چگونه کتری و سماور را رسوب زدایی کنیم - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد چگونه کتری و سماور را رسوب زدایی کنیم ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نگهداری لوازم خانگی از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

چگونه کتری و سماور را رسوب زدایی کنیم

آکاایران: چگونه کتری و سماور را رسوب زدایی کنیم

آکاایران: ۱٫ کتری را داغ کنید و ناگهان مقداری آب یخ درون آن بریزید( برای این منظور نباید کتری بسیار داغ شود که موجب ریختن لحیم آن می گردد.)

به گزارش آکاایران: ۲٫می توانید مقداری سرکه درون کتری ریخته و مدت ۱۰ دقیقه بجوشانید و سپس آن را شسته و خشک کنید.

۳٫راه سوم که یکی از راه های جلوگیری از رسوب گرفتن کتری و سماور است به این صورت است که گوش ماهی یا فلس صدف را در کتری انداخته تا آهک موجود در آب را جذب کند.( قلوه سنگ نیز مفید است.)

۴٫راه دیگری که برای رسوب زدایی مفید است این است که در ظرف مورد نظر مقداری ( بستگی دارد به نوع ظرف) ۲ یا ۳ سیب زمینی رنده کنید و مدت نیم ساعت با آب درون آن،بجوشانید و بعد یک تکه زاج سفید کوبیده، به آن اضافه کنید و نیم ساعت دیگر بجوشانید مشکل رفع خواهد شد.

۵٫می توانید برای جرم گیری آن مقداری جوش شیرین ( آب همراه جوش شیرین) را درون ظرف بگذارید و روی شعله بگذارید و بعد اگر هنوز به طور کامل پاک نشده همین کار را تکرار کنید ثمربخش خواهد بود.

۶٫برای این منظور مقداری آب درون کتری بریزید آن را در مدت نصف روز در جایخی یخچال قرار دهید. پس از گذشت مدت مذکور آن را درآورده پس از خارج شدن یخ از آن کتری رسوب زدایی می شود ( به شرطی که مقدار رسوبات زیاد حجیم نباشد).

منبع : بیتوته

.

منبع : charekar.com

چگونه کتری و سماور را رسوب زدایی کنیم گردآوری توسط بخش نگهداری و نظافت لوازم خانگی سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات