شستشوی پرده

آکاایران: روش های شستشوی انواع پرده + نکات مفید در شستشوی پرده

آکاایران: شستن پرده ها

کامل ترین مقاله شب عید برای خانه تکانی و شستن پرده های منزل – سوال اینجاست چطور پرده ها را بشوریم فاقد آن که خراب یا پاره شوند ؟ نحوه صحیح شستن پرده های منزل چگونه است ؟ بهترین مایع برای شستن پرده چیست ؟ و چگونه پرده را بعد از شستن آویزان کنیم ؟

نکات مفید در شستشوی پرده

1 – هنگامیکه پرده های خانه تان را بیرون می آورید، پیش از خارج کردن گیره ها از آنها، ابتدا محل های قرار گیری گیره ها را بر روی نوار پرده با لاک ناخن علامت گذاری کنید. با اینکار پس از شستشو میتوانید به اسانی گیره ها را در محل های قبلی وصل کنید تا فرم پرده تان به هم نریزد.
 
 
2 – پرده ها را پس از شستشو به صورت نمدار آویزان کنید. به این صورت چروک های موجود در پارچه همزمان با خشک شدن آن صاف می شود و دیگر نیازی به اتوکشی  به مدت طولانی نخواهد بود.
 
 
3 – اگر پارچه نخی جدیدی برای پرده های خانه تان تهیه کرده اید و احتمال آب رفتن آنها وجوددارد، ابتدا پارچه را در محلول آب و نمک به میزان 1 قاشق سر صاف نمک طعام در هر لیتر آب و به مدت 24 الی48 ساعت به صورت مچاله قرار دهید. پس از طی این مدت زمان، پارچه را آب کشی کرده و اتو بزنید. سپس شروع به دوختن پرده کنید. اینکار برای پارچه هایی که احتمال رنگ دادن آنها وجوددارد نیز سبب تثبیت رنگ های موجود میشود.
 
 
4 – برای گردگیری پرده ها و زدودن گرد و خاک، در هر یک از جاروبرقی های خانگی، سری مخصوصی برای این منظور قرار داده شده است. با نصب آن بر روی میله جاروبرقی هر چند وقت یک بار پرده های خانه تان را گردگیری کنید.
 
 
توصیه هایی برای نحوه شست و شوی صحیح و اتو کردن انواع لباس چطور و با چه شیوه ای از لباسهای خود نگهداری کنیم و آنها را بشوییم که خراب نشوند و بافت آنها دیر از بین بروند ؟ما توصیه هایی برای شما داریم…. چطور و با چه شیوه ای…
 
شستشوی پرده
 
برای لکه زدایی از انواع پارچه ها به نکات زیر توجه فرمایید:
 
 
1. ابتدا علت و نوع لکه راکه از چه موادی است،پیدا کنید.
 
2. نوع پارچه را تعیین کنید؛ به خصوص از این لحاظ که قابل شستشو هست یا خیر….
 
خانه داری – نظافت لوازم خانگیپاک کردن لکه از فرش پیش از تمیز کردن فرش، حتما خوب جارو بزنید تا گرد وغبار آن گرفته شود. با مقداری ماست لکه هایی راکه تازه روی فرش به وجود آمده پاک کنید. برای این منظور ماست را روی سطح لکّه…
 
 
شستشوی پرده

نحوه شست و شوی پرده های منزل

 پرده های کثیف و غبار گرفته هرچند وقت یک بار نیاز به شستشو دارند.

برای شستشو پرده از صابون ملایم یا مایع ظرفشویی و برای تمیز شدن حلقه ها از سرکه استفاده کنید.

۱ – قبل از شستشو، به پشت پرده خوب نگاه کنید. درصورت پوسیدگی در اثر آفتاب یا کشیدگی های مختلف بهتر است آنرا عوض کنید.

۲ – شستشو پرده های فاقد آستر رابا توجه به دستورالعمل روی لیبل انجام دهید.

۳ – شستشو پرده های آستردار رابه خشکشویی بسپارید.

۴ – بجای شستن پرده های بزرگ با خودرو لباسشویی، آنها را داخل وان خیس کنید تا آسیب نبینند.

۵ – حلقه های زنگ زده را داخل سرکه بجوشانید تا مثل قبل براق شوند. روی چوب پرده های قدیمی صابون بمالید تا گیره ها روان از داخل آن عبور کنند.

۶ – برای سریعتر خشک شدن پرده، از دور خشک کن و برای معطر شدن از نرم کننده لباس استفاده کنید.

شستشوی پرده

نکته :
_ هر چند وقت یک بار برای غبار روبی، روی پرده ها جاروبرقی بکشید.

_ برای پیشگیری از رفتن پرده داخل جاروبرقی، میزان مکش آنرا کم کرده، بین پرده و لوله جاروبرقی از یک صفحه پلاستیکی مشبک استفاده کنید.

حتما بخوانید:

روشی ساده برای شستن انواع پرده «پرده تور؛ پرده پارچه ای؛ پرده پلیسه؛ پرده چوبی و ..»
 
.

منبع : talab.org

تبلیغات