loading...

تخم مرغ

تخم مرغ● اگر می‌خواهید تخم‌مرغ ترک نخورد …

تخم مرغ - آکا

۱) اگرمی‌خواهید تخم مرغ‌هایی را که برای پختن درون ظرف آب قرار داده‌اید ، کمتر این طرف و آن طرف رفته و در موقع جوشیدن ترک نخورده و نشکنند ، یک قاشق سرکه درون آب بریزید تا از بروز این مشکل جلوگیری کرده باشید .
۲) پیشنهاد می کنم قبل از قرار دادن تخم‌مرغ‌ها درون آب ، ابتدا که تخم‌مرغ‌ها را با یک سنجاق سوراخ کنید ، این کار مانع از شکستن تخم‌مرغ‌ها در آب جوش خواهد شد .
۳) چنانچه درون آبی که می‌خواهید تخم‌مرغ‌ها را در آن بپزید مقداری سرکه یا نمک بریزید از ترک خوردن تخم‌مرغ ها جلوگیری کرده‌اید .
۴) یک لیموی تازه را از وسط دونیم کرده و روی پوسته تخم‌‌مرغ‌ها بمالید .
۵) هنگام برداشتن تخم‌مرغ‌ها از کارتن ، انگشتان خود را مرطوب کنید تا از لغزیدن و افتادن تخم‌مرغ‌ها جلوگیری کرده باشید .
● اگر می‌خواهید تخم‌مرغ ترک‌دار را بپزید ….
▪ اگر تخم مرغی ترک دارد و قصد آب‌پز کردن آن را دارید :
۱) ابتدا تخم‌مرغ ترک‌دار را درون فویل آلومینیومی قرار داده و دو سرآن را محکم بپیچانید ، سپس درون آب قرار دهید تا آب‌پز شود .
۲) ابتدا محل ترک را با قطعه‌ای لیموترش مالش داده و بعد درون آب گرمی که جوش نباشد قرار دهید تا جوش بیاید . پس از اینکه سه دقیقه جوشید ، تخم‌مرغ پخته را از آب خارج کنید .
▪ چنانچه تخم‌مرغ در حین پخت ترک خورد، اگر سریع اقدام نکنید تخم‌مرغ از هم پاشیده شده و سفیده از ترک بیرون می‌زند که در عین حال منظره‌ای ناخوشایند پیدا می کند . در این مواقع برای نجات تخم‌مرغ چند اقدام سودمند می توانید انجام دهید که در ذیل می آید :
۱) فوراً تخم‌مرغ ترک خورده را با قاشق از آب خارج کرده و روی ترک مقدار زیادی نمک بپاشید و دوباره درون آب قرار دهید . این کار باعث بسته شدن ترک و در نتیجه خارج نشدن سفیده تخم‌مرغ می شود .
۲) ریختن سرکه درون آب نیز باعث بسته شدن ترک می‌شود .

ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات