نکات خانه‌داری-7

نکات خانه‌داریهنگامی که برای تفریح یا پیک نیک بیرون از منزل می روید، علاوه بر لوازم موردنیاز از یک منقل کباب پز برای درست کردن یک غذای خوشمزه هم استفاده می کنید

نکات خانه‌داری-7 - آکا

 اما  که برای اینکه این منقل شما همیشه سالم و تمیز بماند از یک ورق آلومینیومی (فویل) در کف آن استفاده کنید، این کار هم باعث تشدید حرارت می شود و هم تمیز کردن منقل را آسان می کند.
ہ بادام یک خشکبار بسیار مفید و مقوی است و خاصیت فراوانی در رشد کودکان دارد. برای اینکه بتوانید از این بادام خوشمزه استفاده کنید، باید آن را پوست بگیرید. برای جدا کردن پوست نازک روی بادام آنها را در دو دقیقه در آب جوش قرار دهید و سپس در آب سرد بگذارید و به راحتی پوست آنها را جدا کنید.
ہ , با قند فراوان است که هم تازه و هم خشک آن مورد استفاده همه است. شما می توانید برای خشک کردن آن زردآلو را از وسط دو نیم کنید و هسته آن را درآورید و روی سینی فر بگذارید. سپس فر را داغ کنید و سینی محتوی برگه ها را در فر داغ قرار دهید، حرارت فر را روی حداقل تنظیم کنید. لای در فر را باز بگذارید و مرتب به آنها سر بزنید و چنانچه لازم است آنها را زیر و رو و جابه جا کنید. وقتی که خشک شدند، سینی را از فر خارج کنید.

روزنامه کارگزاران
ویرایش و تلخیص:آکاایران

گردآوری توسط بخش نکات خانه داری مفید سایت آکاایران
تبلیغات