در این بخش از سایت آکاایران مطالبی درمورد پاک کردن لکه های فرش را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از آکاایران: پیش از تمیز کردن فرش، حتماً خوب جارو بزنید تا گرد وغبار آن گرفته شود. با مقداری ماست لکه هایی را که تازه روی فرش به وجود آمده پاک کنید. برای این منظور ماست را روی سطح لکّه بریزید و با یک قاشق جمع کنید. سپس با دستمال تمیز خوب خشک کنید...

پاک کردن لکه های فرش,پاک کردن لکه چای روی فرش,پاک کردن لکه شمع روی فرش

تمیز کردن لکه های فرش

تمیز کردن لبه قالی

گرد وخاک لبه های قالی را با یک برس دستی نظافت پاک کنید و سپس جاروبرقی بکشید برای تمیز کردن این قسمت می توانید از مخلوط آب و پودر لباس شویی و یک فرچه نرم کمک بگیرید؛ اما مواظب باشید این مخلوط به فرش آسیب نرساند. سپس این قسمت را با دستمال خشک کنید و هنگام پهن کردن، زیر آن را کاغذ یا دستمال سفید قرار دهید تا نم فرش گرفته شود.

مایع تمیز کننده ی فرش

صابون لباسشویی و شامپوی فرش که قلیای کمی دارند شوینده های خوبی برای فرش هستند. اگر شامپو فرش در دسترس ندارید یک قاشق چای خوری نمک را در یک لیتر آب حل کنید. آن را خوب بزنید تا کف کند. کف را با یک گلوله تور که زیاد آب جذب نمی کند روی سطح فرش بمالید و با دستمال حوله ای خشک کنید.

از بین بردن جای وسایل سنگین از روی قالی

وسایل سنگین مثل پایه مبل معمولاً بر روی فرش جا می گذارند. توصیه می شود یک تکه یخ روی محل مورد نظر بگذارید و سپس با دستمال خشک روی رطوبت آن را بگیرید و پرزهای قالی را به حالت اول برگردانید.

پاک کردن سریع لکّه فرش

آکاایران: فراموش نکنید که اگر لکّه بر روی فرش بیش از یکی دو روز بماند ثابت می شود، پس توصیه می شود لکّه را هر چه زودتر با مواد پیشنهاد شده پاک کنید.

پاک کردن لکّه ادویه کاری از فرش

برای پاک کردن لکّه ادویه کاری، از کمی آب لیمو و آب استفاده کنید و سپس با دستمال خشک روی آن بکشید.

شفاف کردن رنگ قالی

ابتدا روی قالی مخلوط برگ های مرطوب (تفاله چای و نمک بپاشید، سپس با جاروبرقی، جارو کنید تا رنگ قالی شفاف شود.

جلوگیری از جمع شدن قالی

فرش های ابریشم یا ماشینی خیس زود جمع  می شود برای جلوگیری از جمع شدن قالی ها دور تا دور قالی را از زیر نوارهای چرمی بدوزید.

ضد عفونی و جلا دادن فرش

بعضی از میهمانان عادت دارند با کفش روی فرش های تمیز منزل شما بیایند. وای به روزی که شما فردی وسواسی باشید. چه می کنید؟ فرش را با شیلنگ آب می شویید؟ بهتر است بعد از جارو زدن فرش، دستمال بزرگ حوله ای را آغشته به آب و سرکه سفید کنید و آرام روی پرزهای قالی بکشید مقدار سرکه نباید زیاد باشد و گرنه به فرش آسیب می رساند.

شامپو فرش

اگر شامپو فرش در دسترس ندارید، وقت را تلف نکنید دو قاشق چایخوری نمک، یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک لیتر آب حل کنید. آن را خوب هم بزنید تا کف آن را برای تمیز کردن فرش استفاده کنید. این شامپو برای خشکشویی کردن پالتو نیز مناسب است.

لکه شمع بر روی فرش، موکت و سطوح بافت دار

ابتدا با جسمی نوک تیز مانند چاقو و یا حتی ناخن، پارافین سخت شده را بردارید، سپس کاغذ مومی (روغنی) و یا دستمال حوله ای بزرگی را تا کرده و بر روی لکّه حاصل از پارافین قرار دهید. حال اتو را در درجه گرم تنظیم کرده و بر روی سطح کاغذ چندین بار حرکت دهید. حرارت ناشی از اتو، پارافین های باقی مانده در میان بافت ها را آب کرده و جذب کاغذ می کند.

پاک کردن لکّه های قدیمی از فرش

برای رفع لکّه های قدیمی بر جای مانده روی فرش که احتمالاً هنگام لک شدن متوجه آن نشده اید، مقداری کف خمیرریش روی محل لک بریزید. سپس محل را با پارچه ای مرطوب بمالید و بعد آن را با دستمال خشک تمیز کنید. محل لک را با پارچه ی تمیزی بپوشانید و جسم سنگینی مثل کتاب روی آن قرار دهید. هر گاه پارچه مرطوب شد، آن را عوض کنید تا پس از گذشت مدتی، رطوبت فرش از بین برود.

پاک کردن لکّه ی کاکائو، چسب و بستنی از فرش

برای رفع لکّه کاکائو، چسب و بستنی، ابتدا به آرامی اطراف محل مورد نظر را جمع کنید تا لکّه بیشتر پخش نشود. سپس یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را در یک فنجان آب حل کنید و این محلول را با پنبه یا دستمالی نرم و تمیز روی محل قرار دهید و بدون اینکه محل لکه را بمالید، به آرامی آن را تمیز کنید. چنانچه چند بار این عمل را تکرار کنید، اثر ماده ی ریخته شده به طور کامل از بین می رود. سپس محل مورد نظر را با دستمال مرطوب تمیز کنید.

پاک کردن لکّه های رنگی از فرش

برای پاک کردن لکّه های قهوه، چای و مواد رنگی نظیر آب انگور، ابتدا برای جلوگیری از نفوذ بیشتر ماده ریخته شده،  با حوله کاغذی یا دستمال کاغذی به آرامی رطوبت محل مورد نظر را بگیرید. سپس مقداری آب معدنی یا سودا روی آن بریزید و پس از چند دقیقه، محل را با دستمال پاک کنید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا هیچ اثری از لکّه بر فرش بر جای نماند.

پاک کردن لکّه مواد چرب از فرش

برای رفع لکّه مواد چرب از جمله مداد شمعی و موادی همچون قیر ابتدا مقداری حلال غیر چرب که زود خشک نمی شود بر مقداری پنبه مرطوب بریزید و آن را آرام روی لکّه قرار دهید. به این ترتیب، مقداری از ذرات جذب پنبه وحلّال روی آن می شود. این کار را آن قدر تکرار کنید تا تمام لکّه از بین برود. سپس محل را با پارچه مرطوب و تمیز پاک کنید

ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه پاک کردن لکه چسب مایع سخت شده از فرش , براي ازبين بردن لکه چاي روي فرش چکار کنيم , علت ماندن اثر انگشت روي رنگ روغن خشك شده , استفاده از عسل در پاک کردن لکه های خانگی , از بین بردن لکه زنگ آهن از روی روفرشی , پاک کردن لکه زردچوبه از قابلمه تفلون , لکه های باقی مونده از جوش و جای جوش , رنگ گواش رو روی اجار چگونه پاک کنیم , موادی میکروب های فرش راازبین می برد , برای ازبین بردن لکه چای از روی فرش , نحوه تميز كردن فرش دستباف در منزل , پاك كردن لكه قدیمی چاي از روي فرش , شست شلوار و باقی ماندن سفیدی منی , اب و سرکه و وایتکس پاک کردن کاغذ , نحوه تمیز کردن انواع لکه های فرش , از بین بردن لک شراب بر روی لباس , راه هایی برای رفع لک از روی فرش , پاک کردن رنگ لباس از روی شوفاژ , چگونه لکه های فرش را برداریم؟ , برچسب قدیمی را میتوان حذف کرد , لک های فرش با چی از بین ببریم , چگونگی تمیزکردن لکه روی قالی , پاک کردن لکه آلبالو از فرش , پاک کردن لکه آب از روی چوب , از بین بردن لک چای روی فرش , تمیز کردن نفت از روی موکت , روش پاک کردن لکه روی موکت , حذف قاطی شدن رنگ زمینه با , پاك كردن قهوه از روي فرش , پاک کردن چایی از روی فرش , چسب موکت با چی پاک میشه؟ , پاک کردن روغن از روی فرش , پاك كردن چاي از روي فرش , پاك كردن رنگ از روی چوب , نحوه رفع کردن رطوبت فرش , پاك كردن رنگ مو روي فرش , آبلیمو پاک کردن رنگ فرش , پاک کردن لکه آب روی چوب , تميز كردن فرش بدون شستن , قویترین حلال رنگ روغنی , چگونه لک فرش را ببریم , ترمیم جای اتو روی فرش , تمیزکردن فرش های کرم , لکه بری فرش ماشینی , قویترین لکه بر فرش , لکه برداری از فرش , تميز كردن لكه فرش , پاک کردن لکه قیر , تمیزکردن لکه فرش , پاک کردن لکه فرش , پاک کردن لکه چای , چسب مایع روی فرش , انواع لکه بر فرش , لکه جای روس فرض , تمیز کردن قالی , پاک کردن قهوه , پاک کردن چربی , پاك كردن فرش , لکه گیری فرش , هویج پاک شده , لکه رنگ فرش , شمع های چای , لکه بری فرش , لکه بر فرش , نظافت فرش , چسب فرشی , لکه فرش , چسب فرش , کرم فرش


پاک کردن لکه

روش های پاک کردن لکه از روی فرش

روش های پاک کردن لکه از روی فرش روش های پاک کردن لکه از روی فرشپاک کردن لکه فرش پاک کردن ۵ لکه فرش ممکن است در ابتدا طاقت فرسا به نظر برسد اما زمانی که با روش صحیح آن آشنا شوید و
تبلیغات