تمیز کردن

آکاایران: راه هایی برای تمیز کردن وسایل کودکان در خانه

آکاایران: چگونه وسایل فرزندمان را تمیز کنیم ؟

 

تمیزی وسایل کودک نقش مهمی در سلامتی کودک دارد. کودک هرروز بیش از هر چیز با اسباب بازی های خود سر و کار دارد پس برای تمیزی وسایل و اسباب بازی های کودک باید به این نکات حتما دقت ویژه نمایید..

به گزارش آکاایران: به گزارش تالاب به طور کلی دو راه اصلی برای تمیز کردن اسباب بازی ها و سایر وسایل کودک وجود دارد. یک راه، شستن با صابون و آب گرم هست. چربی و چرک روی وسایل و میکروبها به این طریق از بین می روند. نیازی به صابون های ضد باکتری نیست و صابون معمولی برای این منظور کافی هست.

راه دوم، به گزارش تالاب بهره گیری از محلول های بهداشتی هست که اکثر میکروبهای بیماریزا و خطرناک را از بین می برد اما به خاطر داشته باشید که گذشته از بهره گیری از انها باید سطح اسباب بازی را با آب گرم و صابون شسته باشید زیرا اضافه بر میکروب معمولا چرک و چربی هم وجود دارند که باید ابتدا از بین بروند.

محلول های سفید کننده حاوی کلرین که معمولا در منزل وجود دارند برای میکروب زدائی مناسبند و گرچه باید گذشته از مصرف ،رقیق شوند .برای این کار،یک چهارم فنجان از محلول سفید کننده را در 3.7 لیتر آب حل کنید. وقتی محلول را رقیق می کنید،خطر آن برای کودک هم کم میشود و به این علت که کلرین ظرف چند دقیقه بخار می شود،سمی نیست.

می توانید از سایر محلول های تائید شده هم بهره گیری کنید اما به برچسب روی انها دقت کنید تا مطمئن شوید سمی نیستند و حتما دستور العمل های روی انها را اجرا کنید.

مطلبی که در زیر آورده شده هست نیز یک راهنمای کلی در مورد تمیز کردن اسباب بازی های کودک هست.

تمیز کردن

اسباب بازی های پلاستیکی کوچک :

اگر بخواهید آن ها را در ماشین ظرفشوئی بشوئید،در صورتیکه باتری نداشته باشند می توان انها را در ماشین گذاشت و با آب داغ و  پاک کننده شست. با این کار هم ضد عفونی و هم تمیز میشوند.

اگر تمایل دارید با دست بشوئید انها را در سینک با اسفنج،آب گرم وصابون بشوئید و دقت کنید تکه های غذا، چرک و چربی حتما برداشته شوند. سپس انها را در مایع رقیق شده ای که از محلول سفید کننده درست کرده اید قرار دهید و بعد انها را در هوای آزاد قرار دهید تا خشک شوند.

برای اسباب بازی هائی که باتری دارند،سطح بیرونی انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید کننده پاک کنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشک شوند.

اسباب بازی ها و وسائل پلاستیکی بزرگتر، اسباب بازی های فلزی یا چوبی:

سطح انها را با آب گرم و صابون بشوئید، با محلول سفید کننده پاک کنید و در هوای آزاد بگذارید تا خشک شوند.

اسباب بازی ها و وسایل پارچه ای :

انها را می توانید در ماشین لباسشوئی با محلول شستشو و آب داغ بشوئید.

نکته دیگر،تعداد دفعاتی هست گه باید وسایل و اسباب بازی های کودک را شست. لازم نیست در این مورد وسواس به خرج دهید اما در موارد خاصی حتماآنها را بشوئید مثلا، هر بار که کودک غذا میخورد و همزمان بازی هم میکند یا بعد از اینکه سرماخوردگی و یا اسهال کودک بهبود پیدا کرد.

اگر کودک اسباب بازی را در دهانش گذاشته،در پایان روز انها را تمیز کنید. همین طور،مفید هست که سر زمان مشخصی، مثلا در پایان هر ماه هم وسایل کودک را تمیز کنید.

.

منبع : talab.org

تبلیغات