loading...

رموز کدبانوگری1

رموز کدبانوگریبه نظر نمی رسد هیچ گاه از ریزه کاری هایی که زندگی مان را کمی بهبود می بخشد، بی نیاز شویم و عمل کردن به این ریزه کاری ها شاید یعنی همان کدبانوگری!

رموز کدبانوگری1 - آکا

▪ یخچال را کجا بگذاریم؟
یخچال را هر جای آشپزخانه که گذاشتید، مهم نیست فقط نزدیک اجاق گاز یا آبگرمکن نباشد. هم چنین محل استقرار یخچال بهتر است ۱۵ تا ۲۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
▪ چرا مربا کپک می زند؟
یکی از دلایل کپک زدن مربا آن است که کاملاً پخته نشده است. اگر مربای شما کپک زده یک لایه از روی آن را با قاشق بردارید و بقیه مربا را دوباره بپزید هنگام تهیه مربا، از قاشق چوبی استفاده کنید.
بوی نامطبوع یخچال:
برای برطرف کردن بوی نامطبوع یخچال، مقداری پنبه آغشته به وانیل در آن قرار دهید و یا مقداری جوش شیرین را در ظرفی ریخته و در یخچال بگذارید.
▪ اگر نارگیل خریده اید:
برای شکستن نارگیل به این صورت عمل نمایید: الیاف نارگیل را جدا کنید و از طریق چشم های روی پوست این میوه، سوراخی ایجاد کنید تا شیره نارگیل کاملاً از آن خارج شود. اکنون نارگیل را به مدت نیم ساعت در آب جوش بپزید و پس از سرد شدن پوست نارگیل با یک ضربه چکش جدا خواهد شد.
▪ یک نکته درباره استفاده از مواد پاک کننده:
اگر برای لکه گیری از مواد پاک کننده استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که حتماً از آب سرد استفاده کنید زیرا آب گرم سبب می شود که لکه ها دیرتر از بین برود.
▪ لکه بر روی سفره:
بر روی سفره ها همواره لکه جا خوش می کند چنان چه سفره تان پر از لکه است و با شستن هم از بین نمی رود، می توانید سفره را پس از شستن به مدت یک روز در آفتاب روی بند رخت پهن کنید، نور خورشید لکه ها را از بین می برد.

روزنامه جوان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران


تبلیغات