.
.
.

مطالب بیشتر

صاف کردن مو

.

.

آیا صاف کردن مو ضرر دارد؟ ، صاف کردن مو، آموزش صاف کردن مو، موی صاف، صاف کردن موها

1393/11/28

آیا می‌دانید که ایمن‌ترین روش برای صاف کردن موها کدام روش است؟ روش شیمیایی؟ حرارت دادن موها با اتو و سشوار؟ استفاده از شامپو و نرم‌کننده‌های مخصوص؟ و ... . اگر دوست دارید اطلاعات بیشتر و دقیق‌تری درباره صاف کردن موها به دست بیاورید با این مطلب همراه شوید.

صاف کردن مو,صاف کردن موهای مجعد,صاف کردن مو به روش ژاپنی,[categoriy]

آیا صاف کردن مو ضرر دارد؟ ، صاف کردن مو، آموزش صاف کردن مو، موی صاف، صاف کردن موها

صاف کردن مو,صاف کردن موهای مجعد,صاف کردن مو به روش ژاپنی,صاف کردن موی سر,صاف کردن مو به روش طبیعی,صاف کردن مو با گلت,صاف کردن مو با اتو,صاف کردن مو ژاپنی,صاف کردن موهای وز,صاف کردن موها,آموزش آرایش آر

1- موثرترین روش برای صاف کردن موها کدام است؟

استفاده از محصولات آرایشی شیمیایی‌ای که برای صاف کردن موها به کار می‌روند (کراتینه کردن موها)، موثرترین راه برای صاف کردن موها به مدت حداقل 4 تا 6 ماه است. مصرف شامپوهای مخصوص، سشوار و اتوی مو، اثری موقتی بر صاف ماندن موها دارند و پس از هر بار شستشو، اثرشان از بین می‌رود.

 

2- آیا برخی از محصولات صاف‌کننده مو حاوی ماده سرطان‌زای فرمالدیید هستند؟

بله. برخی از کراتین‌های صاف‌کننده مو، سطح بالایی از ماده سرطان‌زای فرمالدیید را دارند. برخی از عوارض جانبی فرمالدیید، بروز حساسیت‌های چشمی (خارش، سوزش و اشک‌ریزش) و پوستی،‌ خارش شدید پوست، سردرد، مشکلات تنفسی، تهوع و استفراغ هستند.

این عوارض در آرایشگران بسیار بیشتر از سایر افراد دیده می‌شود و برای رهایی از شر آنها و مواد سرطان‌زا، می‌توانید برچسب محصولی را که می‌خرید به دقت بخوانید و اگر این نام‌ها را در ترکیب آن دیدید، از خریدنش خودداری کنید: فرمالدیید، فرمالین، متانال، اسید موربیدیک، آلدیید فرمیک، آلدئید متیل، اگزیمتیلن، گلاتارالدهید، گلی‌اکسال، آلدیید سی8 و کپریلالدهید.

بهتر است آرایشگران هنگام استفاده از محصولات صاف‌کننده مو برای مشتریان خود، حتما دستکش به دست کنند و دهان و بینی‌شان را با ماسک مناسبی بپوشانند

3- استفاده نادرست از محصولات شیمیایی صاف‌کننده مو، چه عوارضی را در پی خواهد داشت؟

اگر محصولات شیمیایی صاف‌کننده مو بیش از حد روی موها بمانند، یا از محصولات نامناسب و نامرغوب استفاده کنید، حتما دچار عوارضی مانند سوختن پوست سر و پوسته‌پوسته شدن آن، ریزش و شکسته‌شدن تارهای مو خواهید شد، بنابراین بهتر است برای صاف کردن موها، از فرد باتجربه‌ای کمک بگیرید.

 

4- پیش از صاف کردن موهای سر چه باید کرد؟

برای پیشگیری از آسیب دیدن موها هنگام صاف‌کردنشان، باید علاوه بر مشورت با یک آرایشگر مجرب و ماهر، موها را از 6 یا 7 ماه پیش رنگ نکرده باشید و اگر رنگ نامرتب و موخوره دارند، آنها را با کوتاه کردن از بین ببرید و پس از صاف کردن هم حتما از مواد تقویت‌کننده مانند سرم مو برای پیشگیری از موخوره شدن و شکستن نوک تارهای مو استفاده کنید.

 

5- محصولات شیمیایی مخصوص صاف کردن موها چند وقت یک بار می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند؟

هر 6 تا 8 هفته یک بار. اگر صاف‌کننده‌های موی شیمیایی زودتر از 6 تا 8 هفته یک بار استفاده شوند، عوارض خطرناکی از جمله ریزش موی شدید، ابتلا به موخوره و شکستن عمیق تارهای مو را به دنبال دارند.

 

6- چرا موهای خود را همزمان با صاف کردن، نباید رنگ کرد؟

رنگ و صاف کردن همزمان موها، خشکی تارهای مو را به حداکثر ممکن می‌رساند و باعث شکستن، آسیب و ایجاد موخوره‌ در تعداد بیشتری از تارهای مو می‌شود.

