یک ترازو میوه

یک ترازو میوه انتخاب روشی غیرمتعارف برای انجام کارهای معمول زندگی به خصوص در شرایطی که امکان دخالت هنر و سلیقه در آن وجود داشته باشد، نه تنها سبب ایجاد تنوعی لذت بخش در جریان زندگی می شود، بلکه توان ابتکار و نوآوری افراد خانه را نیز افزایش می دهد.

یک ترازو میوه - آکا

 به عنوان مثال در موضوع پذیرایی مهمانان با میوه های فصل، روش معمول انتخاب ظرفی مناسب و زیبا و چیدن میوه ها در داخل ظرف آن هم با توجه به سلیقه و ذوق فرد است. حال اگر بخواهیم همین کار معمولی را با روش های غیرمتعارف انجام دهیم بلافاصله مبحث هنری میوه آ رایی در ذهن نقش بسته و تصور میوه هایی با اشکال و چیدمانی متفاوت پدید می آید که گرچه بسیار زیبا و با ارائه ای متنوع و هنری است ولی برای انجام آن علاوه بر داشتن ذوق و سلیقه و دانستن هنر میوه آرایی وجود ابزارهایی نیز لازم است حال آنکه برای پذیرایی به شیوه ای غیرمتعارف از مهمانان با میوه روش های دیگری نیز وجود دارد که در اینجا به ارائه پیشنهادی ساده از میان آنها می پردازیم:در خانه همه ما لوازمی وجود دارند که کاربردی خاص داشته ولی از آنها برای منظورهای دیگری نیز می توان استفاده کرد به عنوان مثال اگر شما از جمله افرادی هستید که از جمع آوری لوازم قدیمی لذت می برید، احتمالاً در آشپزخانه تان ترازوی قدیمی دوکفه ای نیز یافت می شود که هم به عنوان ترازو و با همان سیستم و وزنه های سنگی برای اندازه گیری مواد لازم آشپزی کارایی داشته و هم از آن به عنوان دکور و تزئینی زیبا و قدیمی برای آشپزخانه تان استفاده می کنید. حال آنکه این ترازو کاربرد دیگری نیز می تواند داشته باشد. شما می توانید از آن به عنوان ظرف میوه برای پذیرایی با روشی متفاوت از مهمانان نیز استفاده کنید. برای این کار می تـوانید دو کفه ترازو را با انواع و اقسام میوه های فصل پر کرده و بر روی پیشخوان آشپزخانه و یا در گوشه ای از اتاق پذیرایی بر روی میزی قرار دهید. از آنجا که در فصل تابستان اندازه میوه ها کوچک بوده و در یک ظرف حتی کوچک مقدار زیاد و متنوعی از میوه ها را می توان چید، این کفه ها برای پذیرایی در یک مهمانی معمولی کوچک کافی به نظر می رسند. تنها لازم است با توجه به وزن میوه ها، در بین کفه ها تعادلی ایجاد کنید. حال اگر ظرف میوه ای جداگانه داشته و قصد دارید با هدف دکوراسیونی تنها یک و یا چند نوع میوه را بر روی این کفه ها بچینید، می توانید همانند تصویر، یک کفه را به میوه اختصاص داده و بر روی کفه دیگر گل آرایی کنید. همان طور که در تصویر ملاحظه می کنید از آنجا که توت فرنگی میوه به سرعت آسیب پذیری است، از یک کفه ترازو به عنوان ظرفی برای توت فرنگی و از کفه دیگر به عنوان بستری جهت گل آرایی استفاده شده است. برای این منظور ابتدا اسفنجی را متناسب با کفه ترازو و یا هر ظرف دیگری جایگزین آن تهیه کرده و آن را به مدت چند ساعت در داخل ظرفی پر از آب خیس کنید. با این کار گل ها مدت زمان بیشتری شاداب خواهند ماند.
سپس آن را بر روی ظرف گود زیرینش قرار داده و با سیم به ترازو ببندید. برای گل آرایی نیز اولین اقدام، پر کردن سطح اسفنج با گیاهان سبز و ایجاد زمینه ای برای گل ها و گیاهان اصلی است. در اینجا برای زمینه از شاخه های برگدار شمشاد و در گل آرایی از گل های رز و مارگریت سفید و شقایق های قرمزرنگ استفاده شده است. برای پر کردن فضاهای خالی باقی مانده نیز گیاهان و گل های ریز و آویزمانند عروس مورد استفاده قرار گرفته اند. شما نیز می توانید با انتخاب گل های دلخواه و پالت رنگی مورد علاقه تان گل آرایی دیگری را بر روی این کفه ترازو انجام دهید.

روزنامه شرق
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات