در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد ماشین ظرفشویی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

به نقل از آکاایران: از قدیم گفته اند علاج واقعه را باید پیش از وقوع کرد! این مثل در موارد متعددی مصداق می یابد که از قضا در مورد لوازم خانگی نیز مصداقی عینی می یابد.پس اگر قصد دارید در این اوضاع و احوال و با توجه به قیمت بالای لوازم خانگی اقدام به خرید لوازم خانگی کنید باید نکاتی را در زمینه انتخاب، شناخت کاربرد صحیح و روش های نگهداری بدانید و رعایت کنید.در مورد ماشین ظرفشویی که یکی از لوازم مدرن آشپزخانه های امروزی به شمار می رود، توجه به نکاتی هنگام خرید لازم است.

ماشین ظرفشویی,ماشین ظرفشوئی,خرید ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی

طبق اعلام یکی از فروشندگان لوازم خانگی در خیابان امین حضور، در وهله اول هنگام خرید این وسیله باید به تعداد نفرات خانواده توجه کرد. به عنوان مثال یک ماشین ظرفشویی 12 نفره برای یک خانواده 6 تا 8 نفره و یک ماشین ظرفشویی 4 نفره برای خانواده 2 تا 4 نفره مناسب است.
توجه به مخزن و قفسه های ماشین ظرفشویی از دیگر مواردی است که باید هنگام خرید ماشین ظرفشویی به آن توجه کرد.به گفته این فروشنده اکثر ماشین ظرفشویی های ارزان دارای مخزنی از جنس پلاستیک و مدل های گران قیمت مخزنی از جنس فولاد ضدزنگ دارند.

وی در مورد قفسه های ماشین ظرفشویی نیز گفت: هنگام خرید توجه داشته باشید که اندازه قفسه ها با بشقاب ها، عمق قابلمه، کاسه و سایر ظروف هماهنگ باشد.بعضی مدل های ماشین ظرفشویی نیز دارای آسیابی مخصوص هستند که خرده های غذا را آسیاب کرده و همراه آب بیرون می فرستند، اما مدل های دیگری نیز هستند که فاقد این قابلیت هستند و باید حتما ظروف را تمیز و در آن قرار داد. پس اگر فرد تنبلی هستید و حوصله تمیز کردن ظروف را ندارید به این مساله نیز توجه داشته باشید.همچنین برخی از ماشین ظرفشویی ها دارای حسگرهایی هستند که با عبور دادن شعاع نور از میان آب و اندازه گیری شفافیت آن میزان کثیفی آب را تشخیص داده و زمان خالی شدن و تعویض آب را مشخص می کند. این فروشنده افزود: برخی از ماشین ظرفشویی ها به آب گرم متصل می شوند که معمولا در درجه 48 تا 55 درجه سانتیگراد تنظیم می شوند.
ماشین های ارزان تر نیز از همین دما استفاده می کنند و ماشین های گران تر نیز خود دارای سیستم گرم کننده هستند و آب را گرم و ظروف را با آن می شویند. پس هنگام خرید توجه داشته باشید که چه نوع ماشین ظرفشویی را انتخاب می کنید.

برنامه های شست وشوی ظروف از موارد مهم دیگری هستند که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.به گفته این فروشنده اکثر ماشین های ظرفشویی دارای سه گانه برنامه شست وشو هستند. برنامه سختی گیر آب، سیستم هوشمند ایمنی، برنامه شست وشوی سریع، معمولی، قوی، میوه و سبزیجات و... برخی از آنها هستند.
پس هنگام خرید توجه داشته باشید از ماشین ظرفشویی خود چه انتظاری دارید و با توجه به نیاز خود آن را خریداری کنید.این فروشنده افزود: تمیز کردن فیلتر دستگاه و پاک کردن ظروف از غذای باقیمانده از کارهایی است که عمر این کالا را افزایش می دهد.

انواع ماشین ظرفشویی:

به طور کلی سه نوع ماشین ظرفشویی وجود دارد: ماشین ظرفشویی توکار، ماشین ظرفشویی رومیزی و ظرفشویی ایستاده .
ماشین ظرفشویی توکار را می توان زیر سینک ظرفشویی ، بین کابینت ها، زیر صفحه کابینتها بطور دائمی (البته تا زمانیکه کابینت ها را جابه جا نکنید) نصب کرد.

ماشین ظرفشویی رومیزی معمولا روی کابینت ها و... یا نزدیک سینک ظرفشویی در آشپزخانه قرار داده می شوند و به راحتی می توان آنها را جابه جا کرد. حتی ماشین ظرفشویی رومیزی را می توان در انباری نگهداری کرد و هنگام لزوم برای شستشوی ظروف در آشپزخانه نصب کرد. ماشین ظرفشویی احتیاج به شیر آبی برای ورود آب به دستگاه دارد همچنین لوله تخلیه آن نیز بایستی درون فاضلاب قرار گیرد.

ماشین ظرفشویی با ظرفیت های پایین یا به صورت نیمه پر هم کار می کنند، ظاهر ماشین ظرفشویی ها هم برای هماهنگی با محیط آشپزخانه دارای تنوع زیادی است که می توانید به راحتی ماشین ظرفشویی مورد نیازتان را هماهنگ با آشپزخانه اتان انتخاب کنید.
امروزه دسترسی مصرف کنندگان به انواع ماشین ظرفشویی ها با برچسب های مختلف مصرف انرژی بیشتر شده است. برچسب انرژی لوازم الکترونیکی راهنمای خوبی برای انتخاب وسایل برقی مطابق با بهینه مصرف انرژی می باشد.

گردآوری: بخش خانه داری آکاایران


ماشین ظرفشویی

این ظرفها را در ماشین ظرفشویی نشویید!

ظرفهایی که نباید در ماشین ظرفشویی شسته شود. در این مقاله به بررسی عملکرد ماشین ظرفشویی میپردازیم. با ما همراه باشید با نکات ظرف شویی در ماشین ظرفشوی.      
ماشین ظرفشویی

جرم گیری ماشین ظرفشویی، 10 راهکار آسان!

جرم گیری ماشین ظرفشویی، ۱۰ راهکار آسان!خانه داری: ممکن است تمیز کردن ماشین ظرفشویی برای شما کار پر اهمیتی به نظر نرسد اما کارشناسان خانه داری عقیده دارند که هر چهار تا شش هفته با
خرید ماشین ظرفشویی

خرید ماشین ظرفشویی، کدام بهتر است؟

خرید ماشین ظرفشویی، کدام بهتر است؟راهنمای خرید: در زندگی امروزی که حتی وقت برای شست وشوی ظرف ها نیست استفاده از ماشین ظرفشویی رواج زیادی پیدا کرده است اما آیا می دانید هنگام خرید
ماشین ظرفشویی

این ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید!

این ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید! این ظروف را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید!در اینجا هفت مورد از وسایل و ظروف آشپزخانه را معرفی می کنیم که نباید در ماشین ظرفشویی قراردهید.کد
ماشین ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی

راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی نحوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی ، محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی ، تمیز کردن ماشین ظرفشویی ، تمیزکردن محل تخلیه آب ماشین ظرفشویی راهنمای استفاده از ماش
ماشین ظرفشویی

مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی

مجموعه: شستشو ، نظافت ، لکه گیری   مراحل جرم گیری ماشین ظرفشویی هر چهار تا شش هفته باید اقدام به تمیز کردن و جرم گیری ماشین ظرفشویی نمایید   &nb
ماشین ظرفشویی

روشی جالب برای شستن ماشین ظرفشویی!

روشی جالب برای شستن ماشین ظرفشویی! روشی جالب برای شستن ماشین ظرفشویی! ماشین های ظرفشویی به دو دسته بدنه فلزی و پلاستیکی تقسیم میشوند که هر دو در اثر شستشو ظروف و جمع شدن جر
تمیز کردن

تمیز کردن ماشین های ظرفشویی

تمیز کردن ماشین های ظرفشویی روش های تمیز کردن ماشین های ظرفشویی   هر چند وقت یک بار با انجام مراحل زیر آن را تمیز نگه دارید.   مواد مورد نیاز : مایع سفیدکننده
ماشین ظرفشویی

شستن ظروف با دست ماشین ظرفشویی؟

شستن ظروف با دست یا ماشین ظرفشویی؟ ماشین ظرفشویی حالا دیگر توی هر خانه ای پیدا می شود! ربطی هم به تعداد اعضای آن خانه ندارد. تعداد مهمان های کم یا زیاد ...  بحران بی آبی ..
ماشین ظرفشویی

بایدها و نبایدهای ماشین ظرفشویی

بایدها و نبایدهای ماشین ظرفشویی در مورد کار با ماشین ظرفشویی نکات زیر را به خاطر بسپارید: دقت کنید دقیقا به همان اندازه پیشنهادی، پودر داخل ماشین بریزید پودر بیش تر روی ظرف
تبلیغات