آکاایران: مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری

 

تمیز کردن

آکاایران: آموزش مرحله ای تمیز کردن روکش چرم صندلی اتومبیل

آموزش تمیز کردن روکش چرم صندلی اتومبیل

 

به گزارش آکاایران: شما با استفاده از این راهکار می توانید از روکش چرمی صندلی تان محافظت نمائید و از بوجود آمدن ترک خوردگی در آن جلوگیری کنید.

 

لوازم مورد نیاز :

آموزش تمیز کردن روکش چرم صندلی اتومبیل

1.مایع تمیز کننده سطوح

2.روغن مخصوص چرم

3.حوله

4.برس

5.پلاستیک (پلاستیک زباله)

6.جاروبرقی

 

تمیز کردن

لوازم مورد نیاز برای تمیز کردن روکش چرم صندلی اتومبیل

 

در ابتدا با جاروبرقی تمامی سطح صندلی را تمیز کنید طوری که مطمئن شوید خرده ریزه ای باقی نمانده باشد.

 

تمیز کردن

در ابتدا با جاروبرقی تمامی سطح صندلی را تمیز کنید

 

روغن مخصوص را در یک کاسه کوچک بریزید و با استفاده از یک قلمو روغن را به تمام سطح روکش بمالید. با دستهایتان هم می توانید این کار را انجام دهید ولی با قلمو راحتتر است.

 

تمیز کردن

روغن مخصوص را با یک قلمو به تمام سطح روکش بمالید

 

پس از مالیدن روغن به تمام سطح مطمئن شوید یک پوششی از روغن همه سطح را فرا گرفته و درون دوخت و درز روکش هم نفوذ کرده باشد. در شکل پایین مشاهده می کنید که چطور روغن تمام سطح را پوشش داده است.

 

تمیز کردن

مطمئن شوید روغن همه سطح را فرا گرفته و درون دوخت و درز روکش هم نفوذ کرده باشد

 

این روغن با حرارت و زمان کافی می تواند روی روکش چرم تاثیرش را بگذارد. بدین صورت که می توانید در روز پنجره های ماشین را بالا داده و ماشین را در معرض نور خورشید قرار دهید تا مانند یک اتاق بخار عمل کند. در این مدت خاک، دوده، شوره حاصل از تعریق و سایر سموم و حالت چسبناکی و کهنگی روی سطح از بین می روند. ترجیحا" بهتر است 24 ساعت در این حالت بماند. اگر هوای بیرون سرد بود شما می توانید یک عدد پلاستیک را مانند عکس پایین دور صندلی کاملا" بپیچید و بوسیله سشوار یا بخاری اتومبیل به آن گرما دهید.

 

تمیز کردن

داخل ماشین را مانند یک اتاق بخار کنید

 

پس از گذشت چند ساعت پلاستیک را ببرید و از صندلی جدا کنید. شما به یک سطل آبگرم و یک برس نرم و حوله نیاز دارید. سر یک اسپری آب پاش را با سر مایع تمیز کننده تعویض کنید و حالا مایع تمیزکننده را روی سطح اسپری نمائید و بعد با استفاده از برس مخصوص سطوح چرم تمام سطح بخصوص درزها را برس بکشید. متوجه خواهید شد که سیاهی و دوده در حال پاک شدن است. اگر برس مخصوص ندارید با استفاده از یک حوله نخی هم می توانید این کار را انجام دهید. حوله را درون سطل آب گرم فرو کنید و روی سطح روکش را حسابی پاک کنید و سپس با یک حوله خشک به آرامی سطح را خشک کنید.

 

تمیز کردن

تمیز کردن

مایع تمیزکننده را روی صندلی اسپری کنید و با برس به تمام سطوح بکشید

 

اگر برس مخصوص ندارید با استفاده از یک حوله نخی هم می توانید این کار را انجام دهید. حوله را درون سطل آب گرم فرو کنید و روی سطح روکش را حسابی پاک کنید و سپس با یک حوله خشک به آرامی سطح را خشک کنید.

 

تمیز کردن

تمیز کردن

اگر برس مخصوص ندارید با استفاده از یک حوله نخی هم می توانید این کار را انجام دهید

 

در مرحله آخر می رسیم به تمیزکاری انتهایی و براق کردن سطوح بوسیله اسپری. در این تصویر می توانید صندلی که با این روش تمیز شده را با صندلی کناری مقایسه کنید و متوجه تفاوت رنگ در این دو شوید.

 

تمیز کردن

در آخر تمیزکاری انتهایی و براق کردن سطوح بوسیله اسپری

 

.

منبع : beytoote.com


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

روکش ماشین لباسشویی , شستشوی صندلی ماشین , روکش ماشین ظرفشویی , روکش صندلی کیتی

تبلیغات