loading...

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد دلایل برفک زدن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد. برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک ترین نشت هوا آنها را تعویض کنید.

علت برفک زدن,علت برفک زدن فریزر,علت برفک زدن یخچال

علت برفک

اگر متوجه ی برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید و گرنه برفک ضخیم می شود و مصرف انرژی شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود. برای آب کردن برفک یخچال نخست آن را از برق بکشید ، وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هرگز از مواد تیز برای کندن برفکها استفاده نکنید. می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه ی کوچکی را مقابل یخچال بگذارید خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفکها آب می شوند.

یخچال را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید و سپس مواد غذایی را سر جایشان بگذارید و یخچال را به برق بزنید . دقتی کنید اگر رطوبت در یخچال بماند دوباره تبدیل به برفک می شود.

عمر یخچال و فریزر به زن شما بستگی دارد!
با رعایت این نکات ساده اما کاربردی می توانید عمر یخچال و فریزر خود را افزایش دهید. اگر موبه مو به توصیه های ما عمل کنید نیازی به تعویض و تعمیر یخچال فریزتان نخواهید داشت.

همیشه مراقب باشید، محل قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار دستگاه های تولید کننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن و شوفاژ به ویژه در فصل زمستان نباشد. گرمای این وسایل موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال و خرابی موتور آن می شود. اگر تصمیم دارید یخچال خانه تان را تکان دهید و از جایی به جای دیگر منتقل کنید باید مراقب باشید، دستگاه را پیش از حرکت دادن 3 ساعت خاموش کرده و اجازه دهید گاز آن از جریان بایستد.

آکاایران: برای توزیع گاز موجود در لوله های دیواره یخچال و فریزر مطمئن شوید که دستگاه شما روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است.از قرار دادن مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار انرژی موتور دستگاه را هدر می دهد.

اگر یخچال تان بوی مواد غذایی را به خود گرفته و این موضوع شما را ناراحت می کند، برای از بین بردن این بو می توانید از پک های آماده بوگیر یخچال یا کیسه زغال استفاده کنید. برای تهیه آن کافی است چند قطعه زغال کوچک را درون یک کیسه پارچه ای قرار داده و در یخچال بگذارید.

اگر کودکی دارید که بدون دلیل در یخچال را باز می کند به او آموزش های لازم را در این زمینه بدهید. این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و برای دستگاه مضر است. اجازه ندهید برفک یخچال یا فریزر سراسر آن را بگیرد و درصورت بروز برفک هرگز از شی یا جسم تیز و خشن برای از بین بردن برفک ها استفاده نکنید.

گردآوری خانه داری آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

علت برفک زدن یخچال در یخچال فریزامرسان , بهتری مارک فرزیر یخچال بدون برفک , راه های برفک نزدن یخچال فریزر , علت برفک انداختن در عکاسی , یخ زدن فریزر بدون برفک , علت یخ بستن داخل یخچال , یخ زدن یخچال های قطبی , امرسان یا الکترواستیل , یخ زدن یخچال یخساران , علت برفک زدن یخچال , دلیل یخ زدن یخچال , برفک یخچال چیست؟ , یخ زدن جلوی پنکه , یخ زدن فن ماشین , برفک داخل یخچال , علت برفک یخچال , یخ زدن یخچال , یخچال دونار , یخچال آیسان


یخچال

علت های برفک زدن یخچال و راه حل آن - آکا

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد. برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم بودن
یخچال

علت زیاد برفک زدن یخچال و راه حل - آکا

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد.  برای رفع این مشکل

تبلیغات