ریزه کاری هایی برای چیدمان - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ریزه کاری هایی برای چیدمان ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

ریزه کاری هایی برای چیدمان

ریزه کاری هایی برای چیدمان بی تردید فضاهای محدود نظیر آپارتمان ها به چیدمان های تخصصی تری نیاز دارند تا بیننده را به این تصور وا دارند که فضا، از آن چه آنها می بینند بزرگتر است.

ریزه کاری هایی برای چیدمان
ریزه کاری هایی برای چیدمان

▪ رنگ های سفید، خنثی یا کم مایه، نور را به بهترین وجهی منعکس می کنند و از لحاظ بصری دیوارها را به عقب می رانند. بهترین حالت، استفاده از رنگ روشن به طور غالب، همراه با ریزه کاری هایی از رنگ های تیره است تا با ایجاد تضاد، فضا را دلنشین تر کرده و از حالت یکنواخت خارج کند.
▪ بگذارید نور خورشید تا حد امکان در اتاق ها بتابد. نور فراوان طبیعی به ویژه برای اتاق هایی که با سایه روشن های عمیق تری تزیین شده اند، ضروری تر است.
▪ «کمتر بیشتر است». این مثلی است که ورد زبان دکوراتورهای فضای کوچک است. درست است که مبلمان و لوازم کوچک جای کمتری اشغال می کنند اما چنانچه بخواهید به این دلیل تعداد بیشتری از آنها را در اتاق کوچکی جا دهید، اتاق شلوغ و مانند انبار و از همه مهم تر کوچک به نظر می رسد؛ بنابراین بهتر است که از لوازم بزرگ و راحت استفاده کنید که همان قدر جا اشغال می کند.
▪ استفاده از طرح ها و رنگ های شلوغ و غالب در اتاق های کوچک، باید با احتیاط و مقتصدانه انجام شود. به جای انتخاب رومبلی های پررنگ با طرح های درشت از پارچه مورد علاقه خود، بالشتک های کوچک و رنگین تهیه کنید.
▪ انتخاب کف پوش یکنواخت، ارتباط میان اتاق ها را حفظ می کند و خانه ای کوچک را، به صورت فضایی یکنواخت و بزرگ می نمایاند. انتخاب پارکت یا سرامیک یک دست با استفاده از قالیچه های کوچک و همرنگ در بخش های اتصال اتاق ها به یکدیگر، نگاه بیننده را به دنبال خود می کشد و فضایی بزرگتر برای او ایجاد می کند.
▪ تنوع جنس مواد را کم کنید. تا حدامکان در زمان انتخاب بخش های ثابت خانه مانند کابینت، روکش پیشخوان، قاب پنجره ها و موارد مختلف دیگر، از جنس یا طرح و رنگ کمتری استفاده کنید. برای مثال آشپزخانه خود را با کابینت فلزی با در چوبی، پنجره آلومینیومی و پیشخوان سنگی تزیین نکنید.

روزنامه جوان
ویرایش و تلخیص:آکاایران

ریزه کاری هایی برای چیدمان گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات