سالم سازی سبزیجات - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد سالم سازی سبزیجات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

سالم سازی سبزیجات

سالم سازی سبزیجات نظر به اینکه برای آبیاری و تغذیه سبزیجات ، اغلب از آبهای آلوده و کودهای انسانی و حیوانی استفاده و علاوه بر آن ، حیوانات اهلی و وحشی در مزارع کشت سبزیجات آمد و رفت می نمایند ،‌لذا این محصولات کشاورزی به انواع و اقسام تخم انگلها و میکروبها آلوده هستند ...

سالم سازی سبزیجات

و مصرف کنترل نشده آنها بصورت خام اعم از سبزی خوردن ، سالاد فصل ، تزئین ظرف غذا ، همراه ساندویچ ، کاهو ، هویج ( همراه سالاد یا بصورت آب هویج ) ، کلم ، گل کلم و ... باعث ابتلاء به انگلهای روده و بیماریهای عفونی روده ای مثل انواع اسهالها ، حصبه ، شبه حصبه ،‌ وبا ، التور و .... و بالاخره بروز و اشاعه اپیدمی بیماریهای مذکور در جامعه میگردد ،‌بدینوسیله به هم میهنان عزیز توصیه و تأکید می شود برای جلوگیری از مبتلا شدن به انگلها و بیماریهای روده ای حتماً سبزیجاتی را که می خواهند بصورت خام مصرف کنند بطریقه زیر سالمسازی ( پاکسازی ، انگل زدائی ، ضدعفونی ، شستشو ) کرده و سپس به مصرف برسانند .
۱) ابتدا سبزیجات را بخوبی پاک کرده شستشو دهید تا مواد زائد و گل و لای آن برطرف شود .
۲) سپس آنرا در یک ظرف ۵ لیتری ریخته به ازاء هر لیتر ۳ تا ۵ قطره مایع ظرفشویی معمولی به آن اضافه کرده و ظرف را از آب پر کرده قدری بهم بزنند تا تمام سبزی در داخل کفاب قرار گیرد . مدت ۵ دقیقه سبزی را در کفاب نگهدارید سپس سبزی را از روی کفاب جمع آوری و کفاب را تخلیه کرده و ظرف و سبزی را مجدداً با آب سالم شستشو دهید تا تخم انگلها و باقیمانده مایع ظرفشویی از آنها جدا شوند . ( انگل زدایی )
۳) برای ضدعفونی کردن و از بین بردن میکروبها ، یک گرم ( نصف قاشق چایخوری ) پودر پرکلرین ۷۰ درصد را در ظرف ۵ لیتری پر از آب ریخته کاملاً حل کنید تا محلول ضدعفونی کننده بدست آید . سپس سبزی انگل زدائی شده را برای مدت ۵ دقیقه در محلول ضدعفونی کننده اخیر قرار دهید تا میکروبهای آن کشته شوند . توضیح آنکه اگر پرکلرین در دسترس نباشد می توانید از یک قاشق مرباخوری آب ژاول ۱۰ درصد یا دو قاشق مرباخوری آب ژاول ۵ درصد ( بجای یک گرم پرکلرین ) و یا هرماده ضدعفونی کننده مجازدیگری که در داروخانه ها و سوپرمارکتها و بقالیها وجود دارد طبق دستور العمل مصرف آن استفاده کنید .
۴) سبزی ضدعفونی شده را مجدداً با آب سالم بشوئید تا باقیمانده کلر از آن جدا شود و سپس مصرف نمائید .

درمانگران حکیم خراسان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

سالم سازی سبزیجات گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات