loading...

قابل توجه خانم‌های خانه

قابل توجه خانم‌های خانهعطرشیرین گلها، آرامبخش و معالج بسیاری از بیماریها.مادران و مادربزرگهای مان از تأثیر وفایده عطرگیاهان درطبیعت به خوبی آگاه بودند.

قابل توجه خانم‌های خانه - آکا

مردم باور داشتند که عطرشیرین گلها برای سلامت و تندرستی فایده بسیار دارد، آرام بخش بوده و سرماخوردگی و سردردهای سینوسی را در زمانی بسیارکوتاه معالجه و برطرف می کند.
ـ متکای گلدار معطر:
شما می توانید داخل آستر بالش یا متکای خود گلهای سرخ، برگهای شمعدانی معطر و گیاهان معطر قرار دهید وبالش را روکش کرده ودر تخت یا صندلی ومبل اتاق نشیمن قرار دهید.
مواد لازم:
به اندازه سه فنجان گل سرخ ، یک فنجان برگهای شمعدانی معطر، نصف فنجان آویشن ، نصف فنجان برگ بو، یک قاشق غذاخوری فلفل جامائیکا آسیاب شده، یک فنجان خزه درخت بلوط، چندقطره اسانس گل سرخ.همه مواد را در داخل ظرفی بریزید و با دست خوب مخلوط کنید وچندقطره اسانس گل سرخ را به خزه درخت بلوط اضافه کنید وخوب هم بزنید، در ظرف را محکم ببندید وبپوشانید. حداقل یک هفته بعد آن را داخل کیسه نخی بریزید و سرکیسه را بدوزید وداخل کوسن ، صندلی یا تختخواب بگذارید.
ـ بالشتک اوکالیپتوس.
روغن اوکالیپتوس از زمانهای خیلی دور برای بیماری سرماخوردگی وبازشدن حفره های سینوسی بینی و بازشدن راه تنفسی استفاده می شد، مقدار کمی از عطر اوکالیپتوس در داخل روکش متکای خود جا دهید، رایحه آن باعث می شود بطور حتم راحت تر بخوابید.برای خوشبوکردن اتاق نیز می توانید از آن استفاده کنید، برگهای خشک اوکالیپتوس را به انتخاب خود جمع آوری کنید وتکه های سخت را جدا کنید، برگها را خرد کنید.برگهای معطر مرکبات را نیز می توانید دربالش قرار دهید، یک مشت خزه درخت بلوط را با چند قطره اسانس اوکالیپتوس مخلوط کنید و دریک کاسه بریزید، این مخلوط را دریک کیسه کوچک نخی بریزید وسرش را بدوزید ودر داخل بالش یا متکای خود قرار دهید، هروقت خواستید رویه متکا را بشویید آن کیسه را درآورید. برای اینکه همیشه این عطر رایحه تازه داشته باشد، هرچند وقت یکبار چند قطره اسانس اوکالیپتوس به آن بچکانید.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات