ننه سرما را به خانه راه ندهید

ننه سرما را به خانه راه ندهیدبرای حفظ انرژی گرمایی خانه باید راه های خروج آن از منزل را یافت و مورد بررسی قرار داد. برای این کار توجه به موارد زیر ضروری است:

ننه سرما

▪ درها و پنجره ها
عمده انرژی گرمایی منازل از طریق درها و دیوارها خارج می شود، زیرا برای سهولت در باز و بسته شدن درها و پنجره ها همواره فاصله ای در آنها قرار داده شود که بطور میانگین مجموع این فاصله ها برای هر در و پنجره معادل اندازه یک آجر است که در مجموع بطور تقریبی هر خانه فضایی باز معادل ۱۲ تا ۲۰ آجر خواهد داشت.
▪ راهکار
استفاده از کرکره های چوبی بادشکن، پنجره های دوجداره، پوشاندن پنجره ها با پلاستیک و ‎.‎.‎. جایگزین کردن شیشه جدید به جای شیشه های ترک خورده یا شکسته، استفاده از درزگیر.
▪ دیوارها
برای جلوگیری از خروج هوای گرم از طریق دیوارها باید با استفاده از گچ، دورتادور لوله های آب، لوله گاز، سیم کشی و ‎.‎.‎. را گچ گرفت. علاوه بر این محل اتصال دیوارها با زمین نیز باید گچکاری شود تا راه های خروج هوا بسته شود. توجه به اطراف چارچوب در نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.
▪ کانال کولر
پوشاندن کانال کولر با پلاستیک خصوصاً در زمستان از خروج هوای گرم جلوگیری می کند.

روزنامه ایران
ویرایش و تلخیص:آکاایران


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ساخت عروسک ننه سرما

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات