یک کیسه ترفند

یک کیسه ترفند● جلوگیری از فساد روغن
؛همانند دیگر مواد غذایی، استفاده از روغن، نیازمند دقت و توجه است. حرارت دادن زیاد و طولانی مدت روغن مایع، موجب تغییر ساختمان شیمیایی این ماده می شود.

یک کیسه ترفند - آکا

 همچنین روغن سوخته سرطان زاست. روغن حرارت دیده را هرگز به ظرف اصلی بازنگردانید.از علایم ظاهری روغن فاسد، افزایش بو، غلظت، تغییر رنگ و تند شدن است. بنابراین در صورت مشاهده هر کدام از این تغییرات، از مصرف روغن خودداری کنید.برای جلوگیری از فاسد شدن روغن، پس از مصرف، در آن را بسته و در جای خشک و دور از نور نگهداری کنید.
● سبزی ها و میوه هاراراحت پوست بکنید
؛یکی از وقت گیرترین کارهای آشپزخانه، کندن پوست میوه ها و سبزی هاست. با ترفندهایی ساده می توان به این کار سرعت بخشید. میوه هایی با پوست نازک را درون ظرف حاوی آب جوش بیندازید. پس از گذشت یکی دو دقیقه، پوست آن ها به سهولت جدا خواهد شد. در مورد سیب زمینی، به آب جوش یک قاشق چای خوری جوش شیرین بیفزایید. برای جدا کردن پوست دوم باقلا، روی آن نمک بپاشید. پس از ٥ دقیقه، پوست آن را جدا کنید. پوست برخی پیازها سخت کنده می شود. اگر پیاز تازه و سفید را ٢ دقیقه در آب جوش فروببرید، پوست آن آسان کنده خواهد شد. اما در مورد گوجه فرنگی، می توان با حرارت مستقیم پوست آن را کند. چنگالی را درون گوجه فرنگی فروببرید. آن را چند ثانیه روی آتش نگه دارید و بگردانید تا بسوزد. پوست خشک و جمع شده گوجه فرنگی آسان جدا خواهد شد. بسیاری از وسایل در ظاهر دورریختنی خانه، گاه در حل مشکلات به کار می آیند. برای کندن کاکل ذرت، مسواک کهنه خود را خیس کنید. بلال را از بالا به پایین مسواک بزنید. رشته های زاید از میان دانه های ذرت جدا خواهند شد.

روزنامه خراسان
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کیسه ریاضی

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات