در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید اتو بخار را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: به طور کلی اتو بخارهای دستی به دو نوع معمولی و بخارساز مخزنی دسته بندی می شود. تفاوت این دو نوع در نوع مخزن و بخار ایجاد شده توسط آن ها می باشد. در این مطلب به نکاتی در مورد خرید اتو بخار اشاره شده است. با ما همراه شوید.

اتو بخار,خرید اتو بخار,اتو بخار ایستاده

اتو بخار

آکاایران: نوع معمولی اتو بخارهای دستی که شناخته شده تر بوده و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند برای مصارف خانگی بسیار مناسب می باشد که آب مورد نیاز جهت تولید بخار را از مخزن طراحی شده بر روی دستگاه تأمین می کند، در مقابل در نوع بخارساز مخزنی، دستگاه از دو قسمت مجذا تشکیل شده است. یک قسمت دستگاه، اتو و قسمت دیگر مخزن آب می باشد که با هم مرتبط شده اند. این نوع اتوبخارها به دلیل مخزن با ظرفیت بالا برای اتوکشی به صورت مداوم و زیاد (مصارف اداری و تجاری) کارایی دارند.

 1- هنگام خرید به برند کالا دقت کنید و سعی کنید از میان برندهای شناخته شده و گارانتی دار اتوی خود را انتخاب کنید.

۲- اگر البسه زیادی برای اتوکشی دارید، اتویی انتخاب کنید که گنجایش مخزن آب آن بیشتر باشد.

۳- از داشتن سیستم ضد آهک در اتو مطمئن شوید، زیرا سبب طول عمر اتو خواهد شد. اگر سیستم سردکننده عمودی داشته باشد بهتر است. برخی اتوهای بخار سیستم خاموش کن خودکار هم دارند (پس از دقایقی ثابت ماندن در حالت افقی یا به شکل عمودی جریان برق قطع می شود). برخی مجهز به سیستم پرزگیر خودکار هستند.

۴- سعی کنید اتویی خریداری کنید که به دکمه قطع و وصل بخار و عایق بندی مناسب برای جلوگیری از بیرون ریختن آب هنگام تکان دادن اتو و... مجهز باشد.

۵- به توان مصرفی و طول مناسب سیم انتقال برق و کیفیت کابل دقت کنید.

۶- معیار اصلی در خرید را بر ارزانی یا گرانی، فلان سیستم دهان پرکن و... نگذارید و بسته به امکانات جیب و آینده نگری خود هزینه کنید، نه براساس چرب زبانی و بزرگ نمایی برخی فروشندگان و آگهی های تبلیغاتی.

۷- جنس کفی این اتوها معمولا از سرامیک یا تفلون و در بعضی مدل های ارزان تر، استیل است. اتو با کفی فلز و استیل نخرید، زیرا سبب برق افتادن پارچه (به ویژه پارچه های مشکی) می شود.

ویژگی ها و مشخصات اتو بخارهای دستی

توان دستگاه: این معیار که با واحد وات محاسبه می شود نشان دهنده توان المنت اتو بوده و هرچه این عدد بالاتر باشد سرعت داغ شدن اتو نیز بیشتر خواهد شد و زمان انتظار برای آماده به کار شدن اتو کاهش خواهد یافت.

جنس کف: جنس کف اتوها دارای انواع مختلفی از قبیل استیل، سرامیک و تیتانیوم می باشد که نوع سرامیکی و تیتانیوم آن به دلیل عملکرد بهتر هنگام اتوکشی و همچنین مقاوم بودن در برابر خراشیدگی از اولویت بالاتری برای خرید برخوردار هستند.

ظرفیت مخزن آب: هرچه ظرفیت مخزن آب بیشتر باشد مدت زمانی که به صورت مداوم می توانید به عملیات اتوکشی ادامه دهید بیشتر خواهد شد. ظرفیت مخزن آب اتوبخارها برحسب سی سی (CC) اندازه گیری می شود.

حجم بخار خروجی: این مقدار که با واحد گرم بر دقیقه اندازه گیری می شود، نشان دهنده قدرت بخاردهی دستگاه بوده و بیشتر بودن این معیار موجب از بین رفتن راحت تر و سریع تر چروک ها از سطح لباس ها خواهد شد. در برخی از اتوها می توان برای مدت کوتاهی حجم بخار بیشتری ایجاد کرد که این قابلیت سیستم تشدید بخار (Steam Shot) نامگذاری شده است.

طول سیم: طول سیم بیشتر در هنگام اتوکشی پارچه های بزرگ بسیار کاربردی خواهد بود و عملیات اتوکشی را راحت تر می کند.

چرخش 360 درجه سیم: این ویژگی با استفاده از سیستم چرخش محل اتصال سیم برق به دستگاه، از پیچ خوردن سیم در زمان اتوکشی جلوگیری خواهد کرد.

سلف کلین (Self Clean): این قابلیت به منظور تخلیه ی باقیمانده رسوبات از مجفظه تولید بخار و همچنین منافذ خروجی بخار کاربرد داشته و از انباشته شدن رسوبات معدنی در منافذ بخار جلوگیری می کند.

قابلیت بخاردهی به صورت عمودی (Vertical Steam): با استفاده از این عملکرد،امکان بخاردهی دستگاه در حالت عمودی فراهم می شود. از این ویژگی به منظور عملیات بخاردهی برروی لباس هایی که به صورت عمودی از چوب لباسی آویزان هستند استفاده می شود.

ضدّ چکه (Anti Drip): عملکرد این سیستم به این صورت است که در هنگام کاهش دمای صفحه ی کف اتو به مقدار کمتر از حد مشخص جهت ایجاد بجار، سوپاپ محفظه تبخیر دستگاه به صورت اتوماتیک بسته شده و جریان آب را متوقف می کند که این عمل از چکه کردن آب جلوگیری خواهد کرد.

گردآوری: بخش خانه درای آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

نحوه استفاده اتوی بخار بیشل , دستگاه بخار زن برای مجالس , بخار اتو برای چیست , کابردر اتوبخار


اتو بخار

چگونه از اتو بخار استفاده کنیم ؟

چگونه از اتو بخار استفاده کنیم ؟ اتو بخار ، اتو بخار پرسی ، طرز استفاده از اتو بخار ، اتو بخار ، طرز کارکردن با اتوبخار چگونه از اتو بخار استفاده کنیم ؟ همیشه سعی کنید از آب مقط
اتو بخار

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟ احتمالا متوجه شده‌اید که هرچند وقت یکبار هنگام صاف کردن چروک‌های لباس روی آن رد به جا می‌ماند. این مسئله
اتو بخار

چگونه کف اتو بخار را تمیز و پاک کنیم؟

چگونه کف اتو بخار را تمیز و پاک کنیم؟ اگر می خواهید لباس هایتان هنگام اتوکشی براق نشود یا آثار سوختگی روی آن ها باقی نماند، کافی است هنگام اتوکشی، به اصو
کار

ترفند اتو زدن، ترفندهای کار با اتوی بخار

در این بخش از سایت آکاایران ترفندهای اتو کشیدن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از اتو کشیدن برای برخی از افراد کاری سخت و طاقت
اتو بخار

اتو بخار

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد خرید اتو بخار را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. به نقل از به طور کلی اتو بخارهای دستی به دو نوع معمولی
اتو بخار

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

هرچند وقت یکبار داخل اتو بخار را با سرکه تمیز کنید.احتمالا متوجه شده‌اید که هرچند وقت یکبار هنگام صاف کردن چروک‌های لباس روی آن رد به جا می‌ماند. این مسئله به دلیل م
اتو بخار

چطور داخل اتو بخار را تمیز کنیم؟

هرچند وقت یکبار داخل اتو بخار را با سرکه تمیز کنید.احتمالا متوجه شده‌اید که هرچند وقت یکبار هنگام صاف کردن چروک‌های لباس روی آن رد به جا می‌ماند. این مسئله به دلیل مواد معدنی یا ذر
تبلیغات