موم عسل درمان کننده ریزش مو

 

درمان ریزش مو در طب سنتی

 

براساس تحقیقات محققان، ماده موم مانند استخراج شده از کندوی زنبور عسل موجب رشد دوباره مو می شود. ریزش مو موجب ناراحتی و نگرانی افراد می شود. محققان اظهار امیدواری کرده اند، ماده موم مانند موجب بهبود مو و کاهش التهاب های ناشی از تأثیرات کراتینوسیت و پرولیفراتیو شود.

خواص ضدالتهابی این موم، به دلیل وجود ماده صمغ مانندی است که زنبور عسل برای اتصال سوراخ های کندو استفاده می کند و کشف جدیدی نیست. مردم در گذشته از موم برای التیام زخم ها استفاده می کردند و در حال حاضر برای درمان سوختگی، جوش صورت و درمان تومورها از آن استفاده می شود، اما تاکنون به عنوان ابزاری برای مقابله با ریزش مو به کار برده نشده است.

موم دارای خاصیت ضدالتهاب و ضدتومور است و در حفظ سلامت بدن بسیار تأثیرگذار است. برای رشد طبیعی مو به سلول های مخاطی بدون التهاب نیاز است، در این زمینه موم موجب رشد سلول های کراتینوسیت از ترکیبات مهم در رشد موها می شود. محققان این تحقیق تأثیر موم را بر موهای تراشیده شده موش ها به دلیل تحریک افزایش کراتینوسیت و رشد سریع موها مشاهده کردند.

البته این نتایج به این معنا نیست که اگر فردی به کچلی مبتلا شد به سر خود عسل بمالد بلکه ریزش مو به خصوص در مردان به دلیل وجود میزان مختلف تستوسترون در مراحل زندگی است و ریزش موی آنان به دلیل التهاب نیست.
 

منبع : modeonline.ir

 


تبلیغات