هر انسانی بسته به عوامل متعددی مدل و نوع خاصی مو دارد ، مثلا عده ای بر اساس ژنتیک موی صاف یا مجعد دارند و یا در هر هوایی موهای آنها حالت خاصی به خود میگیرد ، مرتب کردن مو یکی از واجب ترین کارهایی هست که هر روز باید وقتی را به آن اختصاص داد ، این مورد در دختران و زنان بسیار حساس تر و مهمتر می باشد و شاید در روز حداقل یک ساعت زمان را به خود اختصاص دهد ، در این مقاله از سایت خانواده آکاایران قصد بر این داریم تا روسی شاده و  اسان را برای حالت دادن به مو را بهش ما بانوان گرامی اموزش دهیم ، لطفا با ما همراه باشید :
 
جدیدترین مدل

حالت دادن موی دخترانه

 

به نقل از آکا ایران : بیشتر اوقات خیلی از خانم به آرایشگاه ها مراجعه می کنند نه بخاطر این که موهایشان را کوتاه کنند بلکه بخاطر این که می خواهند به بلندی موهایشان فرم و شکل تازه ای بدهند. اکثر خانم ها اگر اغراق نکرده باشم نگویم 99% می توانم بگویم که % آنها قریب به اتفاق معتقدند که آرایشگرها در همه جای دنیا مثل هم هستند و یک سانتیمتر را شش سانتیمتر می فهمند!!! راستش را بخواهید من خودم هم با این نظر موافق هستم زیرا بارها برایم این اتفاق افتاده است و هر بار از آرایشگاه ناراحت بیرون آمده ام. اگر کسی برای کوتاهی موهایش 3 سانتیمتر را در نظر بگیرد، من 5/2 سانتیمتر موهایش را کوتاه می کنم. و این مورد چیزی است که رضایت اکثر مشتری ها را جلب می کند. به همین خاطر به همه ی خانم های آرایشگر یا هنرجوهای آرایشگری توصیه می کنم که هر وقت با قیچی بالای سر مشتری بودید در دل به خودتان بگویید:" ایشان نیز به اندازه ی من موهایشان را دوست دارند و شاید خیلی بیشتر "پس در کوتاه کردن قد موها بسیار دقت کنید.

در زیر نحوه ی مرتب کردن یک موی بلند را مرحله به مرحله توضیح می دهم:
جدیدترین مدل

صاف کردن موی بلند

مو را مرطوب کرده و هر لایه را در جهت خواب خودش به آرامی شانه و به طرف پایین صاف و مرتب کنید.
جدیدترین مدل

حالت دادن موی دخترانه

مو را بطور عمودی به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید. (از فرق سر تا انتهای گردن و از پشت گوش تا گوش دیگر. این طوری سر به چهار قاچ عمودی تقسیم می شود.) لایه های طرفین سر را با کلیپس ثابت کنید تا در حین کوتاهی تداخل ایجاد نکند و کار شما دقیق تر انجام شود.

قد مو را مشخص کنید. مثلا مشتری مایل است به اندازه ی سه سانتیمتر موهاییش را کوتاه کند. برای انجام این کار ما کوتاهی را با زاویه ی صفر شروع می کنیم. یعنی بدون اینکه مو را بلند کنیم سر جایش و مماس با پوست بدن از پایین به اندازه ی سه سانتیمتر کوتاه می کنیم. همین کار را هم برای لایه ی بعدی پشت سر انجام می دهیم یعنی با داشتن قد راهنمای لایه ی اول لایه ی بعدی را نیز با همان زاویه ی صفر درجه کوتاه می کنیم.
 
جدیدترین مدل

صاف کردن موی بلند

بعد از اینکه این لایه ها را به قد مورد نظر کوتاه کردیم، برای اینکه یک مدل فانتزی ایجاد کنیم همین لایه را به طرف بالا گرفته و با زاویه ی درجه و عمود بر پوست سر با نوک قیچی پیتاژهای زیگزاگ در آن ایجاد می کنیم. یا می توانیم از قیچی پیتاژ استفاده نماییم. این کار خط قیچی را از بین برده و مو را لایه لایه و پرپشت تر نشان خواهد داد. بعد از مرتب کردن لایه های پشت سر ، طرفین سر را نیز با زاویه ی صفر و با در نظر گرفتن قد راهنمای نزدیک به گوش کوتاه می کنیم. حالا دور تا دور سر با زاویه ی صفر کمی کوتاه شده است.

 
جدیدترین مدل

صاف کردن موی بلند

سپس هر یک از این چهار لایه را بار دیگر با زاویه ی درجه گرفته و انتهای مو را با کوتاهترین قد راهنما کوتاه می کنیم.
جدیدترین مدل

حالت دادن به مو

و باز با نوک قیچی می توانید مو را پیتاژ کنید یا از خود قیچی پیتاژ استفاده کنید.
جدیدترین مدل

صاف کردن موی بلند

برای سه لایه ی باقی مانده نیز این کار را تکرار کنید. حالا فرم دهی به مو به اتمام رسیده است. این مو را می توانید به دو مدل کلاسیک قدیمی و صاف و درهم امروزی فرم دهید. این بستگی به موقعیت اجتماعی ، سن طرف و مکانی که مشتری خود را برای ورود به آن آماده می کند بستگی دارد. یک آرایشگر خوب باید موقعیت های اجتماعی افراد را به خوبی تشخیص بدهد و با توجه به علاقمندی مشتری کار را به اتمام برساند.
جدیدترین مدل

حالت دادن موی زنانه

ابتدا مدل صاف و درهم امروزی:

کف دستهایتان را به سرم یا پماد فرم دهنده یا براق کننده آغشه کنید و آن را بر روی ساقه ی مو بکشید. سپس به کمک اتو مو ، مو را به لایه های نازک تر تقسیم کرده و مانند شکل اتو کنید. این کار را برای تمام دور سر انجام دهید.
این هم یک موی صاف اتو شده بعد از اتمام کار
جدیدترین مدل

صاف کردن موی بلند

یا می توانید آن را به شکل یک مدل کلاسیک فر دار آماده کنید برای این منظور کمی اسپری مو را قبل از فر کردن به مو بپاشید این کار استحکام فر مو را بیشتر می کند.
جدیدترین مدل

حالت دادن موی دخترانه

با کمک بابلیس لایه ی نازکی از مو را برداشته و به دور آن بپیچید و بعد از زمان کوتاهی حلقه ی مو را به آرامی باز کرده و برای اطمینان بیشتر دو باره کمی اسپری تثبیت کننده به آن بپاشید. این کار را برای دور تا دور موهای سر انجام دهید. بعد از خشک شدن موها می توانید با نوک شانه فرها را از هم باز کنید تا مو پر پشت تر نشان داده شود.
و در نهایت این هم یک استیل کلاسیک زیبا با موهای فردار زیباتر
جدیدترین مدل

آموزش حالت دادن به مو

منبع: arayeshgar.blogsky.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اموز مدل مو ی کوتاه دخترانه و ساده با اتو , مرتب کردن مو بلند مردانه , مرتب کردن موبلند مردانه , مدل بلند کردن مو مردانه , مرتب کردن مو مردانه , بلند کردن مو پسرانه , بلند کردن مو , مرد مو بلند , قیچی مو

آموزش شینیون

آموزش شینیون موی بلند در منزل

آموزش تصویری شینیون موی بلند در منزل   در ادامه تصاویر آموزش تصویری شینیون مو در خانه را برای شما عزیزان گردآوری نموده ایم. امیدواریم بتوانید بدون نیاز به آرایشگر موهایتان
مدل شینیون

مدل شینیون موی بلند 95

جدیدترین مدل شینیون موی بلند بسیار دلپذیر و شیک 95 مدل شینیون موی بلند 95 به گزارش مدل شینیون موی بلند 95 مدل شینیون موی بلند 95 مدل شینیون موی بلند 95
مدل موی مردانه کوتاه

مدل موی مردانه کوتاه و بلند جذاب و شیک 2017

مدل موی مردانه کوتاه و بلند جذاب و شیک 2017 مدل موی مردانه کوتاه و بلند جذاب و شیک ۲۰۱۷ بهترین و جذاب ترین مدل مو و مدل ریش مردانه شیک و جذاب بلند و کوتاه برای شما آماده شده است
موی بلند

مرتب کردن یک موی بلند با قیچی (تصویری)

  مرتب کردن یک موی بلند با قیچی (تصویری) به گزارش مرتب کردن یک موی بلند با قیچی بیشتر اوقات خیلی از خانم به آرایشگاه ها مراجعه می کنند نه بخاطر این که موها
تبلیغات