.
.
.
.
.


چیدمان اتاق نشیمن یا اتاق خانواده

1392/06/25

خانه داری - نکات خانه داری - چیدمان اتاق نشیمن یا اتاق خانواده

اتاق نشیمن، اتاق خانواده اتاق نشیمن را از این رو می‌توان اتاق خانواده نامید که اغلب پس از یک روز کاری تمام اعضای خانواده اعم از پدر، مادر و فرزندان در این فضا گردهم آمده و به فعالیت‌های گوناگونی از قبیل تماشای تلویزیون، صرف میوه و تنقلات و مطالعه روزنامه می‌پردازند.

akairan

چیدمان اتاق نشیمن یا اتاق خانواده

چیدمان,اتاق,نشیمن,یا,اتاق,خانواده,خانه,داری,مطالعه,مطالعه,خانه داری نکات خانه,خانواده,می‌توان,اغلب,روز,روز,اعضا,پدر,فعالیت‌های گوناگونی از قبیل تماشای تلویزیون صرف میوه,پدر,فعالیت‌های گوناگونی از قبیل تماشای,آمده,فعالیت‌

دراغلب فرهنگها اغلب خانواده‌ها، مهمانان نزدیک و صمیمی را نیز در اتاق نشیمن پذیرایی می‌کنند و گاهی نیز به‌علت کوچکی آپارتمان‌ها اتاق نشیمن در وقع اتاق پذیرایی نیز هست. بنابراین طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به واسطه کاربردهای متنوع و متعدد آن حائز اهمیت است. هنگامی که قصد داریم دکوراسیون اتاق نشیمن منزل را طراحی کنیم، باید این فضا را از جنبه‌های گوناگونی چون پالت رنگی، نورپردازی، انتخاب کفپوش مناسب و پوشش دیوارها و چیدمان وسایل و مبلمان مورد بررسی قرار دهیم. انتخاب مناسب برای هر یک از موارد بالا در واقع با در نظر گرفتن روش زندگی و عادات معمول هر خانواده پاسخی مشخص دارد. به‌عنوان مثال در مورد انتخاب پالت رنگی ممکن است شما به خانواده رنگ‌های کرم که جلوه‌ای کلاسیک به فضا داده و آن را روشن و مدرن می‌نمایانند علاقه مند باشید. اما اگر دو بچه کوچک ۴ و ۶ ساله در منزل دارید، استفاده از چنین رنگ هایی برای اتاق نشیمن جز ایجاد فشار عصبی و استرس و نگرانی دائم از کثیف شدن مبلمان و فرش و دیوارها که در نهایت لذت بردن از ترکیب رنگی اتاق را منتفی می کند، نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.
فعالیت‌هایی که اعضای خانواده شما به طور اخص در اتاق نشیمن منزل به آنها خواهند پرداخت، بهترین راهنما برای برنامه ریزی و تصمیم‌گیری درباره دکوراسیون اتاق نشیمن شما هستند. با توجه به ویژگی های معماری اتاق نشیمن منزلتان از قبیل میزان نورگیری و ابعاد اتاق پالت رنگی مناسب را در نظر بگیرید.
چیدمان مبل‌ها نیز باید به نحوی باشد که افراد را به گفت و گو ترغیب نماید و در واقع اعضای خانواده به شکلی روبه‌روی یکدیگر قرار گیرند که در برابر دید هم باشند. ضمن آنکه تلویزیون نیز از اکثر مبل‌ها قابل دیدن باشد. در انتخاب نوع مبلمان برای اتاق نشیمن باید دقت کنیم، فضای مخصوص نشستن در این اتاق چه به واسطه کاناپه چه از طریق صندلی و یا پشتی و تشک تهیه و تامین شود و براساس راحتی افراد انتخاب شده باشد. هنگام تعیین چیدمان مبل‌ها و میز و سایر وسایل توجه داشته باشید حرکت در میان آنها به راحتی ممکن باشد. بسته به فرم و ابعاد اتاق و ویژگی‌های غیرقابل تغییر آن نیز بی شک در نوع چیدمان انتخابی شما تاثیر می گذارد.
اگر چه طراحی رنگ یک اتاق نشیمن بستگی به وضعیت و سپس سلیقه صاحبخانه دارد، اما بعضی از گروه های رنگی برای اتاق نشیمن مناسب تر هستند، از این میان می توان از خانواده رنگ های کرم و قهوه‌ای نام برد. هنگام انتخاب کفپوش مناسب برای این فضا نیز می‌توانید از پوشش‌های مختلف مانند سرامیک، پارکت و کفپوش های HDF جدید که تحت این عنوان در بازار وجود دارند، استفاده کنید و در مرکز تجمع و چیدمان مبل ها از یک فرش، گلیم یا پوشش نرم دیگر بهره بگیرید تا گرما و راحتی لازم در فضا تأمین شود.
نورپردازی در این اتاق نیز باید شامل مجموعه‌هایی از چند نوع نورپردازی باشد که پاسخگوی نیازهای مختلف افراد در این اتاق باشند. بهتر است از چراغ هایی در فضای نشیمن بهره بگیرید که نور را نه به طور مستقیم بلکه به‌صورت بازتابی از دیوار یا سقف به فضا منتقل می‌کنند. این نوع نورپردازی مانع از ایجاد سایه‌های تند می‌شود. وجود یک آباژور پایه بلند در کنار یکی از مبل‌ها فضای مناسبی برای مطالعه فراهم می‌آورد.
در آخر تأمین نور مناسب برای ایجاد کانون توجه بر روی عناصر دکوراتیو و تابلوهای نصب شده بر روی دیوار در اتاق نشیمن نیز می‌تواند بر جذابیت فضای آن بیفزاید.

روزنامه شرق
ویرایش و تلخیص:آکاایران


نظرات

اولین نفری باشید که نظر خود را راجع به این مقاله بیان می فرمایید

نظر جدید

نام

ایمیل

نظر


کد امنیتی.

مطالب مرتبط

.
.
.
.
.