 

7- آیا کوتاه کردن موهای آسیب‌دیده، تنها راه محافظت و برگرداندن شادابی به آنهاست؟

هرچند کوتاه کردن موهای آسیب‌دیده، آسان‌ترین و سریع‌ترین راه برای پیشگیری از آسیب بیشتر آنهاست، اما این تنها راه نیست. استفاده از شامپوهای حاوی نرم‌کننده، شامپوهای تقویت‌کننده و پروتئینه می‌تواند علاوه بر حفظ شادابی و رطوبت موها، شکستگی و آسیب‌دیدگی‌های احتمالی‌شان را هم برطرف کند. اگر موهایتان را رنگ، صاف یا فر کرده‌اید، بهتر است در صورت امکان حتما از شامپوهای مخصوص موهای رنگ و فرکرده یا صاف‌شده استفاده کنید. این شامپوها حاوی موادی هستند که می‌توانند موهایتان را نرم و شفاف کنند و جلوی موخوره شدنشان را بگیرند.

چرب‌کردن نوک موها با روغن‌های گیاهی، برای نرم کردن آنها کافی است و لزومی ندارد روغن را به کف سر یا ساقه و ریشه موها هم بمالید

8- آیا صاف کردن موها با مواد شیمیایی برای خانم‌های باردار خطرناک است؟

اگرچه مواد شیمیایی بسیاری در انواع محصولات صاف‌کننده مو به کار می‌روند، اما متخصصان معتقدند جذب این مواد از طریق پوست سر به قدری کم است که نمی‌تواند خطری برای جنین در پی داشته باشد، اما به هر حال شرایط بارداری هر فردی با دیگری متفاوت است و به همین دلیل به خانم‌های بارداری که قصد صاف یا فر کردن موهایشان را دارند، توصیه می‌کنیم حتما با نظر پزشک خود این کار را انجام دهند.

 

9- پس از صاف کردن موها، چه باید کرد؟

وقتی موهایتان را صاف می‌کنید، قدری از رطوبت آن با استفاده از مواد شیمیایی از بین می‌رود، بنابراین لازم است حتما از یک نرم‌کننده و حالت دهنده مناسب برای پیشگیری از شکننده شدن موها کمک بگیرید. نرم کننده‌های طبیعی مانند روغن بادام تلخ، روغن نارگیل و روغن زیتون بدون بو از بهترین گزینه‌ها هستند. البته حواستان باشد که حجم ظاهری موهای صاف از موهای فر کمتر است و نباید با استفاده بیش از اندازه از این روغن‌ها، موها را چرب و کثیف و کم‌پشت نشان دهید.

چرب‌کردن نوک موها با این روغن‌ها، برای نرم کردن آنها کافی است و لزومی ندارد روغن را به کف سر یا ساقه و ریشه موها هم بمالید. وقتی نوک موها را چرب و سپس آنها را شانه می‌کنید، چربی لازم با دانه‌های برس به کل سطح موها خواهد رساند.

آموزش آرایش،مدل آرایش صورت، آرایش چشم،مدل ابرو - تبیان

ابربرچسب : ریزش شدید مو پس از زایمان ، علت ریزش موهای جلوی سر در خانم ها ، ریزش مو پس از زایمان ، علت ریزش مو سکه ای در زنان ، درمان ریزش موی سر خانم ها ، ریزش موی شدید و ناگهانی ، ریزش موی سر خانم ها ، ریزش مو سکه ای ، علت ریزش مو در خانوم ها ، ریزش شدید و ناگهانی مو ، تعبیر دیدن ریختن موی سر در خواب ، ریزش مو در خواب ، ریزش موی شدید ، ریزش شدید مو در زنان ، درمان ریزش موی سکه ای در زنان ، ریزش موی پس از زایمان ، تعبیر خواب دیدن ریزش موی سر ، ریزش موی خانم ها ، ریزش مو سکه ایی ، تعبیر دیدن ریزش موی سر در خواب ، تعبیر خواب دیدن ریختن موی سر ، ریزش مو به انگلیسی ، علل ریزش شدید مو در زنان ، ریزش مو سکه ای درمان ، ریزش موی شدید در خانم ها ، ریزش مو شدید سگ ، ریزش مو شدید ، ریزش مو شدید دارم ، علت ریزش مو شدید در زنان ، ریزش مو سکه ای در زنان ، ریزش شدید مو در خانم ها ، ریزش مو سکه ای در کودکان ، درمان ریزش مو شدید در زنان ، ریزش مو شدید بعد از زایمان ، ریزش مو در خواب دیدن ، ریزش موی شدید بعد از زایمان ، ریزش موی بعد از زایمان ، ریزش مو سکه ای و درمان آن ، تعبیر دیدن ریزش مو تعبیر خواب ، ریزش مو بی خوابی ، ریزش موی سر در خواب ، ریزش موی شدید دارم ، علت ریزش مو شدید در خانم ها ، ریزش شدید موی سر زنان ، علت ریزش موی جلوی سر در خانم ها ، ریزش شدید مو فیناستراید ، ریزش موی شدید در زنان ، ریزش موی سر در خانم ها


.
.

نظرات
نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتیاولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرماییدمطالب مرتبط

.
.
.
.
.