اجاقتان روشن - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد اجاقتان روشن ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته نکات خانه داری از سایت خانه داری آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

اجاقتان روشن

اجاقتان روشناجاق‌ها یا فرهای معمولی اساساً کم بازده هستند، به این دلیل که به منظور حرارت‌دهی به غذا، باید ابتدا حجم زیادی آهن و هوا را گرم کنند.

اجاقتان روشن

آزمایش‌ها نشان می‌دهد که فقط حدود ۶ درصد از خروجی انرژی یک اجاق معمولی به طور کامل جذب غذا می‌شود.
هنگامی که تصمیم دارید از اجاق استفاده کنید، بهترین راه برای صرفه‌جویی در انرژی این است که فقط هنگامی که ظروف یا مقدار غذای لازم زیاد باشد، از آن استفاده کنید و تا آنجا که ممکن است، یک وسیله کوچک‌تر (مانند یک اجاق برقی یا مایکروویو) را انتخاب کنید. در مقایسه با اجاق‌های الکتریکی، اجا‌ق‌های همرفتی بازدهی بالاتری دارند. اجاق‌های همرفتی با استفاده از یک فن برای به جریان در آوردن هوای داغ در اطراف غذا، نیاز به دما و زمان کمتری برای پخت غذا دارند. هنگامی که اجاق با چند ظرف انباشته شده است، این کار مانع از توزیع مناسب حرارت می‌شود. عمل همرفت، بیشتر انرژی را صرفه‌جویی می‌کند. هنگامی که فر کاملا پر نباشد، ممکن است میزان صرفه‌جویی پایین بیاید.
● چند روش برای بهینه سازی استفاده از اجاق
▪ چند ظرف را به طور همزمان روی اجاق بگذارید و یا غذای بیشتری بپزید و در دفعات بعد آن را گرم کنید. گرم کردن دوباره غذا، انرژی کمتری نسبت به زمان پخت نیاز دارد و شما ظروف کمتری برای شست و شو خواهید داشت.
▪ با قابلمه‌های سرامیکی یا شیشه‌ای که به دمای کمتری از اجاق تا حدود ۲۵ درجه فارنهایت نیاز خواهند داشت، غذا بپزید.
▪ برای اجتناب از دوباره پختن غذا، از دماسنج یا زمان سنج استفاده کنید.
▪ روی اجاق را با فویل نپوشانید. این کار باعث کاهش جریان گرما می‌شود و زمان پخت را افزایش خواهد داد.
▪ قبل از اینکه غذایتان آماده شود، اجاق را خاموش کنید. اجاق به اندازه کافی داغ خواهد ماند تا پخت غذا پایان یابد.‌

روزنامه سلامت
ویرایش و تلخیص:آکاایران

اجاقتان روشن گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات