در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد پنکیک های آرایشی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

پنکیک ها جزء پرطرفدارترین و پرفروش ترین لوازم آرایشی است که به عنوان تثبیت سازی آرایش بر روی پوست استفاده می شود. پن کیک هابرق پوست را گرفته و مانع از مشخص شدن چربی و برق پوست میشود. در ادامه با آکاایران همراه شوید تا مطالب مفیدی درمورد پنکک ها مطالعه کنید.

 

نکات پنکیک آرایشی

انواع پنکیک

این روزها مدل های مختلفی از کرم پودرهای مایع، پن استیک، پنکیک و… وجود دارد اما این که کدام نوع و رنگ کرم پودر می تواند عیوب پوست را بپوشاند، حالت ماسک مانند و مصنوعی ایجاد نکند و چهره را زیباتر از قبل نشان دهد سوالی است که خیلی از خانم ها به اشتباه از یکدیگر می پرسند؛ در ادامه مطلب می بینید که جواب این سوال برای هر پوستی متفاوت است.

بهترین پنکیک آرایشی

پنکیک ها قدرت پوشش بیشتری دارند معمولا به شکل پودر فشرده شده و به ۲ صورت چرب (سوپرا) و خشک (آکوا) موجود است و استفاده از آن به کمک اسفنج است که معمولا روی آن در نظر گرفته شده است. پنکیک به پوست حالتی صاف، یک دست و مات می دهند. معمولا پنکیک ها در آخرین مرحله آرایش بر روی صورت زده میشود تا اگر پوست خیلی چرب باشد چربی آن را گرفته شود در واقع پودر برای پوست های چرب مناسب است حالا این نکته بسیار مهم است که بدانید چه مقدار کرم پودر باید استفاده شود اگر اسفنج خیلی آغشته به پودر شد سعی کرده آن را کمتر کنید و بر روی پوست بمالید.

آکاایران: دکتر افشین صدیق ها به تبیین ویژگی های یک ضدآفتاب خوب پرداخت و گفت: معمولا یک ضدآفتاب خوب باید چند ویژگی اصلی داشته باشد، به عنوان مثال باید برای بیمار قابل پذیرش و مناسب باشد، به طوری که به خوبی جذب پوست شده و ماندگاری داشته باشد.
وی افزود: مسئله دیگر خاصیت اصلی ضدآفتاب ها یعنی پوشش کافی در مقابل UV یا همان اشعه نور خورشید است که شامل نور UVA و UVB می شود. معمولا ضدآفتاب هایی که در بازار موجود هستند بیشتر همین اشعه UVA و UVB را پوشش می دهند، ولی ضدآفتابی به عنوان ضدآفتاب خوب معرفی می شود که بتواند طیف مرئی را هم پوشش دهد. اما چون کرم های دارای این خاصیت، سنگین هستند و احساس ناخوشایندی ایجاد می کنند، پذیرفتن آنها از سوی مردم راحت نیست.

تفاوت کرم های ضدآفتاب برای پوست های چرب، خشکاین متخص پوست درباره تفاوت کرم های ضدآفتاب برای پوست های چرب، خشک و معمولی اظهار کرد: پوست همه ما به یک شکل آفریده نشده است، برخی پوست خشک دارند و برخی چرب که نگه داری از هر کدام نیز شیوه خاص خودش را می طلبد. بدیهی است که اگر صورت چرب باشد باید از کرم فاقد چربی استفاده کرد و بالعکس.

وی با توضیح این مطلب که معمولا پوست ها به دو دسته تقسیم می شوند، ادامه داد: دسته اول پوست های چرب یا متمایل به چرب هستند که احتمال جوش زدن آنها در شرایط مختلف وجود دارد. به همین خاطر اگر فردی سابقه جوش زدن داشته باشد، باید ضدآفتاب فاقد چربی استفاده کند با این پیش فرض که ضدآفتاب های فاقد چربی به خوبی روی پوست نمی خوابند.

صدیق ها افزود: بعضی بیماران هم پوست چرب و در عین حال همراه با Dermatit Seborreic یا همان پوسته شدن یا احساس خشکی و کشیدگی پوست بخصوص بعد از شستن است را دارند که این حالت مانع از نشستن ضدآفتاب فاقد چربی روی پوست آنها می شود. این افراد معمولا قبل از استفاده از ضد آفتاب فاقد چربی از کرم مرطوب کننده هم استفاده می کنند.

این متخصص پوست در پاسخ به اینکه " آیا می توان به همراه ضدآفتاب از سایر کرم ها چون مرطوب کننده ها و روشن کننده ها استفاده کرد؟" گفت: بسیاری از زنان به عنوان زیرساخت از کرم های دیگر استفاده می کنند. چه بهتر ضدآفتابی استفاده بشود که این خاصیت ها را همزمان داشته باشد. مثلا ضدآفتابی که خوب روی پوست می نشیند، پذیرشش برای بیمار راحت تر است و به علت تداخل کمتر با سایر کرم ها، اثربخشی بالاتری دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا زدن پنکک و پودرهای سفیدکننده بر روی ضدآفتاب، یک اقدام صحیح است، گفت: باید دقت شود که پنکک ها اثربخشی ضدآفتاب را کم می کنند. علاوه بر این پنکک در برخی مواقع باعث باز شدن منافذ پوست می شود که به هیچ وجه مطلوب نیست. بنابراین بهتر است در صورت تمایل، ضد آفتابی را انتخاب کنید که خاصیت آرایشی و پوشش دهندگی را نیز در خودش داشته باشد.

با SPF چگونه برخورد کنیم؟

صدیق ها درباره SPF کرم های ضدآفتاب توضیح داد: SPF معیار و مقداری است که می تواند اثر نامطلوب آفتاب را بر روی پوست پوشش دهد. SPF برای بدن حداقل عدد 15 و برای صورت عدد 30 است. اما آنچنان که تصور می شود اختلاف چندانی میان SPF 100 و 30 وجود ندارد. در واقع می توان گفت SPF بالا مزیت زیادی ندارد، به علاوه اینکه ممکن است از لحاظ نشستن بر روی پوست هم چندان مطلوب نباشد.
این متخصص پوست تاکید کرد: لزوما SPF بالا، دلیلی بر خوب بودن یک ضدآفتاب نیست.
وی در پاسخ به اینکه لازم است ضدآفتاب ها هرچند مدت یکبار تجدید شوند، گفت: لازم است ضدآفتاب هر دو ساعت یک بار و بعضی هم هر چهار ساعت یکبار تمدید شود.

گردآوری: خانواده آکاایران


پنکیک شکسته

ترمیم کردن پنکیک شکسته

ترمیم کردن پنکیک شکسته  حتما برای شما اتفاق افتاده که پنکیک از دست تان افتاده و خرد شده؟ در همچین مواقع هیچگاه آن را دور نریزید. در این جا می
طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی 4 نفر (اندازه سرو: حدود 2 پنکیک، فاقد شربت یا عسل) این پنکیک ها حاوی نصف کالری شیر چرب است. علاوه بر این، کدو تنبل حاوی بتا کاروتن است
نرم کننده لب

روش تهیه پنکیک خانگی و نرم کننده لب

روش تهیه پنکیک خانگی و نرم کننده لب بنا بر گزارش میهن تاز لوازم آرایشی از هر نوع و مارکی که باشند حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که آسیب های
پنکیک و رژگونه شکسته

ترمیم پنکیک و رژگونه شکسته

ترمیم پنکیک و رژگونه شکسته چه پنکیک مورد علاقه‌ تان از دستتان افتاده باشد و چه رژگونه را به گونه ‌ای استفاده کرده باشید که کناره‌ های آن شروع به ترک خوردن کر
ساخت رژلب و پنکیک خانگی بدون سرب و جیوه

ساخت رژلب و پنکیک خانگی بدون سرب و جیوه

در خانه رژلب قرمز و پنکیک درست کنید ساخت رژلب و پنکیک خانگی بدون سرب و جیوه ساخت رژلب و پنکیک خانگی بدون سرب و جیوه در خانه رژلب قرمز و پنکیک درست کنید اختصاصیآکا ایر
خودتان در خانه رژلب و پنکیک بسازید

خودتان در خانه رژلب و پنکیک بسازید

شرکت های آرایشی و بهداشتی در سرتاسر دنیا برای تهیه محصولات آرایشی از مواد سمی مانند سرب و جیوه استفاده می کنند. هیچ قانونی هم وجود ندارد که بتواند جلوی این کار را بگیرد. لوازم آر
تبلیغات