر از آن زمان می تواند موجب شود رنگ موها خراب شود.

چگونه موهای سفید را رنگ کنید
برخی از موهای سفید به ویژه موهای ریز، کلفت و خاکستری رنگی که در اطراف شقیقه ها می رویند، در برابر رنگ مو مقاوم هستند یا در مقایسه با سایر موهای سفید، به سرعت رنگ خود را از دست می دهند. اگر موهای شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ است، شاید لازم باشد که قبل از رنگ کردن آنها را نرم کنید چون با نرم کردن، لایه های کوتیکول رنگ را بهتر جذب می کنند. در موهایی که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سفید شده اند، ابتدا اکسیدان با ۲۰ یا ۳۰ VOL را مستقیما روی موی سفید بگذارید و پس از ۵ تا ۷ دقیقه بشویید.

بهتر است از جایی که سفیدترین موها را دارد شروع کنید و پس از شستن، با حوله خوب آن را خشک کنید سپس از رنگی که یک درجه تیره تر از رنگ مورد نظرتان است، استفاده کنید چون به دلیل نبودن رنگدانه در تار مو، رنگی که می گذارید روشن تر به نظر می رسد. برای بالا رفتن قدرت جذب موی سفید توصیه می شود، مدت زمان گذاشتن رنگ را به حدود ۴۵ دقیقه برسانید. یادتان باشد این موها در مقایسه با سایر موهای سفید به سرعت رنگ خود را از دست می دهند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

سفید شقیقه

نکاتی برای رنگ کردن موهای سفید در خانه گردآوری توسط بخش آرایش، آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو، مدل ناخن سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات